Unavený, ale šťastný Čukste: Nikdy jsem si nemyslel, že je tohle možné

Karlis Čukste | Foto: iihf.com

(RIGA, od naší zpravodajky) Lotyši přepisují dějiny a poprvé si zahrají semifinále. Doposud jejich nejlepším umístěním bylo sedmé místo, to je odteď minulostí. V Tampere navíc budou mít možnost zabojovat o cenný kov. V cestě jim bude stát Kanada. Ale obránce Karlis Čukste už teď věří, že všechno je možné.

„Bylo to neuvěřitelné. Tahle parta lidí je speciální. Pro mě to byla jedna z největších hokejových zkušeností a budu si ji pamatovat do konce života,“ září třinecký zadák po čtvrtfinálovém vítězství 3:1 nad Švédskem.

Kdy vám bylo v zápase nejhůř?
Těžkých momentů bylo moc, ani to nedokážu spočítat. Naše parta ale maká od začátku do konce. Nikdy nevíme, co se stane, ale moc dobře víme, co máme hrát a kdy máme hru kontrolovat. Zápas byl náročný, v tom dalším se budeme snažit pracovat stejně tvrdě.

Kdy jste začal věřit, že se stane lotyšský zázrak?
Nutně bych to nenazýval zázrakem. V každém zápase jdeme do toho stejně, s cílem urvat vítězství. Nikdy jsem si nemyslel, že tohle bude vůbec možné, že dokážeme porážet takhle silné týmy. Nesmíš se ale dívat na to, kdo je papírově silný, protože pořád je to hokej. Stejně tomu tak bylo i ve čtvrtfinále.

„V Třinci mi dali vítěznou mentalitu, kterou jsem se snažil si vzít i na mistrovství světa.“

Co říkáte na to, že jste jediný Ocelář, který může pomýšlet na medailový úspěch?
V Třinci mě hodně naučili. Jak vyhrávat, tak věci, které musíš udělat pro vítězství. Dali mi vítěznou mentalitu, kterou jsem se snažil si vzít i na mistrovství světa. Jsem šťastný, že tím můžu pomoct týmu. Budeme bojovat a uvidíme, co bude následovat.

Lotyšsko je navíc malou zemí, co pro ni takový úspěch znamená?
Naši fanoušci jsou na nás velmi pyšní a my jsme jim za to vděční. Každý den se snažíme pracovat na sobě, je to hráč od hráče. Všichni z naší party jsme tady vyrůstali a dívali jsme se na hokej. Je to neuvěřitelný sport. Jsem na náš národ moc hrdý.

Nemyslíte si, že je smůla, že další zápas nemůžete hrát před domácími ochozy?
Tak to jednoduše je a nic s tím neuděláš. Budeme bojovat a rvát se o výsledek. Nezáleží na tom kde, my budeme pořád prosazovat náš systém.

Vaším dalším soupeřem bude Kanada, se kterou jste se utkali už na začátku turnaje.
Víme, že to nebude jednoduché. Každá hra, každý zápas je svým způsobem náročný. Hlavně od teď, kdy budeme hrát ještě další dvě utkání. Všechny týmy byly výborné. Někdy je hra o malých věcech, což se ukázalo i proti Švédsku. Nikdy nevíš, co se stane zítra.

„Uvidíme, kolik fanoušků nás přijede do Tampere podpořit. Každopádně oni nás milují a my je taky.“

Myslíte si, že dorazí hodně lotyšských fanoušků i v Tampere?
Očekávám výbornou atmosféru. Uvidíme, kolik fanoušků nás přijede podpořit. Každopádně oni nás milují a my je taky.

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz