Týmu jsem nepomohl, štve Lakatoše. Komu věnoval Šišovský valentýnský gól?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Vítkovičtí hokejisté měli záchranářský duel s Pardubicemi výborně rozehraný. Vedli díky premiérové trefě Slováka Petera Šišovského. O náskok sice přišli, ale ve druhé části ho získali zpátky. Pak se ale nechal zbytečně vyloučit útočník Dominik Lakatoš, Dynamo v přesilovce vyrovnalo a nakonec si z Ostravy po výhře 5:3 odvezlo tři body.

Nový fanshop

Pardubičtí zvládli páteční duel ve Vítkovicích lépe hlavně emočně. „Přitom před zápasem na mítinku si říkáme, že bychom neměli být vylučovaní – hlavně v takových utkáních, kde jde o život. Samozřejmě emoce k tomu patří, někdy jsou pozitivní, někdy negativní, je to těžké to někdy udržet, obzvlášť v takových vypjatých zápasech,“ přiznává Peter Šišovský.

Hned třikrát byl v utkání vyloučen vítkovický útočník Dominik Lakatoš. „Jako tým jsme to chtěli ubránit. Někdy se to podaří, někdy ne. Nebylo to podle našich představ,“ přikyvuje. Těžká rána pro Ostravany vyplynula v oslabení, kdy inkasovali vyrovnávací gól na 3:3 a přišli o těsný náskok.

„Kdybychom to oslabení ustáli, zápas bychom podle mého názoru zvládli. Byly tam zbytečné fauly, zbytečně jsme je dostávali do zápasu, to asi rozhodlo. Měli jsme i šance, škoda,“ mrzí slovenskou akvizici, která si ve formaci s dvěma Jany – Hruškou a Schleissem – vedla výborně.

Vždyť se podílela na dvou ze tří vítkovických branek. První Šišovský sám vstřelil a na další nahrál. „Za gól jsem rád, a když je dneska ten Valentýn, chtěl bych ho věnovat kamarádce Lei, které jsem to slíbil před zápasem,“ usmívá se.

Lakatoš: Karty se trochu zamíchaly

V první třetině neproměnil samostatný únik, ve druhé dvacetiminutovce si hned třikrát poseděl na trestné lavici. Dominiku Lakatošovi páteční zápas nevyšel. Špatnou náladu si přenesl z ledu také do mixzóny, kde na dotazy novinářů nejprve stroze odsekával.

Kde viděl příčinu porážky? „Nedal jsem asi šest šancí, co jsem měl. A pak ještě mé fauly. To je celé,“ krčil rameny. Mrzet ho mohlo hlavně zbytečné vyloučení, po kterém Svačina v přesilovce srovnal na 3:3 a nastartoval pardubický obrat. „To je na posouzení rozhodčích. Byl to faul. Bohužel. Nepomohl jsem týmu,“ uvědomuje si Lakatoš.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Jak viděl situaci, po níž byl vyloučen a Vítkovice šly do tří? „Nevím, nejdřív se na to musím podívat sám doma. Pak bych asi mohl něco říkat. Teď takhle s domněnkou, jak jsem to viděl, to je blbost. Musím se podívat, jak to opravdu bylo, než abych tady emočně plácal blbosti,“ pokračuje.

Pramenily jeho dvouminutové zákroky také z frustrace? „Nevím. Těžko se mi hledají slova. Měli jsme to perfektně rozehrané. Pak přišly hloupé fauly a dostávali jsme góly v oslabení. Strašně nás to mrzí. Připravovali jsme se na to, chtěli jsme vyhrát, atmosféra byla výborná... Je to těžké,“ klopí zrak.

Dynamo se po výhře odlepilo ze dna extraligové tabulky, kam naopak spadl Litvínov. Jedenácté Vítkovice mají před posledními chemiky šestibodový náskok. Severočeši ale mají tři zápasy k dobru. „Pořád je to v našich rukách a musíme se o to prát. Mohli jsme mít klid, ale bohužel. Karty se zase trošku zamíchaly. V neděli čeká další těžký zápas, ale věříme si, že odvezeme nějaké body,“ hlásí před derby v Třinci.

Sestřih utkání Vítkovice – Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz