Trpělivý Kořenář po Dynamu nevěřil vlastním očím. Tituloví aspiranti? Asi na tom něco bude...

Josef Kořenář | Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Víkend na střídačce, pak šup do kasy. Trenérský štáb Sparty zvolil pro Josefa Kořenáře ze zápasového menu chutné sousto: sezonní debut si odškrtl proti ambiciózním Pardubicím. I díky jeho zákrokům zůstaly dva body v O2 areně, spolehlivý výkon ještě zvýraznil vychytanými nájezdy.

Kdy vám trenéři oznámili, že půjdete do branky? 
Tenhle plán jsme měli už asi tři týdny zpátky. Věděl jsem hodně dlouho, že budu chytat. Měl jsem čas se na to připravit. 

Využil jste ho na podrobnější přípravu?
To asi úplně ne. Spíš jde o to, že víte, kdy do brány jdete a rozkládáte síly, abyste se nezavařil. Přece jenom máme tréninky každý den. Podle mě jsme se na start extraligy s Kubou (Jakubem Kovářem, pozn. red.) připravili dobře. 

Soupiska Dynama překypuje elitními kanonýry. Chystáte se kvůli tomu jinak?
Sezona není úplně daleko, moc nějakých videí není. Člověk ale kluky už nějakou dobu zná a ví, co dělají. Na video jsme se koukali. Pardubice jsou top tým, zahrozit může každý. 

„Pardubice jsou top tým, zahrozit může každý.“

Ale byl to náročný křest ohněm, co myslíte? Navíc se hrálo skoro tři hodiny.
Určitě. Dlouhý zápas, když jsem koukl na hodiny, tak jsem nevěřil vlastním očím. Musím říct, že to bylo fakt těžké, v bráně jsem byl po dlouhé době. Užil jsem si to. Myslím, že jsme bojovali a za stavu 2:3 to nevypustili. Vyplatilo se.

Z tribuny to působilo, že navzdory ztracenému vedení neházíte flintu do žita. Viděl jste to podobně?
Nevypustili jsme to. Říkali jsem si to i v Třinci, že musíme být trpěliví a vyplatilo se to pár vteřin před koncem. V té trpělivosti to bylo. 

Druhou třetinu jste se ocitl pod silnou palbou, Pardubice vás skoro k ničemu nepustily…
Můžu říct, že jsem se cítil dobře. Gólman to má rád, když na něj jde hodně střel a je v zápřahu, než když na něj nic neletí. Šlo to vidět na druhé straně – Roman Will měl ve druhé třetině tři nebo čtyři zákroky a dostal jeden gól. Pak se člověk necítí moc dobře.

Z nabraného sebevědomí teď můžete čerpat do budoucna.
Jo, budeme se cítit dobře. Kór ty nájezdy, tam to bolí o to víc, když člověk prohraje. 

„Kousy je dobrý nájezdář, i v tréninku vymýšlí šikovné věci.“

Nájezdovou loterii opět rozsekl Pavel Kousal. Toho to asi bude něco stát, ne?
Tak určitě. (směje se) Kousy je dobrý nájezdář, i v tréninku vymýšlí šikovné věci. Dneska to teda udělal hodně jednoduše, ale spadlo to tam.

Jak vás pohltila atmosféra v aréně? 
Bylo to super, oba tábory měly hodně fanoušků. Občas to vypadalo, jak kdybychom hráli v Pardubicích… Ale pak to zase vypadalo, že hrajeme u nás doma. 

Vzájemná střetnutí budou po celou sezonu hodně sledovaná. Neleze vám trochu krkem, když všude slyšíte, že je to šlágr kola mezi hlavními aspiranty na titul?
(usměje se) Asi na tom bude něco pravdy, když se to říká. Sezona je mladá, stát se může cokoliv. Všechno je papírové, na konci to může být úplně jinak. 

„Sezona je mladá, stát se může cokoliv.“

Povedený vstup do základní části tým musí nakopnout. I vzhledem k tomu, jak to vypadalo loni...
Pár kluků nás tady je, co to zažilo, a nikdo už to zažít nechce znovu. Děláme všechno pro to, aby to tak nebylo.

Josef Kořenář

Josef Kořenář | Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz