Trutnov zbrojí: vítá čtyři navrátilce a jednoho nováčka

Foto: hctrutnov.cz

30. května 2020, 14:09

Ondřej Mach

Druholigový Trutnov tento týden představil velmi zajímavé posily. Kádr BAK posílí pětice hráčů, z nichž většina už v klubu působila: jedná se o Lukáše Kastnera, Tomáše Bláhu, Aleše Půlpána, Jaroslava Uchina a Michala Mahdala.

Fanshop národního týmu

Vedení Draků si loni stěžovalo na nedostatečnou šířku kádru, který utrpěl zraněním Jana Semoráda nebo dvouměsíčním odchodem Jana Starého. Prioritou před nadcházejícím ročníkem tak bylo přivést rozdílové hráče, a to se klubu skutečně povedlo.

„My jsme si všichni sedli a probrali varianty a jména, která chceme v týmu udržet a kdo by naopak měl tým doplnit. Chtěli jsme do Trutnova dostat kluky, kteří mají k našemu klubu vztah a už tady působili a za poslední dva roky třeba i změnili názor, jakým stylem se náš klub chce ubírat,“ říká na webu hctrutnov.cz manažer Ondřej Poul.

„My jsme si všichni sedli a probrali varianty a jména, která chceme v týmu udržet a kdo by naopak měl tým doplnit.“

Začněme s dvojicí hráčů, která v minulé sezoně hrála za Vrchlabí. Lukáš Kastner první zkušenosti v seniorském hokeji sbíral právě v Trutnově, dres Draků oblékal celkem čtyři sezony. V posledních dvou letech patřil k oporám Stadionu, jenže nyní se z rodinných důvodů vrací zpátky do města na řece Úpě.

Foto: Facebook HC BAK Trutnov

„Lukáš pro nás byl jasná volba. Potřebujeme kvalitního centra, který zvládá vhazování. Jsme moc rádi, že jeho kariéra bude pokračovat u nás,“ uvádí Poul na jeho adresu.

„Lukáš pro nás byl jasná volba. Potřebujeme kvalitního centra, který zvládá vhazování.“

Druhou exvrchlabskou posilou je Tomáš Bláha. Rodák ze Žďáru nad Sázavou za klub nastupoval v sezoně 2011/12, kdy se mužstvo probojovalo až do semifinále play off. Následujících osm let spojil s Vrchlabím, jen na dva zápasy si odskočil do Šumperka.

„S Tomášem jsme byli v kontaktu poslední dvě sezony. Všichni v něm vidíme stále obrovský potenciál, který potřebujeme probudit a zužitkovat v jeho prospěch a hlavně ve prospěch týmu,“ praví trutnovský manažer ohledně druhé posily.

„S Tomášem jsme byli v kontaktu poslední dvě sezony. Všichni v něm vidíme stále obrovský potenciál.“

Zbylí tři hokejisté hájili v loňském ročníku barvy Nové Paky. Příznivce Trutnova jistě poněkud překvapil návrat Aleše Půlpána. Odchovanec Hradce Králové za tři sezony v klubu zanechal výraznou stopu a dva roky dokonce zastával funkci kapitána. Před dvěma lety ale odešel do Vrchlabí, které pak vyměnil právě za Novou Paku.

Foto: FB: Hokejoví Ultras

„Rád bych uvedl, že s Alešem jsem já osobně byl v kontaktu i po jeho odchodu, zůstali jsme i nadále přáteli. Odešel, řekl na rovinu proč, a ačkoliv nás to všechny mrzelo, šli jsme dál. Necítili jsme žádnou zášť, a podobně. Věděli jsme, že jednoho dne se může vrátit do našeho klubu,“ vysvětluje na webových stránkách Trutnova manažer Poul.

„Rád bych uvedl, že s Alešem jsem já osobně byl v kontaktu i po jeho odchodu, zůstali jsme i nadále přáteli.“

Dalším navrátilcem je ruský útočník Jaroslav Uchin. I ten trutnovské prostředí velmi dobře zná, loni v létě však nenastoupil do přípravného kempu a přesunul se do Nové Paky. Kvůli rodinným problémům následně strávil nějaký čas v Rusku, nyní ohlásil návrat na východ Čech.

„Jardův odchod byl hodně nešťastný. Později jsme si to všichni mezi sebou vyříkali a hodili to za hlavu. Jarda u nás ukázal, že je dobrý hokejista. Těšíme se, že to ukáže znovu v nadcházející sezoně,“ doplňuje Poul.

„Jardův odchod byl hodně nešťastný. Později jsme si to všichni mezi sebou vyříkali a hodili to za hlavu.“

Poslední novou tváří je Michal Mahdal. Osmadvacetiletý brankář začínal s hokejem v Litvínově, mezi muži to dotáhl do druhé ligy. Před angažmá v Nové Pace strávil několik let v krajských soutěžích. V gólmanském tandemu doplní Patrika Ašenbrennera.

Foto: Anton Martinec, Facebook HC Vrchlabí

„Hledali jsme brankáře, který bude zkušenější a starší. Který si lidsky vyjde vstříc s Patrikem a společně tak vytvoří silnou dvojici v našem brankovišti,“ zmiňujel na webu Trutnova manažer Poul.

„Hledali jsme brankáře, který bude zkušenější a starší. Který si lidsky vyjde vstříc s Patrikem a společně tak vytvoří silnou dvojici v našem brankovišti.“

Klub mimo to ale hlásí i několik odchodů. Z loňské sestavy končí brankář Michal Krofta, obránci Jakub Kynčl, Vojtěch Faltys a útočník Jakub Planý. Nejistota zatím panuje kolem Davida Jiráska a Marka Škvrněho, oba hráči se poohlížejí po angažmá ve vyšší soutěži. Pokud by ho nenašli, tak by rádi pokračovali v Trutnově.

„V loňské sezoně jsme doplatili na to, že nám odešli dva hráči a my neměli kde brát. Letos se tomu chceme vyhnout.“

A co na změny v kádru říká trenér Petr Vácha? „V loňské sezoně jsme doplatili na to, že nám odešli dva hráči a my neměli kde brát. Letos se tomu chceme vyhnout. Kostra týmu zůstala, někteří hráči nás přesvědčili, že patří k pilířům týmu. Je možné, že dojde v srpnu k nějakým kosmetickým změnám. Osa týmu zůstává a tým se kvalitně doplnil,“ přidává trutnovský kouč.

Aktuální soupiska HC BAK Trutnov

Brankáři: Patrik Ašenbrenner, Michal Mahdal, Dušan Krejčí.

Obránci: Bohdan Višňák, Lukáš Vácha, Lukáš Junek, Martin Kozák, Mikuláš Pohl, Václav Leder, Matěj Suk, Matěj Klust, Jakub Mostecký.

Útočníci: Roman Janoušek, Filip Krsek, Jakub Tatar, Matěj Poul, Vojtěch Kubinčák, Jan Semorád, Jan Starý, Tomáš Bláha, Lukáš Kastner, Aleš Půlpán, Jaroslav Ukhin, Petr Chytráček, Jiří Šimoníček, Matyáš Rada.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz