bahis siteleri

Tygr Vlach už zná trest za zákrok na Zaťoviče! Kometa platí za fanoušky

Liberecký útočník Jaroslav Vlach už zná trest za svůj nešetrný zákrok na Martina Zaťoviče, kterého se dopustil v úterním zápase na ledě Komety. Šéf extraligové disciplinárky Viktor Ujčík mu zastavil činnost na pět utkání a navrch přidal pokutu ve výši deseti procent ze základního měsíčního platu.

30letý Vlach už v páté minutě zasáhl zkušeného brněnského forvarda loktem do oblasti hlavy a krku, za což od hlavních arbitrů Romana Mrkvy a Jiřího Ondráčka vyfasoval trest ve hře.

Co si myslíte o trestu pro Jaroslava Vlacha?

Zákrokem se tedy automaticky zabýval také Viktor Ujčík. „Jaroslav Vlach z boku ve zranitelné pozici atakoval Martina Zaťoviče, když ho pravým loktem zasáhl primárně do oblasti hlavy a krku. Nikterak se nesoustředil na možnost ztížení rozehrávky, ale od počátku najetí na zákrok zřetelně postupoval se záměrem a úmyslem zasáhnout s plnou intenzitou protihráče,“ uvedl předseda extraligové disciplinární komise.

„Od počátku najetí na zákrok zřetelně postupoval se záměrem a úmyslem zasáhnout s plnou intenzitou Martina Zaťoviče.“

„Hráč měl výhradní odpovědnost za to, aby se svým zákrokem nedopustil bezohledného ohrožení zdraví protihráče a nezasáhl oblast jeho hlavy, což však v daném případě neučinil,“ doplnil Ujčík.

Ten vzhledem ke způsobu spáchání přestupku shledal důvody k dodatečnému potrestání útočníka Bílých Tygrů. Udělil mu stopku na pět utkání a pokutu ve výši deseti procent ze základní měsíční odměny. Při stanovení výše trestu přihlédl k tomu, že Vlach už byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Ujčík se na základě informací uvedených rozhodčími v zápise o utkání zabýval i chováním brněnských fanoušků, kteří při zápase v Hradci Králové použili v sektoru hostí dvakrát pyrotechniku. Vzhledem k tomu, že se jednalo už o druhé podobné provinění v sezoně, musí Kometa zaplatit pokutu 15 tisíc korun.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz