Tykačka i cenné rady. Frk trénoval s karlovarskou mládeží

Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

Karlovarské áčko zahajuje přípravu na ledě „až“ tento týden. A tak když se klubový odchovanec Martin Frk chtěl sklouznout před návratem do Ameriky, vyrazil na tréninky dorostenců a juniorů Energie.

Týden hokeje 2021

Frkova přítomnost na tréninku karlovarských mládežníků nebyla úplnou raritou, psali jsme o ní třeba už před třemi lety. Pohyblivý forvard s parádní střelou tehdy ještě patřil Detroitu, kde se probil až do základní sestavy. Teď už ale hraje za Los Angeles.

Respektive – spíše za jeho farmářský celek Ontario Reign. I když odečteme covid, pět měsíců z loňské sezony mu totiž vzalo zranění a do nejslavnější soutěže nakoukl jen na jedno utkání.

„Byl jsem naštvaný, ale v hokeji se to stává. Měl jsem místo v týmu, ale kvůli zraněním jsem ho nějak ztratil. Doufám, že už jsem si to vybral. Teď budu muset o pozici bojovat v kempu a musím doufat, že si ještě pár zápasů odehraju,“ přiznal v rozhovoru na klubových stránkách Energie.

„Byla to pro mě dobrá zkušenost, jelikož hráči, kteří tu jsou, vypadají dobře a dokonce mě i trochu unaví.“

Za moře se vydal o víkendu, ale v posledním týdnu před odletem nechtěl zahálet. Postupně si zatrénoval s dorostenci a juniory Karlových Varů, a to i díky známosti s trenérem Tomášem Andrysem.

„Celkem jsme se vídali v Americe, když jsem byl ještě v Detroitu a on trénoval v Michiganu,“ vysvětloval Frk. „Dorost už chodil na led a já jsem na něj chtěl také, tak jsem začal s nimi. Byla to pro mě dobrá zkušenost, jelikož hráči, kteří tu jsou, vypadají dobře a dokonce mě i trochu unaví,“ smál se.

Svým mladším následovníkům tedy musel pár věcí vysvětlit. A některé se netýkaly čistě hokeje... „Nejdřív mi vykali, ale já nemám rád, když mi někdo říká dobrý den, takže mi začali tykat,“ říkal se smíchem.

Potom ale ochotně předával i zkušenosti, které v Americe získal.

„Jednalo se spíše o detaily. Například jak hrát na prknech, nebo jak se za mořem řeší situace dva na jednoho. Doufám, že si z toho něco vezmou, protože si myslím, že už mám něco za sebou a mám docela dost zkušeností. Samozřejmě se stále učím, ale doufám, že jim mám co předat,“ líčil sedmadvacetiletý útočník.

„Je super sledovat hráče, který hraje v NHL.“

Karlovarským dorostencům tak zpestřil start druhé fáze přípravy na extraligu, v níž budou mít určitě vyšší cíle než záchranu. „Jeho účast na ledě byla naprosto parádní a chtěl bych mu za to poděkovat. Dal nám také nějaké tipy a doufám, že si z toho kluci něco vezmou. Pro nás to znamená oživení,“ vzkázal na stránkách hokejkv.cz kouč Andrys.

Martin Frk se narodil na Vysočině, ale s rodinou se už jako capart přestěhoval na západ Čech, kde začal s hokejem. V Karlových Varech prošel až do juniorky, zásadní krok k dospělému hokeji pak udělal v kanadském Halifaxu.

Na kontě má po dvou účastech na MS osmnáctek i dvacítek a také tři starty za reprezentační áčko; v NHL dosud nakoukl do 118 zápasů. A to jsou přece jenom mety, o kterých bude drtivá většina mladých energetiků pouze snít.

„Byla to pro nás velká zkušenost. Je super sledovat hráče, který hraje v NHL. Máme velké štěstí, že tady s námi může být,“ pochvaloval si juniorský útočník Lukáš Adámek. „Martin je super kluk. Hodně nám pomáhá, radí nám a je pro nás velké plus, že je tady s námi,“ doplnil ho spoluhráč Jan Botoš.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz