Udání, že někdo někoho praštil? Ostuda ligy! Ale pravidla nás nutí, tvrdí Martinec

Trenér HC Kometa Brno Patrik Martinec | Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

Kometa v klíčové páté čtvrtfinálové partii ve Vítkovicích podala velmi dobrý výkon, ale nenašla recept na famózního Aleše Stezku a brankou jejího dlouholetého kanonýra Petera Muellera ze 47. minuty podlehla fotbalově 0:1. V sérii tak prohrává 2:3 na zápasy.

„Ve mně se teď mísí dva protichůdné pocity. Na jednu stranu jsem hrdý na kluky, jak hráli. Nemůžu jim nic vytknout. Na druhou stranu jsem ale obrovsky zklamaný, protože jsme za svou práci nebyli odměněni a prohráli,“ mrzí trenéra Patrika Martince.

Hlavně ve druhém dějství byla Kometa lepším týmem a hned několikrát mohla jít do vedení, své příležitosti však trestuhodně zahazovala. „Je to tak, vytvořili jsme si spoustu šancí. Tam jsme měli rozhodnout a utkání vyhrát,“ má jasno po těsné porážce 0:1.

Premiérovou nulu v play off vychytal Aleš Stezka, který kryl 24 střel soupeře. Drama před vyprodanou Ostravar Arénou pak rozsekl v čase 46:21 Peter Mueller po šikovné přihrávce Petra Fridricha, americký střelec proti „svým“ rozhodl už podruhé v sérii.

Krutá rána pro Brňany, kteří už poté tahali za kratší konec pomyslného provazu. „Podle mě jsme hráli parádní hokej, bylo to naše nejlepší utkání v sérii ve Vítkovicích. Líbilo se mi, co jsme předvedli. Tedy až na to, že jsme nedali góly,“ smutní Martinec.

Kometa prohrává 2:3 na zápasy a už v pondělí bude ve svém stánku odvracet konec sezony. „Věřím, že sérii do Ostravy ještě vrátíme,“ hlásí odhodlaně šéf brněnské střídačky, která se bude chtít ve čtvrtfinálové bitvě číslo šest opět opřít o své fanoušky.

„Věřím, že sérii do Ostravy ještě vrátíme.“

„Snad dají klukům energii do žil, budou zase naším šestým hráčem a pomůžou nám vynutit si sedmé utkání. Doma hrajeme výborně a věřím, že když budeme hrát jako v pátém zápase, tak vyhrajeme,“ dodává Martinec k následující partii na jihu Moravy.

V ní bude znovu postrádat důrazného zadáka Rhetta Hollanda, jenž stejně jako vítkovický Lukáš Kovář obdržel po vyhroceném čtvrtém duelu stopku na dvě soutěžní utkání. Oba hráči byli potrestáni na základě podnětů zaslaných kluby.

„Je ostudou této ligy, že kluby musejí posílat nějaké podněty na disciplinárku. Je to pod úroveň. Nastavená pravidla nás k tomu ale donucují. Nad tím by se měla liga zamyslet.“

Současný systém se Martincovi vůbec nezamlouvá. „Je ostudou této ligy, že kluby musejí posílat nějaké podněty na disciplinárku. Je to pod úroveň. Nastavená pravidla nás k tomu ale nutí. Nad tím by se měla liga zamyslet,“ tvrdí brněnský lodivod.

„Disciplinární komise by měla být taková, aby se kluby nemusely zabývat tím, jestli poslat udání, že někdo někoho praštil, nebo ne. Měl by to rozhodovat někdo nezávislý sám, bez podnětů klubů,“ má jasno na závěr svého hodnocení Patrik Martinec.

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz