Tygři přeházeli útoky a zabrali. Chtěli jsme odčinit debakl, líčí Jelínek

Bílí Tygři v zápase s Pardubicemi potřebovali nutně vyhrát a odčinit předchozí debakl z utkání s pražskou Spartou. To se nakonec povedlo, když šelmy přehrály Východočechy 4:1. Velký podíl na vítězství měl i útočník Petr Jelínek, který si připsal hned dva góly. „Tlačili jsme se do branky, což je nejdůležitější. Hlavně jsme se také konečně prosadili střelecky," prozradil liberecký útočník.

Jágr Chance liga

Tygři v utkání s Pardubicemi hráli o vše. Chtěli potvrdit výsledky z utkání hraných v Home Credit Aréně a zároveň nutně potřebovali bodovat kvůli postavení v tabulce. Dvanácté místo pro svěřence trenéra Filipa Pešána bylo zklamáním, Liberečtí ale nakonec dokázali potvrdit roli papírového favorita a radovali se z výhry.

Sestřih utkání Liberec - Pardubice

„V první řadě jsme chtěli odčinit minulé zápasy, kde jsme nehráli vůbec dobře. Myslím si, že se nám to celkem povedlo. Všichni jsme makali naplno, tlačili jsme se do branky a co je nejdůležitější, konečně jsme se také prosadili střelecky," prozradil Petr Jelínek.

Chtěli jsme odčinit páteční debakl, hlásí Jelínek

„V hokeji už to tak bývá, že čas od času, se vám nedaří. Mohli jsme dělat maximum, ale nedařilo se nám skórovat. A pak přijde takový zápas, kdy vám pomůže i trochu štěstí, jako třeba při mém druhém gólu, který si vlastně daly Pardubice samy. Zase nám to může jen pomoct," pokračoval šikovný útočník.

Tygři se také museli vypořádat s tím, že trenér Filip Pešán přeházel útočné formace. To se nakonec ukázalo být klíčové. „Byli jsme v situaci, že jsme si nemohli moc vybírat. Bylo to rozhodnutí trenéra a to my, jako hráči, musíme akceptovat. Jak se ukázalo, proti Pardubicím nám to vyšlo. Uvidíme, v jakém složení budeme hrát dál."

Severočechy ale čeká v nejbližší době Liga mistrů. Jak se na ní těší? „Bude to podle mě úplně jiný hokej. Davos bude hrát hodně technicky, ofenzivně. Skvěle hrají na puku a tlačí se do branky. Je to zkrátka takový ten klasický švýcarský styl. Nebude to tak defenzivní jako v extralize."

Je jasné, že hokejisté z města pod Ještědem nemají úplně ideální pozici a tak budou mít zbytku extraligy, co dokazovat. Bojovat přitom budou na dvou frontách, kromě bojů v domácí soutěži je čeká dvojzápas proti Davosu v rámci Ligy mistrů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz