Trojka hvězdou derby. Jel jsem si svoje, směje se třinecký hrdina Strmeň

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

27. října 2017, 21:07

Jan Šimek

První šanci dostal na začátku října ve Zlíně. Tam ale čtyřikrát inkasoval, Oceláři prohráli a další velká příležitost přišla až nyní. Třinecká gólmanská trojka Jan Strmeň od začátku naskočil do ostrého ocelářského derby před vyprodaným stadionem ve Vítkovicích a předvedl fantastický výkon. Za svá záda pustil jediný gól, ostatních 26 střel ostravských borců ztroskotalo na brankáři původem z Havířova, který se stal hrdinou pátečního souboje dvou tradičních rivalů.

Nový fanshop

Jaký to pro vás byl zápas? 
Hrozně moc jsem se na něj těšil. Ve Zlíně jsem měl trochu nevydařené utkání, které jsem chtěl napravit a jsem rád, že jsem ho napravil zrovna ve Vítkovicích.

Jak dlouho jste věděl, že budete chytat? Bylo to jasné už po derby v Třinci, kde jste odchytal pár minut?
Ne, ne. Trenér Varaďa mi to řekl až den před zápasem.

Bylo to pro vás velké překvapení?
Trošku jo, ale zase na druhou stranu Šimon (Hrubec – pozn. red.) měl zápasů strašně moc, a navíc nás toho ještě hodně čeká. Máme tam Champions Hockey League, takže si určitě chtěl odpočinout. Jsem rád, že jsem dostal šanci a vyhráli jsme.

Přece jen derby mezi Vítkovicemi a Oceláři se nehraje každý den. Kulisa byla fantastická, dorazilo přes deset tisíc diváků. Nebyl jste z toho nervózní?
Nervózní jsem byl. Je to moje první moravskoslezské derby. Přišla celá rodina a já jsem strašně moc rád, že to vyšlo. Máme sice nemohla, protože byla v práci, ale táta a strejdové přijeli. Jsem moc rád, že tady byli.

Na ledě jste ale nervózně nepůsobil, spíš naopak...
Jsem rád, že to dobře dopadlo. Víceméně po první střele, kterou jsem chytil, ze mě nervozita spadla a jel jsem si svoje. (směje se)

Vedli jste, ale pak hráli domácí přesilovku pět na tři a po jednom závaru rozhodčí kontroloval video, zde nepadla branka a nakonec rozpažil. Věděl jste, že to není gól?
Byl jsem si jistý, protože jsem puk viděl. Nebyl tam úplně celý. Hned jsem ho pokryl. Byl jsem si stoprocentně jistý, že to gól nebude.

Sestřih zápasu HC Oceláři Třinec – HC VÍTKOVICE RIDERA

Pak jste přidali druhý zásah, jenže ve vlastní přesilovce jste inkasovali. Nenahlodala vás tato branka?
Toho gólu byla škoda, ale zase na druhou stranu kluci odvedli spoustu jiné práce. Hrozně mi pomohli, za což jim děkuji. Sice jsme Vítkovice dostali trochu na koně, ale ubránili jsme to a tři body máme doma.

Slavíte svou první výhru v třinecké brance. Bude vás něco stát?
To ještě přesně nevím, ale určitě něco přispěji.

V neděli hrajete doma s Mountfieldem. Půjdete znovu chytat?
To nechám na trenérech. Byl bych rád, ale uvidíme. Zápasů je ještě hodně a já doufám, že šanci zase dostanu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz