Tvrďák Gudas se v NHL stěhuje, z Philadelphie míří do Washingtonu

Foto: nhl.com

14. června 15:16

Adam Bagar

Důrazný obránce Radko Gudas byl v NHL vyměněn z Philadelphie do Washingtonu, opačným směrem míří americký zadák Matt Niskanen.

Nový fanshop

Český reprezentant, který Flyers opouští po čtyřech sezonách, tak na začátku října přijde o tolik očekávaný zápas v Praze, na který se tolik těšil a v němž Jakub Voráček a jeho parťáci z Philadelphie nastoupí k úvodnímu utkání sezony proti Chicagu.

„Cítíme, že tento trejd nám poskytne finanční flexibilitu, protože hledáme další cesty, jak tým posílit. Jsme rádi, že můžeme Radka přivítat v naší organizaci. Je to dobrý defenzivní bek, který je schopen fyzické hry,“ řekl generální manažer Brian MacLellan.

Washington po výměně Matta Niskanena ušetří něco přes dva miliony dolarů v platovém stropu. Český zadák, kterému po sezoně 2019/20 skončí čtyřletý kontrakt, bude pobírat 3,35 milionu dolarů. Z toho 70 procent budou platit Capitals a zbylých 30 Flyers.

Česká kolonie ve Philadelphii se tak pomalu rozpadá. Z Čechů zůstali útočník Jakub Voráček a brankář Michal Neuvirth, jemuž ale končí smlouva a s největší pravděpodobností už novou nepodepíše. Zato Gudase i v novém klubu čekají čeští spoluhráči.

Ve Washingtonu se potká s krajany Jakubem Vránou, Dmitrijem Jaškinem a Michalem Kempným. Capitals jsou jeho třetí štací v NHL. Za Tampu Bay a Philadelphii odehrál celkem 431 zápasů, zapsal v nich 106 bodů (24+82), ale také 615 trestných minut.

Foto: Alena Zapletalová

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz