Umíme reagovat na vývoj, těší Ruttu. Hráli jsme to, co nás zdobí

Jan Rutta | Foto: Jakub Knap

Čtrnáctileté čekání je u konce, čeští hokejisté si na domácím mistrovství světa zahrají o zlato. V semifinále překonali dosud neporažené Švédy, a to poměrem 7:3. Nyní národní tým čeká nejtěžší krok v cestě za titulem. „Poslední zápas sezony, kdy jindy sebrat sílu než teď,“ burcuje před finále Jan Rutta. Soupeře Čechům určí večerní souboj Kanady a Švýcarska.

Česká soudržnost znovu úřadovala. Tým vedený koučem Radimem Rulíkem v pouti domácím šampionátem překonal dalšího těžkého soupeře a zahraje si ve finále.

Utkání se Švédskem se lámalo ve druhé třetině. „Úžasné dát tři góly za krátký čas,“ cení střeleckou úspěšnost reprezentace obránce Rutta. Národní tým si totiž během tří minut vybudoval vedení 5:2.

Hokejisté Tre Kronor přitom měli lepší vstup do utkání. „Přestáli jsme začátek, měli ho dobrý,“ potvrzuje český obránce ve službách San Jose.

„Pak jsme začali hrát to, co nás zdobilo celý turnaj. Počkali jsme si na příležitosti, ze kterých nám napadaly góly."

„Pak jsme začali hrát to, co nás zdobilo celý turnaj. Počkali jsme si na příležitosti, ze kterých nám napadaly góly. To bylo důležité. Do zápasů se umíme vracet a zareagovat na vývoj. A brankář Lukáš Dostál byl zase výborný,“ líčí s nadšením Rutta.

Dařilo se především druhé útočné formaci ve složení Nečas – Kämpf – Kubalík, která dohromady posbírala devět bodů (4+5). Hned o čtyři z nich se postaral Martin Nečas. „On takhle hraje celou sezonu, je dobré, že si formu přivezl i sem,“ těší Ruttu výkonnost spoluhráče.

„Ve finále je jedno, kdo góly dává. Hlavně že hrajeme zítra večer. Máme super partu. Diváci to doplňují,“ usmívá se před důležitým soubojem český bek a zároveň chválí publikum v pražské aréně.

„Do zápasů se umíme vracet a zareagovat na vývoj."

„Fantazie. Jak jsme dali ve druhé třetině ty tři góly, byla to neuvěřitelná atmosféra. Fanoušci jsou úžasní. Je to nepopsatelný zážitek,“ míní Rutta. Národní tým zatím finálového soka, dozví se ho po konci semifinále mezi Kanadou a Švýcarskem.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz