Tygři na fotbálku. Přibrali Štajnera a vystřihli velký obrat

Foto: hcbilitygri.cz

Ne že by letošní počasí přímo svádělo k venkovním aktivitám jako jindy před startem léta, do všeho navíc zasahuje i doznívající pandemie koronaviru. Hokejisté Liberce přesto nevynechali tradiční fotbalovou exhibici v Rozstání.

partneři českého hokeje

Tygrům stačilo „přejet“ Ještěd, aby mohli v Rozstání absolvovat přece jen o něco chudší fotbalovou exhibici než v ostatních letech. Doprovodný program totiž odpadl, hokejisté tak sehráli pouze samotný zápas proti domácímu Sokolu, a to před výrazně skromnější kulisou.

Sestavu přesto složili velmi zajímavě. Zálohu i celý tým dirigoval jako kapitán Michal Bulíř, jenž měl vedle sebe i mladšího bratra Tomáše, který hraje Českou fotbalovou ligu za Velvary. Na hrotu hrozil Jaroslav Vlach, zahrál si i nováček Mislav Rosandič a dál především mladíci.

Do obrany se postavil trenér brankářů Martin Láska, do branky mládežnický kouč Robert Soukup. Ale největší persona v libereckém kádru byla jiná – trojnásobný mistr fotbalové ligy Jiří Štajner!

Nakonec to byl právě on, kdo se nejvýrazněji podepsal pod výsledek. Tygrům přitom první poločas vůbec nevyšel a prohrávali 0:3.

Foto: hcbilitygri.cz

Jenže potom předvedli velkolepý obrat, který režíroval právě Štajner. Dvěma góly snížil, Tomáš Bulíř se postaral o vyrovnání a aby se konečně ukázali i hokejisté, Jaroslav Vlach vsítil rozhodující trefu na 4:3!

„Kluci jsou šikovní, hrálo se mi s nimi velmi dobře,“ neskrýval nadšení fotbalový matador Štajner, který ve 44 letech stále hraje divizi za Chrastavu.

A co říkal na krásný obrat? „Trochu jsme čekali, že Rozstání po poločase trochu fyzicky odpadne. Už v první půli jsme měli hodně šancí, ale nedali jsme je. Ve druhém poločase se to naštěstí změnilo. Víc jsme se tlačili do vápna a napadalo to tam. Možná jsme mohli dát i více gólů,“ uvedl pro web hcbilitygri.cz.

Výsledek fotbalového zápasu

Bílí Tygři Liberec – TJ Sokol Rozstání 4:3 (0:3)

Branky Liberce: Štajner 2, T. Bulíř, Vlach.

Sestava Liberce: Soukup – Šír, Knot, Hrstka, Láska – Rosandič – Zachar, Štajner, M. Bulíř, T. Bulíř – Vlach. (Střídali: Hanousek, Najman, Kunst, Žajdlík)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz