<

Urban, Soukup nebo Chrtek. Vrchlabí oznámilo první podpisy

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

V prvoligovém Vrchlabí budou nadále pokračovat brankář Jakub Soukup, obránci Tomáš a Jakub Kynčlovi a útočníci Patrik Urban, Pavel Mrňa, Ondřej Chrtek a Filip Moník.

Soukup bude zároveň dělat trojku v partnerských Pardubicích, se kterými aktuálně trénuje. Soukup patřil ke statisticky nejlepším gólmanům v Chance lize: v základní části měl úspěšnost zákroků 91,08 % a průměr inkasovaných branek 2,82. A v play off svoje čísla ještě vylepšil!

Klíčový je i podpis Patrika Urbana, jenž prožil fantastickou nováčkovskou sezonu a sbíral bod na zápas. Se 33 body (10+23) byl druhým nejproduktivnějším hráčem Vrchlabí.

Dost produktivní byl také Pavel Mrňa, který nasázel hned šestnáct branek. A o jeho tvrdé a agresivní hře se ani zmiňovat nemusíme. Podobné typy silových forvardů jsou k úspěchu zapotřebí.

Zato od Ondřeje Chrtka se čekalo mnohem víc... 

Přípravu totiž začal coby centr Martina Heřmana a Tomáše Nouzy, jenže později o svoje postavení přišel a jeho ice time klesl pod čtrnáct minut. Ve statistikách tak měl pouze čtrnáct bodů (9+5) z 38 duelů.

„Ondřej je vrchlabský odchovanec, který by měl mít i pro příští sezonu místo v základní sestavě. Je to kluk s velkým potenciálem, od kterého si ještě slibujeme další hokejový rozvoj,“ říká na vrchlabských stránkách jednatel Jiří Jakubec.

„Ondřej Chrtek? Je to kluk s velkým potenciálem."

Ve Vrchlabí už ale nebude pokračovat obránce Jakub Moník, který se ve 22 letech rozhodl přerušit kariéru. „Na začátek bych chtěl uvést, že s hokejem nekončím. Spíš ho jen přerušuji, protože hrát za Vrchlabí a za spolupracující druholigový tým by bylo dost časově náročné. Chci se trochu více věnovat pracovní kariéře, také z tohoto důvodu jsem odmítl nabídku na další sezonu," vysvětluje Moník.

Tvořící se kádr HC Stadion Vrchlabí

Brankáři: Jakub Soukup.

Obránci: Tomáš Kynčl, Jakub Kynčl.

Útočníci: Pavel Mrňa, Patrik Urban, Ondřej Chrtek, Filip Moník.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz