Hlinka Gretzky Cup 2021: Sestřih Česko - Rusko 3:7

Hokejová reprezentace do 18 let zakončila základní část Hlinka Gretzky Cupu v Břeclavi porážkou s Ruskem 3:7 a v pátek ji čeká duel o konečné páté místo proti USA. Sborná ovládla skupinu A bez ztráty bodu a v semifinále narazí na Švédsko. Svěřenci trenéra Jakuba Petra po úvodní výhře nad Švýcary a porážce v nájezdech s Finy poprvé vyšli bodově naprázdno, ačkoliv se proti Rusku ujali vedení zásluhou Šapovaliva. Sborná čtyřmi góly během úvodních čtyř minut druhé třetiny skóre otočila a na Čechovo snížení odpověděla ještě dalšími třemi góly. Branky a nahrávky: 9. Šapovaliv (Kulich), 38. Čech (Prčík), 60. Petr (Rymon) – 21. Mičkov (Maljavin, Kudrjacev), 22. Mirošničenko (Gazizov, Duda), 23. Rogovskij (Trikozov), 25. Grigorjev (Sapunov), 39. Mičkov (Rogovskij), 47. Děmidov (Gazizov, Davydov), 47. Rogovskij.