Týmem prosince Jihlava, v sestavě měsíce Rob nebo Průžek

31. prosince 2018, 12:15

Marek Hedbávný

Hokej.cz nabízí pohled na dění v Chance lize. Do sestavy měsíce prosince zařadil Niklase Lundströma, Petra Kolmanna, Pavla Pýchu, Luboše Roba, Jiřího Průžka a Antonína Pechance.

HokejkaTV

Tým měsíce – HC Dukla Jihlava

Jihlava je podruhé za sebou týmem měsíce. Z deseti zápasů vyhrála osm a jen jednou odešla bez bodu. Dala pět gólů na Kladně, uštědřila sedmičku Litoměřicím, vyhrála v Přerově, Prostějově, na Slavii a navíc zvládla derby proti Třebíči. Dukla vévodí prvoligové tabulce s náskokem devíti bodů.

Tabulka za prosinec

1. HC Dukla Jihlava, 24 b
2. Rytíři Kladno, 21
3. VHK ROBE Vsetín, 20
3. ČEZ Motor České Budějovice, 20
5. LHK Jestřábi Prostějov, 17
5. HC Frýdek-Místek, 17
7. HC ZUBR Přerov, 16
7. SK Horácká Slavia Třebíč, 16
9. AZ RESIDOMO Havířov, 15
10. HC Stadion Litoměřice, 14
10. HC Slavia Praha, 14
12. HC Benátky nad Jizerou, 13
13. HC Slovan Ústí nad Labem, 6
13. HC RT TORAX Poruba, 6
13. SK Trhači Kadaň, 6

Sestava měsíce podle hokej.cz

Niklas LUNDSTRÖM (G, HC Dukla Jihlava)
V první lize letos chybí dominantní brankáři, jakými byli v předchozím ročníku Filip Novotný nebo Dominik Frodl – s úspěšností zákroků 91,98 % je tak Lundström statisticky druhým nejlepším gólmanem soutěže. Dařilo se mu především v prosinci: vychytal pět vítězství z šesti zápasů. A v jediném prohraném utkání – proti Motoru – byl stejně nejlepším hráčem svého týmu.

Petr KOLMANN (O, HC Benátky nad Jizerou)
Kolmann si během jedenácti zápasů vylepšil statistiky o dva góly a jedenáct asistencí. Za prosinec měl +3 body ve statistice +/-, což je na tým z chvostu tabulky slušné číslo. Za zápas pravidelně zvládal okolo 25 minut, často střílel a zblokoval spoustu soupeřových ran.

Pavel PÝCHA (O, ČEZ Motor České Budějovice)
Pýcha dal v prosinci hned šest gólů! Paradoxně – jakožto obránce – byl nejlepším střelcem Motoru. Přidal dvě asistence a ve statistice +/- skončil na +5. 

Jiří PRŮŽEK (Ú, HC Benátky nad Jizerou)
Průžek se během dvou týdnů stal z běžného prvoligového hráče jedním z nejsledovanějších hokejistů v lize. V prosinci zazářil deseti góly a sedmi asistencemi.

Antonín PECHANEC (Ú, VHK ROBE Vsetín)
Pechanec patří k nejzábavnějším hráčům v soutěži. Lapač se vždy těší, co tenhle šikovný centr zase ukáže. Po celou sezonu si drží konstantní výkonnost – v devíti prosincových zápasech dal tři góly a desetkrát asistoval. I díky němu Vsetín v jednu chvíli poskočil na druhé místo tabulky.  

Luboš ROB (Ú, VHK ROBE Vsetín)
V prosinci se našel ještě lepší střelec než Průžek... Rob skóroval jedenáctkrát a k tomu přidal čtyři přihrávky.

Překvapení měsíce

Šimon Jelínek dal v prosinci čtyři góly a na stejný počet branek asistoval. Na osmnáctiletého útočníka parádní bilance! Zároveň vévodí statistice +/- (+9) mezi všemi juniory v Chance lize.

Foto: Josef Poláček, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz