Třinec vychytala dvojka. Najížděli do mě, ale nic mě nerozhodilo, těší Pavláta

Foto: Marek Švamberg, hcplzen.cz

Dominik Pavlát přišel před sezonou do Plzně plnit roli brankářské dvojky. Proti Třinci zasáhl do pátého zápasu v sezoně, ve všech utkáních ovšem předvedl skvělý výkon a dost možná zamotal hlavu trenérům Západočechů. Jednadvacetiletý gólman vychytal nejlepší ofenzivu extraligy 38 zákroky!

Fanshop národního týmu

Pavlát si připsal nulu i před týdnem v Litvínově, celkově už neinkasoval 144 minut v řadě. „O trochu víc mě těší dnešní čisté konto, na domácím ledě proti lídrovi tabulky, i když bez fanoušků,“ svěřuje se mladý brankář.

Proti Ocelářům předvedl 38 zákroků, o jedenáct víc než na ledě Vervy. „Třinec měl spoustu šancí a jsem moc rád, že jsem neinkasoval a pomohl týmu ke třem bodům,“ říká Pavlát, který vychytal spoustu tutovek například nejproduktivnějšího obránce soutěže Martina Gernáta i nejlepšího střelce Matěje Stránského.

Ten se prosadil dvakrát v nedělním utkání proti Dominiku Frodlovi, na Pavláta ale nevyzrál. „Speciálně jsem se na něj nepřipravoval. Kdybych se takhle měl připravovat na všechny jejich nebezpečné střelce, tak nedělám nic jiného,“ doplňuje plzeňský gólman s úsměvem. „Jsem ale moc rád, že mi Stránský žádný gól nedal.“

„Kdybych se takhle měl připravovat na všechny jejich nebezpečné střelce, tak nedělám nic jiného.“

Oceláři dělali vše pro to, aby rodáka z Tábora překonali. Tlačili se do brankoviště a několikrát do Pavláta najeli. „Tomu jsem se musel smát. Asi si mysleli, že mě tím rozhodí. Ale se mnou to ani nehnulo,“ dodává brankář, který ještě loni působil v Chomutově.

Letos dostal šanci teprve v pěti zápasech, ve kterých ale inkasoval jen sedmkrát a drží si však famózní úspěšnost zákroků 95,71 %. Dá se tak očekávat, že od Rudolfa Pejchara, kouče plzeňských gólmanů, dostane více prostoru.

„Záleží jen na trenérech, jestli mě nechají chytat. Já se snažím makat na tréninku i v zápase na sto procent,“ říká 187 centimetrů vysoký brankář.

„Záleží jen na trenérech, jestli mě nechají chytat.“

Pavlát se však s menším vytížením dokáže vyrovnat skvěle. „Být bez zápasové praxe mi pro můj výkon tolik nevadí. Už v tréninku si nastavím hlavu na některé situace a beru je jako ostré utkání,“ popisuje svůj recept.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz