Tygr Rossmy kousal, Finové si ale v přesilovkách vystříleli semifinále

Foto: iihf.com

(EDMONTON, od našeho zpravodaje) Hokejisté Finska se stali prvními semifinalisty mistrovství světa do dvaceti let v kanadském Edmontonu. Podle očekávání, byť nikoli snadno, zdolali Německo.

Od dob žákovského hokeje patrně moc hráčů na obou stranách nemuselo nastoupit k zápasu s úvodním buly v 10 hodin. Nahuštěný čtvrtfinálový program, kdy se všechna čtyři utkání odehrají na jednom ledě v jednom dni, ale nedal organizátorům jinou možnost.

Vlastně musí ještě doufat, že žádný z duelů nepůjde do prodloužení. To by se na bitvu Čechů s Američany dostalo ještě později než ve 20:30 místního času...

Úvodní zápas nepotřeboval nadstavbu, a to kvůli jednomu zásadnímu faktoru – finským přesilovkám.

Už po skupině u nich svítila neuvěřitelná úspěšnost 56,25 procenta.

A teď? Mladíci Suomi využili čtyři z šesti možností!

Stejné procento měli ve čtvrtfinále i Němci, kteří se víc než dvě třetiny drželi v kontaktu. Ve druhé části dokonce favorita přestříleli 9:2, když se snažili dorovnat jeho vedení. Finové se prosadili hned třikrát v úvodních patnácti minutách, a to zásluhou Simontaivala, Hirvonena a Järventieho.

Německý prapor táhl liberecký odchovanec Bennet Rossmy, který obstaral obě branky svého týmu a celkově už na MS skóroval čtyřikrát. Za stavu 2:3 ale Němcům zmařila šanci další oslabení, v nichž rozhodli Järventie a Määttä o postupu Seveřanů.

FINSKO – NĚMECKO 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Simontaival (Järventie, Määttä), 12. Hirvonen (Simontaival, Puutio), 15. Järventie (Heimosalmi, Kemell), 47. Järventie (Heimosalmi, Kapanen), 56. Määttä (Järventie, Kemell) – 13. Rossmy (Rutkowski, Leonhardt), 38. Rossmy (Hänelt, Münzenberger).
Rozhodčí: Kika (Česko), Bloski – Huseby (oba Kanada), Cattaneo (Švýcarsko).
Vyloučení: 3:6.
Využití: 4:2.
Střely na branku: 22:21 (10:8, 2:9, 10:4).
Diváci: 448.
Nejlepší hráči: Roby Järventie – Bennet Rossmy.
Finsko:
Meriläinen – Rafkin, Niemelä, Viro, Heimosalmi, Jurmo, Puutio, Rajaniemi – Hirvonen, Räty, Kemell – Järventie, Määttä, Simontaival – Liukas, Kapanen, Väisänen – Koivunen, Helenius, Lambert – Mäenpää. Trenér: Pennanen.
Německo:
Bugl – Klein, Glötzl, Szuber, Münzenberger, Dziambor, Elten, Geibel – Schweiger, Samanski, Volek – Eham, Leonhardt, Blank – Hänelt, Rossmy, Rutkowski – T. Heigl, N. Heigl, Proske – Del Monte. Trenér: Abstreiter.

Další program MS do 20 let

Středa 17. srpna:
21:30 čtvrtfinále Švédsko – Lotyšsko

Čtvrtek 18. srpna:
1:00 čtvrtfinále Kanada – Švýcarsko
4:30 čtvrtfinále USA – Česko (ČT sport)

Pátek 19. srpna:
22:00 1. semifinále

Sobota 20. srpna:
2:00 2. semifinále
22:00 zápas o 3. místo

Neděle 21. srpna:
2:00 finále

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Edmontonu je o 8 hodin méně.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz