Úprava řádů v mládeži: Do nadstavby se půjde vždy v plném počtu

Foto: Karel Švec, Český hokej

Český hokej po úvodních zápasech juniorské a dorostenecké extraligy sáhl k drobné, leč podstatné změně v řádech. Do nadstavby utkání, rozhodnutých v základní hrací době, půjdou oba týmy vždy v plném počtu tří hráčů a jednoho brankáře.

Nový fanshop

Novinka v podobě nadstavby po každém rozhodnutém zápase obou nejvyšších mládežnických soutěží má za sebou úvodní týden platnosti. V prvních kolech ale vyvolala diskuse skutečnost, že všechny tresty ze základní hrací doby se do prodloužení přenášely v plné výši a ovlivnily tak boj o bonusový bod.

Prezident Českého hokeje Tomáš Král tento týden rozhodl o změně klíčového bodu Soutěžního a disciplinárního řádu: Veškeré tresty udělené v základní hrací době nebudou mít vliv na počet hráčů na ledě, s nímž týmy vstoupí do nadstavby. Začnou tak pokaždé se třemi hráči v poli a jedním brankářem.

Nesmíme se bát experimentovat. Lener vysvětluje novinky v mládeži »

Hráči si ale svoje tresty budou muset odpykat, na střídačku se vrátí až v prvním přerušení po jejich uplynutí. Tedy stejně, jako je tomu obvykle v případě osobních trestů nebo vzájemných trestů, které neovlivňují počet hráčů na ledě.

Mimochodem: Co se týče počítání statistik, pro nadstavbu platí stejná pravidla jako pro klasické prodloužení či nájezdy. Rozhodující gól a případně asistence tak budou hráčům plnohodnotně započítány a nic se nemění ani u gólmanů: Branka inkasovaná v prodloužení se jim do statistik započítá a může tedy zabránit čistému kontu, zatímco branka v případě prohraných nájezdů už nikoli.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Změna ustanovení čl. 403 SDŘ, bod 2

Řídící orgán soutěže může v rozpisu/herním řádu dlouhodobé soutěže nebo v propozicích krátkodobé soutěže stanovit, že po utkání, které skončí po základní hrací době vítězstvím jednoho z družstev, bude sehrána pětiminutová nadstavba utkání (dále také jako „Nadstavba utkání“) s tím, že se hraje bezprostředně po tříminutové přestávce bez úpravy hrací plochy, přičemž družstva hrají v počtu tří Hráčů v poli a s jedním brankářem. Družstva si před Nadstavbou utkání nemění strany a hájí branky bližší k jejich hráčské lavici. Pokud je na konci základní hrací doby počet Hráčů v poli 5 na 4, nebo 4 na 4, nebo 4 na 3, nebo 5 na 3, nebo 3 na 3, s Hráči do pole odpykávajícími tresty ovlivňující počet Hráčů v poli, budou tyto tresty před zahájením Nadstavby utkání smazány z časomíry a tito Hráči, jakož i Hráči odpykávající na konci základní hrací doby tresty neovlivňující počet Hráčů v poli, opustí trestnou lavici v prvním přerušení hry po odpykání svých trestů. Nadstavba utkání skončí uplynutím její hrací doby nebo vstřelením branky. Družstvo, které vstřelí branku, je vítězem Nadstavby utkání. pPokud nepadne v Nadstavbě utkání branka, následují samostatné nájezdy k určení vítěze Nadstavby utkání. Na Nadstavbu utkání a na samostatné nájezdy k určení vítěze Nadstavby utkání se použijí přiměřeně ustanovení čl. 404 písm. a) až c) čl. 406 SDŘ až čl. 407 SDŘ. Družstvo, které zvítězí v Nadstavbě utkání nebo v samostatných nájezdech k určení vítěze Nadstavby utkání, získá jeden bod.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz