Ukončená sezona 2. ligy? Půlpán místo hokeje slavil úspěchy v kulturistice

Foto: Aleš Bedlík

Poté, co se druhá liga vinou koronaviru přerušila a následně i ukončila, útočník Aleš Půlpán odstartoval svoji kariéru v kulturistice. Hned v prvním soutěžním roce ovládl mistrovství republiky i mezinárodní akci v Itálii.

Fanshop národního týmu

„Sezonu nám ukončili poměrně brzy. Začal jsem si přivydělávat jako výživový poradce a fitness trenér. Chodil jsem cvičit i před prací," vypráví v rozhovoru pro web Letňan, kam v létě přestoupil z Trutnova.

„Jsem blázen ohledně fitness odjakživa, mám ho rád. Až zkrácená sezona mi ale dala prostor a čas," objasňuje.

Na český šampionát v rámci organizace ICN se připravoval půl roku.

Vyhrál.

Následně odjel do Itálie na ICN World Cup 2021.

A znovu vyhrál.

„Když se do něčeho vrhnu, tak jedu naplno," vysvětluje na stránkách hcletci.cz. „Fitness se mi honilo hlavou pár let a říkal jsem si, že když to nezkusím teď, tak kdy jindy?"

Foto: hcletci.cz

Jak sám upozorňuje, kulturistika není jen o samotném cvičení v posilovně, o zvedaní činek... „Všechno je jen o hlavě. Správně jsem si nastavil myšlení, a proto mi nevadilo ani jíst neustále kuře s rýží. Musí se totiž dodržovat přísná dieta, která je v celém procesu klíčová," dodává Půlpán, který patří k nejvýraznějším postavám druhé ligy.

Hokejovou kariéru ale kvůli kulturistice obětovat nehodlá. Někdejší tahoun Trutnova nebo Vrchlabí, který má navíc přes stovku startů v Chance lize, nově posílil ambiciózní Letňany.

„Fitness se mi honilo hlavou pár let a říkal jsem si, že když to nezkusím teď, tak kdy jindy?"

„Jsem rád, že se mi v kulturistice povedlo zvítězit hned na první pokus, ale teď už se zase těším na hokej. Musím na led skočit připravený," uzavírá rozhovor na klubovém webu Letců.

Foto: hcletci.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz