Univerzitní hokejová liga roste! Novým klubem je HC North Wings Ústí nad Labem

Druhá sezona Univerzitní hokejové ligy se blíží. Tým, který do ní nově vstoupí, je North Wings Ústní nad Labem. Oficiálně to bylo potvrzeno na pondělní tiskové konferenci.

Chance liga na Hokejka TV

„V posledních letech Univerzita Jana Evangelisty Purkyně výrazně roste, investujeme nejen do samotné infrastruktury Univerzity, ale zajímají nás i sportovní aktivity našich studentů a zaměstnanců,” uvedl manažer týmu Martin Novák.

Křídla ze severu budou hrát na zimním stadionu v Ústí nad Labem. „Už jsme zahájili přípravu na letošní sezonu a během celého srpna máme kemp: tři dny v týdnu dvoufázově. Hodina na ledě, hodina na suchu. Dále nás čekají přípravné zápasy a během září Tipsport UNI Cup 2020,” prozrazuje Novák.

„První ročník ULLH považuji za mimořádně úspěšný a divácky velmi atraktivní,” těší se Novák, že v tom dalším už Ústí nad Labem nebude chybět.

„Zajímají nás i sportovní aktivity našich studentů a zaměstnanců.”

North Wings pro sezonu 2020/21 plánují uspořádat dvě speciální utkání. „Rádi bychom odehráli jedno utkání s Ostravskou univerzitou, protože naše regiony mají podobnou strukturu. Pracovní název je Bitva o černé zlato. Další utkání není ještě úplně určeno, vypadá to na Masarykovu univerzitu.”

Jako dohrávku z loňské přerušené sezony mají seveřané domluvené ještě jedno zajímavé utkání s Technickou univerzitou v Liberci, které ponese název Bitva o krále severu. Utkání je naplánované na 10. listopadu v Liberci.

„Chtěl bych poděkovat klubu HC Slovan Ústí nad Labem za spolupráci a pomoc s budováním našeho klubu North Wings,” dodal ještě Novák.

Na tiskovou konferenci dorazil i Filip Malota, zástupce ředitele soutěže ULLH. „Jsme rádi, že se nám daří soutěž rozšiřovat o další týmy. V příští sezoně bude deset týmů, bude se hrát dvoukolovým systémem, ze kterého vzejde osm účastníků pro play off,"  popisuje Malota. „Dále chceme, aby si první čtyři týmy mohly po základní části volit soupeře pro nadstavbovou část.”

Otázkou nyní zůstává, jaký tým se stane desátým členem ULLH.

Příprava HC North Wings Ústí nad Labem

19. srpna 17:00 – junioři Piráti Chomutov – HC North Wings Ústí nad Labem
24. srpna 17:00 – junioři HC Litvínov – HC North Wings Ústí nad Labem

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz