Třinecký Crosby zářil. Dva góly? Fakt pěkný pocit, říká Michal Kovařčík

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Bůhvíjak pohledný hokej to nebyl. Na Hradci i Třinci byla vidět zápasová pauza, pozvolnější tempo utnul ve druhé třetině až Michal Kovařčík. Mladší z třineckého bratrského dua zařídil rovnou dva góly Ocelářů, za ten druhý vděčil i nahrávce právě od svého sourozence. „Brácha na bráchu a je to tam,“ směje se Kovařčík.

HokejkaTV

„Dobře mě našel, já jsem střílel z první a naštěstí to tam propadlo,“ pokračuje ve vykreslování celé akce. „Je to super, že mám někoho takhle blízkého vedle sebe. Umíme se podpořit a na ledě víme jeden o druhém. Doufám, že nám to tak bude šlapat i dál,“ říká o spolupráci se starším Ondřejem mladší Michal.

Tato situace ale nebyla jediná gólová, kterou se v Hradci prezentoval. Přesně o šest minut dříve se totiž trefil poprvé, i když s notnou dávkou štěstí. „Jako slepý k houslím,“ kroutí hlavou Kovařčík. „Já jsem byl jenom před bránou, Linhy (Tomáš Linhart) vystřelil a nějak se mi to odrazilo od kalhot,“ vzpomíná.

Rudolf Červený: Doma bychom neměli pouštět body

Ve 24 zápasech vstřelil letos jediný gól, teď Východočechům nadělil hned dva najednou. „Je to fakt pěkný pocit, určitě mi to do dalších zápasů zvedne sebevědomí. Důležitější je ale podle mě týmový výkon. A myslím, že ten jsme v Hradci předvedli,“ má jasno mladý hokejista.

Třinečtí měli utkání dobře rozehrané a za stavu 2:0 dlouho mysleli na tři body, jenomže Mountfield se v závěrečné třetině rozstřílel. Ze třinácti ran propadly do Hrubcovy sítě dvě a za stavu 2:2 se jelo od začátku. „Určitě jsme ve třetí třetině nešli bránit, chtěli jsme pokračovat v naší hře. Bohužel ale dali náhodný gól na 1:2 a pak z přesilovky oni umí udeřit. A taky udeřili. V prodloužení jsme ale ukázali naši sílu a odvezli si dva body,“ popisuje Kovařčík.

Ten sice ukázal svou platnost ve hře, coby mladý hráč má ale v nabitém kádru Třince pozici nejistou. „Asi tři kluci jsou ještě zranění, takže když přijdou, to místo nebude. Když mě ale pošlou na farmu, samozřejmě se z toho nesložím a budu tam podávat dobré výkony. Třeba si mě zase povolají nahoru,“ dívá se na věc optimisticky.

Za pozornost také určitě stojí číslo jeho dresu – 87. To totiž nosí na svých zádech také jedna z největších hvězd současného hokeje, kapitán Pittsburgh Penguins. „V juniorce jsem měl 97 a pak jsem šel do áčka, kde ho měl Pepa Hrabal. Tak jsem si říkal, že si vezmu 87, na Crosbyho,“ vypráví s úsměvem Michal Kovařčík.

Právě na adresu svého čísla občas slýchává vtípky od spoluhráčů, bere je však s nadhledem. „Jo, říkají Sid the Kid a takové věci. Ale myslím, že je jedno, kdo má jaké číslo.“ A koneckonců, je to opravdu tak. Ne každý, kdo oblékne třeba sedmaosmdesátku bude válet v NHL. Nebo střílet góly v extraligových zápasech.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz