Úspěch pro nadanou Češku. Vanišovou si v draftu NWHL vybral Boston

Foto: Karel Švec, Český hokej

Velký úspěch v zámoří zaznamenala Tereza Vanišová. Česká reprezentantka se prosadila v letošním draftu do NWHL, který proběhl v úterý. Hokejistku univerzity Maine si v závěru druhého kola vybrali zástupci týmu Boston Pride.

partneři českého hokeje

Ženská profesionální liga NWHL se hraje od roku 2015 a dosud se v ní objevily dvě Češky. Denisa Křížová nastupovala během uplynulé sezony za tým Boston Pride, který si nyní vybral i Vanišovou. Kateřina Mrázová hrála za Connecticut.

Jedničkou úterního draftu byla Američanka Sammi Davisová z Bostonské univerzity, v NWHL ji získali představitelé Boston Pride. Právě tento klub vyhrál první ročník soutěže a letos se dostal do finále. Závěrečný souboj o prvenství proti Minnesotě ovšem musel být zrušen s ohledem na pandemii koronaviru.

Foto: iihf.com

Díky úspěchu v draftu patří Bostonu nově také Tereza Vanišová. Strakonická rodačka má za sebou už čtyři sezony v americké univerzitní NCAA a patří k elitním reprezentantkám. V roce 2017 byla vyhlášena nejlepší hokejistkou Česka. Před odchodem za Atlantik získala s pražskou Slavií tři mistrovské tituly.

Za národní tým nastupuje Vanišová už od sezony 2011-12. Na kontě má zatím 112 mezistátních startů, v reprezentačním dresu se může pochlubit výbornou bilancí 49 branek a 27 nahrávek.

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz