Upřímný Divíšek o trápení Mostu: Ničí mě to, dost si to beru

Foto: Facebook HC Most

Most je poslední, na třináctou Kadaň ztrácí osm bodů. Kapitán Tomáš Divíšek otevřeně říká: „Tenhle půlrok mě hodně ničí. Dost si to beru. Chtěl bych, abychom v tabulce hráli výš."

Plekanec Chance liga

» Hlasování v anketě Sympaťák WSM Ligy ZDE

Jak hodnotíte letošní výkony Mostu?
Blbě. Jsme poslední a zatím to nikam nevede. Od začátku se v tom plácáme. Když se zlepšíme, tak na jeden, dva zápasy a pak zase spadneme do marastu.

Play off už je asi pryč, že?
Bohužel asi je. Byl to náš předsezonní cíl, ale když to vezmeme reálně, tak už na play off koukat nemůžeme.

Tým přitom vypadá zajímavě – brankáři jsou výborní, útok silný. Není Most prokletý, že rok co rok hraje dole?
Na papíře sice nějak vypadá, ale kvalita na play off tady prostě není. Je řada věcí, které se v Mostě musí zlepšit.

Co máte na mysli?
Zapracovat by se mělo úplně na všem: od spolupráce s Litvínovem, přes kvalitu a šířku kádru až po to, jak se Most prezentuje do médií. Všichni musí dát svoje ega trošku jinam a začít to budovat pořádně. Jinak to tu dopadne špatně.

Vedení mužstva se ujali zkušení trenéři Ondřej Weissmann, Jiří Šlégr a Jaromír Šindel. Je to pro tým vzpruha?
Našimi trenéry jsou Česťa Šindel se Zdeňkem Zímou. S Ondrou Weissmannem a Jirkou Šlégrem byla domluvena spolupráce pouze na týden. Myslím, že by tato varianta fungovala, ale i to, že už tu s námi nejsou, asi svědčí o tom, že je někde zakopaný pes. 

„Zapracovat by se mělo úplně na všem: od spolupráce s Litvínovem, přes kvalitu a šířku kádru až po to, jak se Most prezentuje do médií."

Kde jsou naopak přednosti mosteckého týmu?
Máme výborné gólmany. Nebýt jich, tak jsme na tom mnohem hůř. Náš největší problém je obranná hra. Dopředu bychom mohli být také lepší.

Jak se letos cítíte vy sám?
Zdravotně dobře. Stojí to ale za nic, když člověk nevyhrává a plácá se vzadu. Týmu bych mohl pomáhat víc a být lepší. V hokeji to většinou bývá tak, že když se někomu nedaří, pomůžou mu spoluhráči z pětky. My se v tom ale vesměs plácáme všichni. Není nikdo, kdo by nás zvedl. Musíme si pomoct sami. Na druhou stranu v tom je sport krásný.

Tomáš Divíšek.

Tomáš Divíšek. | Foto: Facebook HC Most

Dlouhá léta jste hrál v extralize. Po čem se vám z ní stýská?
Neřekl bych, že by se mi po něčem extra stýskalo. Na začátku jsem měl obavy ohledně zimáků, ale není to hrozné. Člověk si zvykne na všechno. Nejsem člověk, který by potřeboval luxus. Hokej je navíc všude stejný. Kvalita hráčů, ať už moje nebo ostatních, je oproti extralize trochu jiná, ale takový je hokejový život. Nestěžuji si.

Stále hrajete s dřevěnou hokejkou?
Už ne. Letos jsem ji musel vyměnit. Poslední roky nebyla jejich kvalita taková jako dřív. Pro kluky, co je dělali, už to asi bylo těžké. Byl jsem snad jediný, kdo s nimi hrál.

Nelitujete, že jste ji vyměnil za kompozitovou?
S dřevěnou hokejkou jsem se cítil lépe, už jim ovšem odzvonilo. Snažil jsem se jich držet co nejdéle, ale vývoj šel takhle.

„S dřevěnou hokejkou už nehraji. Letos jsem ji musel vyměnit."

Jak dlouho byste ještě chtěl hrát hokej?
V Mostě jsem podepsal na tři roky, tenhle půlrok mě ale hodně ničí. Dost si to beru. Když to nejde, člověka to ubíjí a přemýšlí nad tím. Chtěl bych, aby se to v Mostě zlepšilo a hráli jsme výš. Jinak – dokud mě bude hokej bavit, tak bych ho chtěl hrát. Samozřejmě musí být zájem i z druhé strany. Když nebude, přijdou mladší kluci, budou lepší a vytlačí mě ze sestavy, tak to zabalím. Ale jak říkám, teď ještě nevím. Jak je před Vánocemi, tak mám dobrou náladu. Kdybyste mi zavolal třeba po prohraném zápase, asi bych vám řekl něco jiného.

U hokeje byste rád zůstal i po konci kariéry?
Udělal jsem si trenérskou B licenci. Bavilo by mě trénovat, nejdříve děti, později bych chtěl zkusit i dospělé. Dovedu si sám sebe představit i v jiné hokejové funkci, ale jestli to tak opravdu bude, netuším. Nechám se překvapit, co život přinese.

Tomáš Divíšek je mosteckým kapitánem. Na fotce si podává ruku s jihlavským lídrem Jiřím Dobrovolným.

Tomáš Divíšek je mosteckým kapitánem. Na fotce si podává ruku s jihlavským lídrem Jiřím Dobrovolným. | Foto: Facebook HC Most

» Pro Tomáše Divíška můžete hlasovat ZDE

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz