U18 podlehla Švýcarům v prodloužení, i tak důležitý bod vystřelil Novotný

Adam Novotný | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Česká osmnáctka turnaj pěti v Plymouthu vítězstvím nezavršila. Se Švýcary hlavně díky dvěma brankám Adama Novotného remizovala, po minutě nastaveného času se ale před soupeřem musela sklonit. I bod ale Čechům stačil k tomu, aby se dotáhli na konečnou třetí příčku. Z prvního místa na turnaji se po závěrečním duelu radovali Švédové.

Poslední utkání turnaje pěti odehráli svěřenci trenéra Čermáka proti Švýcarsku. Soupeř začal duel o něco aktivněji, a i když se Češi velmi rychle probrali, ztráceli po úvodní třetině a trefě Janise Webera jednu branku.

Ve druhé třetině vyrovnal Adam Novotný, jenže Švýcaři dali národnímu týmu lekci z produktivity, když jim ve třetí třetině stačily pouhé čtyři střely k tomu, aby se znovu dostali do vedení. Ovšem i po brance Paula Mottarda se znovu ozvala česká ofenziva v čele s Novotným, který skóroval podruhé v zápase.

Za nerozhodného stavu se tedy pokračovalo prodloužením. Pro Čechy prvním na turnaji, Švýcaři už dříve remizovali se Švédskem. Ve zmíněném případě trvalo prodloužení jen 18 sekund, ani nyní se však na rozhodující gól nečekalo dlouho. Čechům k vítězství nestačila ani střelecká převaha, v 62. minutě určil konečné skóre Jamiro Reber..

Češi se ziskem jednoho bodu dotáhli na Finsko, se kterým mají lepší vzájemný zápas. Proto obsadili třetí příčku, ačkoli končí s negativní bilancí jedné výhry a tří porážek.

Poslední utkání na turnaji pěti mezi USA a Švédskem bylo doslova bojem o zlato. V utkání plném zvratů měli poslední slovo Švédové, kteří ve třetí třetině už podruhé otočili skóre. Tentokrát však definitivně, což jim zaručilo tiumf na turnaji, na kterém ani jednou neprohráli.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 3:2 po prodloužení (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Weber (Bosson, Meier), 50. Mottard (Wey, Borradori), 62. Reber (Sansonnens, Wey) – 37. Novotný (Žemlička), 54. Novotný (Mrtka, Král).
Vyloučení: 4:1.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 22:35 (8:11, 8:12, 4:12 – 2:0)
Švýcarsko:  Kirsch – Meier, Sansonnens, Kurt, Guignard, Geisser, Blessing, Ustinkov – Mottard, Reber, Cattin, Wehrli, Weber, Borradori, Groddniklaus, Domenichelli, Wey, Antenen, Bosson, Tarchini, Giger. Trenér: Schöb.
Česko: Vystrčil – Švec, Hlinský, Mrtka, Chaloupka, A. Král, Skok, Průšek – Poletín, Benák, Novotný, Lisler, Sikora, Pohludka, Daníček, Hoch, Pekař, Vaculík, Žemlička, Chludil, Klimek. Trenér: Čermák.

USA – Švédsko 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)

Konečné pořadí turnaje pěti v Plymouthu

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Švédsko 4 2 2 0 0 25:17 10
2. USA 4 3 0 0 1 21:9 9
3. Česko 4 1 0 1 2 13:18 4
4. Finsko 4 1 0 1 2 12:17 4
5. Švýcarsko 4 0 1 1 2 10:20 3

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz