Úspěšný kouč Janeček opouští Šumperk. Dostal laso z Chance ligy

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Šumperk je bez trenéra. Úspěšný kouč Martin Janeček totiž kývl na nabídku konkurence, a od nové sezony bude stát na střídačce prvoligové Poruby. V ostravském klubu tak obnoví spolupráci s Františkem Výborným. Šumperk jméno nového lodivoda zatím neoznámil.

partneři českého hokeje

Šumperští Draci zažili mimořádně podařenou sezonu. V tabulce skupiny Východ obsadili s luxusním náskokem 35 bodů první příčku. Velký podíl měl na tomto skvostném tažení hlavní trenér Martin Janeček.

Progresivní odborník nastolil týmu řád. Draci se pod jeho vedením prezentovali účelnou hrou, která v bruslivosti nebo nasazení převyšovala naprostou většinou soupeřů. To koneckonců neochvějně potvrdila již zmíněná závěrečná tabulka.

„Rozhodnutí pana Janečka je mi nesmírně líto. Volil ale jistotu."  

Nyní však budou muset v Šumperku hledat nového hlavního kouče. Martin Janeček se totiž rozhodl vyslyšet nabídku prvoligové Poruby, kde dojde k obnovení spolupráce s Františkem Výborným.

„Rozhodnutí pana Janečka je mi nesmírně líto, ale volil jistotu, ještě před rozhodnutím Českého hokeje, jakou soutěž v novém ročníku budeme hrát. V novém působišti v Porubě bude spolupracovat s panem trenérem Výborným, se kterým již v minulosti trénoval Spartu Praha. Svou roli jistě sehrálo i blízkost k bydlišti," okomentoval na oficiálním webu Draků ředitel klubu Vladimír Velčovský.

Vladimír Velčovský pak Martinu Janečkovi poděkoval za odvedené služby. Zároveň dodal, že jeho klub bude nového trenéra hledat co možná nejdříve.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Jedno je však jisté. Nový trenér Draků bude postaven před nelehkou úlohu. Navázat na letošní výkony je totiž velký závazek a zodpovědnost. Vše je navíc o to komplikovanější, že v Šumperku dodneška nevědí, jakou soutěž budou v následující sezoně hrát.

ČSLH ještě o případném postupujícím z 2. ligy nerozhodl.

Martin Janeček tak na své konto přidá další trenérskou štaci. V minulosti působil coby trenér Opavy či Havířova. Na lavičce Sparty Praha pak spolupracoval s Františkem Výborným.

Nyní si vzájemnou souhru opět zopakují. Cíl bude jasný – posunout ambiciózní Porubu na vyšší level. Slezané si nemohou stěžovat na nedostatek financí či nevyhovující zázemí. Tím vším RT TORAX disponuje. Výsledky ale podle očekávání (zatím) nejsou.

Podaří se to změnit?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz