Usměvavá Pejšová: Domácí MS i pro holky! Snad se fanoušci ukážou

Daniela Pejšová | Foto: Nathan Fernandes

Jednadvacetiletá obránkyně má za sebou čtyři mistrovství světa i olympiádu, ve švédském Luleå navíc letos oslavila obhajobu titulu. Danielu Pejšovou ale čekají další velké výzvy: Kromě draftu do zámoří nyní vyhlíží taky domácí šampionát.

„Atmosféra českého mistrovství je skvělá, hokeje vypadají dobře a moc se těším na další zápasy,“ popsala v O2 aréně držitelka dvou bronzů z MS žen. 

S Blankou Škodovou, Anetou Tejralovou a Michaelou Pejzlovou minulý víkend navštívily utkání Česka proti Velké Británii.

V dubnu 2025 čeká na Pejšovou a její spoluhráčky podobný zážitek v Českých Budějovicích, kde bude Česko opět útočit na medaili „Doufám, že o to bude velký zájem, a že se tam fanoušci ukážou,“ usmála se Daniela s výzvou pro diváky. 

Sledujete i mužský hokej v průběhu roku?
Jó, určitě! Jsem fanynka hokeje, takže se dívám i v televizi, a když je možnost, zajdu sledovat hokej i do města nebo přímo na stadion.

Pamatujete si ještě na MS 2015? Tehdy vám bylo dvanáct let.
Byla jsem tady na dvou zápasech. Tehdy jsem to ještě vnímala jinak, i když hokej jsem hrála už od šesti let. Ale je super, že se mistrovství vrátilo do Česka, dokážeme vytvořit parádní podmínky.

Jak se vám líbí vizuál ženského MS 2025, kterému dominují ženské hrdinky?
Když to vyšlo ven, byla jsem příjemně překvapená. Hrozně se mi to líbí a je super, že takovou událost budeme mít v Česku. Doufám, že budu nominovaná. A kdyby to vyšlo, budu se neskutečně těšit. Můžou přijet kamarádi i rodina.

„Budějovice jsou krásné město, lidi tam mají rádi hokej. Mají tam i hezké kavárny!“

Může být cílem zažít finále? I když máte konkurenci silné Ameriky a Kanady, kde má ženský hokej mnohem větší tradici i lepší podmínky?
Zatím jsme s nimi odehráli jen pár zápasů, a s každým z nich se naše výkony zlepšují. Je vidět, že na posledním mistrovství už jsme udělali pokrok a už se s nimi můžeme rovnat. Za pár let to snad bude zase o něco lepší – a můžeme třeba i vyhrát.

Co třeba už za rok na domácí půdě?
Nějaké překvapení by mohlo přijít. (usmívá se) Ohledně města je to skvělý výběr, Budějovice jsou krásné město, lidi tam mají rádi hokej. Mají tam i hezké kavárny! (směje se) Na to se taky těším. 

Ve Švédsku hrajete hokej už od šestnácti let. Zamilovala jste si tamní prostředí?
Dost mi to sedlo. Nejdřív jsem nevěděla, co od toho čekat, myslela jsem si, že tam jsou jen lesy a jezera. Nakonec skvělý. I kultura mi sedí, já tam vlastně dospívala, takže na Švédsko nemůžu říct jediné špatné slovo.

Měla jste skandinávské angažmá propojené se vzděláním?
Dělala jsem školu na dálku, měla jsem naštěstí možnost individuálního studia na gymnáziu v Česku.

Jaká byla uplynulá sezona? Play off jste měli fenomenální – bez jediné porážky.
Skvělý rok, měli jsme tým minimálně na finále, naštěstí to vyšlo. Sice tam byly propady během sezony, ale v play off jsme hráli úplně jinou hru.

„Po prvním titulu to bylo hodně velký, slavili jsme celý týden.“

Získala jste titul dvakrát po sobě, které oslavy byly větší?
Každá oslava je jiná. Ale po prvním titulu to bylo hodně velký, slavili jsme celý týden. (směje se) Vedení klubu nám taky umělo hezky zařídit nějaké prostory. 

Plánujete pokračovat ve Švédsku i příští rok?
To je ještě ve hvězdách, teď čekám, co se mnou bude. Uvidíme. 

Cílem je draft do zámoří?
To právě ještě čekám. A přeju si, aby to vyšlo.

Dá se očekávat větší příliv českých hráček do zámořské PWHL? 
Jedině doufám. Pro český ženský hokej by to bylo velké plus, kdyby nás tam hrálo co nejvíc. Můžeme se celou sezonu porovnávat s těmi nejlepšími na světě. Posunulo by to náš tým nejen herně, ale myslím, že i mentálně.

Navíc ta atmosféra blížící se NHL…
Asi je to úplně něco jiného, když tam přijde dvacet tisíc lidí. To je úplně skvělý. Zámořský ženský hokej mě baví, je to zábavné sledovat.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz