Úspěšná trenérská výzva Mladé Boleslavi. Podnět k ní dal faulovaný brankář

Foto: HokejkaTV

Nebýt této situace, Sparta možná brala výhru už po základní hrací době. V 25. minutě totiž překonal mladoboleslavského brankáře Gašpera Krošelje Michal Řepík, jenže gól nakonec neplatil.

HokejkaSHOPvanoce

Domácí brankář dal echo koučům svého celku, ať zkusí trenérskou výzvu. Věděl, že ho kolemjedoucí Lukáš Pech zasáhl do masky, čímž ovlivnil jeho možnost Řepíkovu střelu chytit.

„Šel mi kolenem do hlavy, takže jsem nemohl na střelu reagovat. Udělal jsem dobře, že jsem to hned říkal rozhodčím. Stalo se to tak rychle, že to asi nikdo neviděl,“ řekl po utkání Krošelj pro iSport.cz.

Hlavní rozhodčí pak na základě opakovaných záběrů Krošeljův názor podpořili a branku neuznali. 

Zápas se tak nakonec obešel bez gólu ze hry. Jeden regulérní padl až v nájezdovém rozstřelu.

Osud si se zápasem trochu pohrál, protože to byl znovu Michal Řepík, který dokázal dostat puk do domácí sítě.

Vyjádření šéfa rozhodčích Vladimíra Šindlera:

„Za záběru dvou kamer umístěných nad brankou je zřejmé, že hráč č. 23 byl bezprostředně před tím, než kotouč přešel brankovou čáru, v kontaktu s lapačkou a následně s maskou brankáře, přičemž se jak bruslí, tak tělem nacházel v brankovišti. Tento kontakt měl vliv na možnost brankáře zakročit, rozhodnutí učiněné na ledě bylo proto správně změněno a branka nebyla uznána.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz