Týden turnajů vypukne ve Varech. Lépe už to nešlo obsadit, těší Eismanna

Foto: Lukáš Mayer, hokejkv.cz

Právě na polovinu srpna si mládežnické týmy naplánovaly jasně největší počet přípravných turnajů. Ten první a nejdelší odstartuje už ve středu pod Krušnými horami, pět juniorských týmů bude bojovat O putovní pohár hejtmana Karlovarského kraje.

Chance liga na Hokejka TV

V letošní nesnadné situaci nedojde na tolik mezinárodních konfrontací jako v jiných letech, turnaj v Karlových Varech ale naštěstí nebude ochuzen o účastníky ze zahraničí. Opět totiž přijedou německé týmy z Mannheimu a Kolínu nad Rýnem.

Mírně prořídlo jen pole českých mužstev. Loňské prvenství budou obhajovat junioři Hradce Králové, kteří ve finále porazili právě Kolín 4:1. Bronz vybojovala domácí Energie, ta zase slavila prvenství v předešlém ročníku.

Chomutov tentokrát nahradí Oceláři z Třince, kvůli karanténě nedorazí Mladá Boleslav. Místo šesti tak bude mít turnaj jen pět účastníků.

Proto muselo dojít ke změně formátu, tentokrát se bude hrát systémem každý s každým. Zápasy proběhnou v plnohodnotné soutěžní podobě, tedy na třikrát 20 minut s pětiminutovým prodloužením tři na tři a případnými nájezdy s pěti hráči na každé straně.

„Netroufnu si říct, který tým bude papírově nejsilnější. Těžko se nám v této době mohlo povést uspořádat lépe obsazený turnaj,“ pochvaluje si trenér karlovarských juniorů Václav Eismann v rozhovoru na klubových stránkách.

Foto: Martin Voltr

Pořádající Energie měla do této chvíle odehrát už čtyři zápasy, místo toho nastoupila pouze na Spartě. Proto ji čeká o něco náročnější úkol než třeba Hradec Králové, který už má v zádech právě čtveřici utkání. A doposud v nich působil perfektním dojmem.

„Hradec je zatím v přípravě neporažen, soupeře zatím jednoznačně poráží. I v loňské sezoně vyhrál pohár, doufejme že by nevyhrál superpohár, protože jsme s nimi měli hrát ve vyřazovací části. Nicméně prokazují dlouhodobě kvalitu,“ kvituje Eismann.

„Třinec bude další velice silný tým. Jednak má ta organizace díky farmě ve Frýdku velké možnosti, co se týče příchodů hráčů odjinud, z čehož dlouhodobě těží. Je to tým velmi dobře vedený trenérem Jiřím Juříkem, takže další skvělá prověrka,“ pokračuje trenér, jenž se na střídačku vrátí z karantény po akci sedmnáctky ve Švýcarsku.

Neméně se těší i na bitvy s německými týmy. „Hlavně od nich očekáváme hru, která pro nás bude fyzicky náročná, hraná ve vysoké intenzitě a budou mimořádně disciplinovaní. Těmito atributy se vždy prezentovaly jak Mannheim, tak Kolín. Vždy to byla skvělá příprava a věřím, že tomu tak bude i tentokrát,“ pokračuje Václav Eismann na webu hokejkv.cz.

Foto: Lukáš Mayer, hokejkv.cz

Sám může počítat s hodně širokou sestavou, z pochopitelných důvodů ji zatím nestihl zúžit. V zápasech se tak představí jak nejzkušenější opory, jež trénovaly s A-týmem, tak mladíčci, kteří bojují o místo v juniorce.

„Do toho se nám vrací hráči slovenské národnosti, kteří původně neměli. Budeme mít kádr de facto v plné síle. Chceme sestavu skloubit tak, abychom měli v sestavě hráče, na kterých bude hlavní odpovědnost za výsledek, a zároveň to zkombinovat tak, abychom prostřídali hráče, kteří se na juniorskou kategorii teprve adaptují,“ dodává lodivod energetiků.

Pětidenní klání vypukne už ve středu a potrvá do neděle, náročnou porci čtyř duelů ve čtyřech dnech absolvují hokejisté Hradce Králové a Třince. Všechny zápasy se odehrají na hlavní ploše KV Areny.

Rozpis turnaje v Karlových Varech

Středa 12. srpna:
16:00 HC Energie Karlovy Vary – Kölner EC
19:00 Jungadler Mannheim – Mountfield HK

Čtvrtek 13. srpna:
15:00 Kölner EC – Jungadler Mannheim
18:00 HC Oceláři Třinec – Mountfield HK

Pátek 14. srpna:
15:00 HC Oceláři Třinec – Jungadler Mannheim
18:00 HC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK

Sobota 15. srpna:
14:00 Kölner EC – Mountfield HK
17:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec

Neděle 16. srpna:
11:00 HC Oceláři Třinec – Kölner EC
14:00 HC Energie Karlovy Vary – Jungadler Mannheim

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz