Tygři tápou. Jedenáct gólů za dva zápasy? To se nesmí stávat, ví Jelínek

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Další gólová nálož a další prohra. Liberečtí Tygři prohráli třetí zápas v řadě a znovu inkasovali více jak čtyři branky. „Všichni chceme příliš útočit a tím zanedbáváme obranu, která nás zdobila tři čtvrtiny soutěže," hledá příčinu nejproduktivnější hráč Severočechů Petr Jelínek.

MS U20 2020

Na tohle pod Ještědem nejsou zvyklí. Tygři již v druhém zápase v řadě inkasovali více jak čtyři branky a potřetí za sebou prohráli. Nespokojenost je na místě, ve finiši Liberečané ztrácejí body i formu. Proti Pirátům sice bojovali do poslední chvíle, na zvrat výsledku ale jejich výkon nestačil.

„Většinu zápasu jsme měli převahu, jenže nás Chomutov vybrejkoval. K tomu ještě využil dvě přesilovky, což v součtu rozhodlo zápas. Všichni chceme příliš útočit a tím zanedbáváme obranu, která nás zdobila tři čtvrtiny soutěže. Musíme se k tomu vrátit a to co nejdříve,“ nabádá Jelínek.

„Na druhou stranu to bylo těžké, odskočili nám o dvě branky, dotáhli jsme se, a pak znovu odskočili. Rozhodující byly určitě brejky, darovali jsme jim brejkové situace a přečíslení. V poslední třetině vystřelili snad třikrát a z toho se dvakrát prosadili. To je prostě špatně,“ pokračuje zklamaně devátý hráč extraligové produktivity.

Optimistická nálada, která na severu Čech obvykle panuje, tentokrát k nalezení nebyla. Jde do tuhého, šelmám se však nedaří najít potřebný klid. „K zápasu jsme si s kluky v kabině něco řekli. Musíme se prostě vrátit k poctivé práci, díky níž jsme vyhrávali zápasy 2:1 nebo 1:0. Během posledních dvou utkání jsme inkasovali jedenáctkrát. To se prostě nesmí stávat,“ naráží na hlavní kámen úrazu důrazný forvard.

Chomutov byl střelecky k nezastavení. Z šestnácti pokusů procedil hned pět za záda Willa a většinou po individuálních chybách domácích. Zdali se Liberečtí stihnou ještě před reprezentační přestávkou vrátit na vítěznou vlnu, bude se sledovat oko nejednoho hokejového diváka. Příští zápas totiž odehrají na půdě druhé Třince a bitva o další snížení náskoku Tygrů bude urputná.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz