Trutnovský kapitán končí kariéru. U týmu bude působit jako asistent trenéra

Foto: Petr Čepek, hokejnp.cz

10. května 2020, 14:11

Ondřej Mach

Na konec své hokejové cesty došel ruský útočník Pavel Fedulov, který byl v posledních pěti sezonách oporou Trutnova. Jednatřicetiletý forvard ale u hokeje zůstane, k mužstvu se připojil jako asistent trenéra.

O Kapku lepší hokej

Draci na začátku května stejně jako další kluby zahájili přípravu na novou sezonu. Na prvním tréninku se sešlo celkem šestnáct hráčů a kompletní realizační tým. Letní příprava pod taktovkou trenéra Petra Váchy bude trvat deset týdnů a zahrnuje tři víkendová soustředění.

Klub prozatím o pohybech v kádru příliš neinformuje, jeden odchod přesto hlásí. V dresu Trutnova už v nadcházející sezoně neuvidíme Pavla Fedulova, jenž se po pěti letech na východě Čech rozhodl říct hráčské kariéře sbohem.

Za dobu svého působení patřil k výrazným postávám Draků, v uplynulé sezoně dokonce na dresu nosil kapitánské céčko. S týmem se dohromady třikrát probojoval do play off, ve vyřazovací části ale ani jednou nepřešel přes první kolo.

Z osobního hlediska pro něj byl nejúspěšnější ročník 2016/17, kdy zaznamenal 27 bodů za sedm branek a dvacet asistencí. Ve zbylých letech pravidelně atakoval hranici 23 bodů.

Fedulov je odchovancem akademie CSKA Moskva, za slavný klub nastoupil v sezoně 2006/07 ke třem duelům v ruské nejvyšší soutěži. Následně hrál převážně druhou nejvyšší ruskou soutěž za Křídla Sovětů, Krystall Saratov, Dynamo Balašicha nebo HK Sarov.

V Trutnově si Fedulov vyzkoušel trénování mládeže, nyní se přesune do významnější funkce. Jak se mu v ní bude dařit?

Foto: Pert Čepek, hokejnp.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz