Třinec snížil rozpočet o 20 procent, do sezony jde s novým kapitánem

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

Oceláři dnes na terase třinecké Radegastovny Pod padákem představili své vize a plány pro nadcházející ročník Tipsport extraligy, kterou hrají nepřetržitě od sezony 1995/96.

Chance liga na Hokejka TV

Hokejisté Třince v minulé sezoně znovu hráli nahoře a hodně je může mrzet, že snahu o zisk obhajoby mistrovského titulu škrtla pandemie koronaviru. Ta nejspíš ovlivní i nový ročník. „Z naší strany převládá optimismus, přestože epidemiologové nás varují, že nejtěžší období ještě přijde. Ale doufám, že se život vrátí do nějakého normálu,“ říká prezident klubu Ján Moder.

Foto: Petr Rubal, hcocelari.cz

Také pod Javorovým šli s platy dolů. „Úsporný režim jsme nastolili už dávno, bylo to v době, kdy jsme nastartovali projekt ocelářské cesty. Sportovní manažer Jan Peterek má za cíl udělat sezonu za co nejméně peněz a dopřát divákům co nejvíce muziky. Ekonomická situace není lehká, ale věřím, že naše situace bude i nadále stabilní,“ prozrazuje pro klubový web Moder.

„Oproti minulé sezoně máme k dispozici o dvacet procent nižší rozpočet pro áčko. Podmínky hráčů šly dolů, spousta klubů ušetří na rozpočtu. Na druhou stranu je těžké odhadovat příjmy. Nikdo neví, co nás čeká. Je tam spousta otazníků, které budou rozhodovat o ekonomickém výsledku tohoto ročníku,“ doplňuje k finanční stránce sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.

Za současných opatření činí kapacita Werk Areny 3 200 diváků, ale Peterek doufá, že by se časem na hokej v Třinci mohlo dostat víc příznivců. „Věřím, že se brzy v semaforu dostaneme do bílé barvy. A že se restrikce brzy nebudou vztahovat pro celou republiku, ale rozdělí se na základě konkrétních regionů. Pevně tak doufám, že se co nejdřív dočkáme plného stadionu.“

Tým se generačně proměňuje, fanoušci už neuvidí několik zkušených borců. Jiří Polanský s Lukášem Krajíčkem ukončili kariéry, Martin Adamský přestoupil do Havířova a rozloučil se i Vladimír Roth. „Jsou to hráči, kteří nám i lidem budou chybět. Věřím, že tady máme výborné hráče nejen hokejově, ale i charakterově. Je krásné, když si malí kluci najdou nové vzory.“

„Chceme hrát ofenzivní hokej, na který budou lidi rádi chodit.“

„Společně s Honzou Peterkem jsme hledali hráče, o které se budeme moci v budoucnu opřít. Věřím, že budeme hrát o nejvyšší příčky. Naši hráči jsou na to připraveni a půjdou s chutí do extraligových bojů. Hokej je kolektivní sport a na tom si zakládáme. Právě kolektivním pojetím jsme vyhráli před rokem a půl mistrovský titul,“ připomíná hlavní trenér Václav Varaďa.

Jeho tým, posílený o Filipa Zadinu, Lukáše Jaška či Josefa Kořenáře, ukázal své kvality už v Generali Česká Cupu, který ovládl. „Jsem rád, že jsme byli schopni absolvovat celou přípravu bez virózy a karantény. Hráči odehráli velice kvalitní utkání, která nás vynesla až na nejvyšší stupínek. Potěšilo nás, že jsme hráli pohledný hokej. Věřím, že na zápasy navážeme v lize.“

Foto: Tomáš Čekal

„Poprvé naše příprava měla náboj, sledoval jsem to souběžně s přenosy ze Stanley Cupu v Torontu a Edmontonu. Docela se mi líbil herní projev týmů v extralize. Je to takový malý Stanley Cup. Bylo to mini play off, které jsme znovu vyhráli,“ těší viceprezidenta třineckého klubu Jana Czudka. „Chceme hrát ofenzivní hokej, na který budou lidi rádi chodit,“ dodává.

Oceláři jdou do nového ročníku znovu s třemi variantami dresů, ale i novým kapitánem. Stal se jím zkušený útočník Petr Vrána, aktuálně nejstarší hráč týmu. „Vážím si volby kluků. V týmu fungujeme společně, je tam dobrá parta lidí. Céčko je jen písmeno na dresu, v šatně jsme jeden tým a lídrů máme víc. Věřím, že budeme dál podávat kvalitní výkony,“ přeje si.

Aktuální soupiska HC Oceláři Třinec

Brankáři:
Jakub Štěpánek, Josef Kořenář, Nick Malík, Tomáš Suchánek.

Obránci:
Marian Adámek, Milan Doudera, Guntis Galvinš, Martin Gernát, Filip Haman, Ondřej Hrachovský, Patrik Husák, Jan Jaroměřský, Tomáš Kundrátek, David Musil, Jan Zahradníček.

Útočníci:
Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Lukáš Jašek, David Kofroň, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Daniel Kurovský, Tomáš Marcinko, Adam Raška, Miloš Roman, Martin Růžička, Matěj Stránský, Radek Veselý, Petr Vrána, Filip Zadina.

Změny v kádru

Příchody:

Jan Jaroměřský (Olomouc), Patrik Husák (Poruba), Daniel Kurovský (Vítkovice), Radek Veselý (Havířov), Nick Malík (Soo Greyhounds, OHL), Miloš Roman (Vancouver Giants, WHL), Filip Zadina (Detroit, NHL), Lukáš Jašek (Utica, AHL), Josef Kořenář (San Jose, AHL), Adam Raška (Rimouski, QMJHL).

Odchody:

Jan Hladonik (Karlovy Vary), Petr Kváča (Liberec), Vladimír Roth (neznámo), Roman Szturc (Havířov), Lukáš Krajíček (konec kariéry), Štěpán Novotný (přerušení kariéry), Jakub Matyáš (Prostějov), Martin Adamský (Havířov), Jiří Polanský (konec kariéry).

Výsledky přípravných zápasů

Třinec 7:2 Přerov
Vítkovice 3:4 Třinec
Třinec 5:2 Zlín
Zlín 4:0 Třinec
Přerov 3:2pp Třinec
Třinec 6:2 Vítkovice
Hradec 1:7 Třinec
Třinec 2:3 Hradec
Kometa 5:4pp Třinec
Třinec 3:0 Pardubice
Pardubice 3:3 Třinec

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz