Tygr Král je zpátky po zranění oka. Zpočátku to bylo takové divné, líčí

Daniel Král | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Liberec v rámci předehrávky 3. kola Tipsport extraligy vyrazil na led Ocelářů. Během první třetiny sice dvakrát inkasoval, ale poté snížili a odehrál s Třincem vyrovnanou partii. Až dvě trefy do odkryté klece definitivně rozhodly o jeho porážce 1:4.

Brankoviště Bílých Tygrů hájil Daniel Král. Ten ještě v minulé sezoně chytal za liberecké juniory, teď se dostává mezi extraligovou smetánku. Jeho start mezi muži ale nebyl takový, jaký by si brankář vysnil. Během letní přípravy se zranil ve Švýcarsku a málem přišel o oko. Teď? Pořád to může být lepší, ale v rámci možností to bylo v pohodě. A nová maska taky bude.

Jak se cítíte po zranění?
Začátek byl takový... Bylo znát, že jsem měl zápas po dlouhé době, ale cítil jsem se vcelku dobře.

Co psychika?
Ze začátku to bylo takové divné. Trvalo trošku déle, než se to zahojilo. Začátky byly takové všelijaké. Ale pak už to bylo v pohodě, ani jsem to nevnímal.

Jak jste osobně spokojený se svým výkonem?
Vždycky to může být lepší, ale v rámci možností. Na to, že to byl zápas po dlouhé době, tak nevypadal špatně. Bohužel, nemáme ani bod.

Kdy jste se dozvěděl, že budete proti Třinci chytat?
Věděl jsem to už v pondělí, měl jsem tedy dost času se připravit.

Jaké bylo postavit se proti čtyřnásobným mistrům?
(usměje se) Je to těžké. Třinec je zkušený tým, umí si výsledky pohlídat. Pro mě to byla skvělá zkušenost hrát proti takovým hráčům. Jsem rád, že jsem dostal takovou příležitost.

„Pro mě to byla skvělá zkušenost hrát proti takovým hráčům.“

Patrik Hrehorčák na vás ujížděl sám v oslabení.
Přečetl jsem, že vystřelí. Mám rád, když hráč střílí. Klekl jsem si na jednu nohu a on ji trefil.

A Martina Růžičku jste měl v početní výhodě přečteného?
Ano, jejich přesilovky jsme hodně rozebírali, protože je mají výborné. Hodně hrají krosy. Věděl jsem, že tam takhle střílí, tak jsem byl připravený. Měli jsme video, přesně jsme si ukazovali, jak přesilovky hrají. Je pravda, že bylo dost přesilovek. Snažil jsem se udržovat v tempu. Z mé strany to bylo dobré utkání. Škoda, že jsme nevyužili my víc přesilovek. Taky jsme jich měli hodně, protože musíme vstřelit víc než jeden gól.

A jak jste viděl srážku s Davidem Aubrechtem?
Na chvilku jsem sklopil hlavou a najednou vidím, že do mě couvá. Stihl jsem se vyhnout, dopadlo to dobře.

Už v 57. minutě jste zkusili hru bez gólmana, neodešel jste až moc brzo z brány?
Nemohli jsme se usadit ve třetině. Měli jsme zrovna dobrou pasáž, zkusili jsme to déle před koncem. Škoda, že to nevyšlo.

Když se vrátíme k vašemu kurióznímu zranění, budete mít novou masku?
Zatím jsem si jen přehodil mřížku, ale připravuje se jiná maska. Na té nové bude méně místa.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz