Týden bez mobilů. Motor na Lipně sportoval i pomáhal s úklidem

Foto: hcmotor.cz

Suchou letní přípravu za sebou mají také dorostenci Českých Budějovic, jejím vrcholem bylo soustředění v Kovářově. Poté už se jihočeští mladíci dostali také na ledovou plochu.

partneři českého hokeje

Dorostenci Motoru se společně připravovali od 11. května. Trenéři Roman Fousek, Milan Dančišin a Rostislav Kadlec měli k dispozici dokonce více než čtyřicítku hráčů. „Zaměřovali jsme se na rychlost, obratnost nebo plyometrii. Dělali jsme i intervalové či vytrvalostní běhy, ale postupně jsme zkracovali čas, aby převažovala dynamická cvičení,“ líčí Fousek na klubových stránkách.

Do druhé poloviny června pak cílil soustředění, k němuž se svými svěřenci vyrazil na Lipno. V Kovářově jim přichystal od pondělí do pátku dvoufázové tréninky. Nešlo ale jen o dřinu jako takovou.

„Viděli jsme, že nakonec jim to ani nijak nechybělo a dokázali se zabavit i bez toho.“

„K tomu měli hráči volný program, který trávili hraním jiných sportů, ať už to byl nohejbal, stolní tenis, volejbal nebo fotbal. Věnovali se tak hraním nejrůznějších her od rána do večera,“ popisuje Fousek.

Hráči navíc ani neměli „čas“ zahálet, když jim trenéři zakázali mobilní telefony i ostatní elektroniku!

„Byla to jedna z primárních věcí. Chtěli jsme se realizovat v přírodě a viděli jsme, že nakonec jim to ani nijak nechybělo a dokázali se zabavit i bez toho. Z toho jsme měli radost. Měli vyžití až do poslední chvíle, než šli spát,“ kvituje hlavní kouč, jenž mohl hráče poznat daleko víc než při normálních trénincích v domácích podmínkách.

Foto: hcmotor.cz

„Strávili jsme celý týden pohromadě a užili jsme si to. Neměli jsme mobily ani žádnou jinou elektroniku, ale nebyl s tím žádný problém,“ ujišťuje Filip Petrásek, útočník z širšího kádru reprezentační sedmnáctky.

K tréninkům a hrám si navíc českobudějovičtí mladíci přidali ještě další aktivitu – brigádu v nedalekém Frymburku. Za to, že městu pomohli s úklidem, mohli využívat sportoviště zdarma.

Zbytek letní přípravy už se pro ně nesl v duchu velmi vítaného zpestření, třikrát týdně totiž začali trénovat i na ledě. „Věnovali jsme se především dovednostem, ale také bruslení nebo kontrole kotouče. Měli jsme také oddělené tréninky obránců a útočníků, na led jsme chodili ve dvou skupinách,“ vypráví Roman Fousek.

„Do toho jsme samozřejmě dál pokračovali v režimu suché přípravy, hlavně v silovém tréninku s Petrem Červeným,“ dodává s tím, že hráče znovu svolá 20. července.

Velmi brzy poté už se Motor pustí do přípravných utkání. Jejich kompletní seznam ještě nezveřejnil, ale jasné je, že hned 23. 7. přivítá na svém ledě prvního soka z Jihlavy. Odveta ho čeká na Vysočině přesně o týden později.

O druhém srpnovém víkendu vyrazí Jihočeši na turnaj dorostu do Přerova, kde kromě domácího týmu vyzvou ještě Porubu, Tábor a Hvězdu Praha. S dalšími soupeři pak změří síly v Třinci. „A koncem druhého prázdninového měsíce plánujeme uspořádat turnaj u nás,“ uzavírá na hcmotor.cz trenér Fousek.

Foto: hcmotor.cz

Foto: hcmotor.cz

Foto: hcmotor.cz

Foto: hcmotor.cz

Foto: hcmotor.cz

Foto: hcmotor.cz

Foto: hcmotor.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz