Ústí nad propastí! Sponzor vycouval, klubu hrozí druhá liga

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Pandemie koronaviru dostala do úzkých všechny hokejové kluby. Pro ústecký Slovan ale může mít fatální následky. Z jednání totiž vycouval očekávaný investor a Ústí teď velmi reálně hrozí, že na Chance ligu už nebude mít finance!

Chance liga na Hokejka TV

„Měli jsme domluvených řadu zajímavých hokejistů, taková kategorie hráčů tu tři roky nebyla. Všechno, co bylo na dobré cestě, se sesypalo, všechno padá. Sponzor uvedl, že z důvodu pandemie spolupráci přehodnotil a odstupuje od toho,“ říká ústecký jednatel Jiří Zdvořáček pro klubový web.

Slovan se v posledních třech sezonách propadl až ke dnu Chance ligy, soutěž hrál s velmi nízkým rozpočtem. Zdálo se ale, že se blýská na lepší časy. Klubu se totiž přihlásil „tajemný klíčový sponzor“, jako ho sám nazval, a ten měl navýšit rozpočet na 20 milionů.

„Je to velká komplikace a musím upřímně říct, že s těmi penězi, co máme k dispozici, 1. ligu provozovat nechci. A víc zajistit neumím.“

„Minulý rok jsme měli 14,5 milionu a v klubu jsme se shodli, že to je neudržitelný rozpočet, že se s tím nedá hrát důstojná role v 1. lize. Dohodli jsme se, podepsali smlouvy, se sportovním manažerem Tomášem Marešem jsme začali připravovat sezonu, domlouvat hráče. A do toho přišla pandemie koronaviru,“ běduje Zdvořáček.

Aktuální situace dostala potenciálního investora do úzkých. V pondělí 6. dubna definitivně potvrdil, že od dohody odstupuje. „Byla uplatněna klauzule o vyšší moci. Říkají, že v aktuální situaci nás nemohou v této sezoně podporovat. Netvrdí, že to je konečná, ale pro letošek ano,“ uvádí Zdvořáček.

Sponzor měl přinést dokonce ještě víc než 5,5 milionu.

A takový výpadek na úrovni horší poloviny druhé nejvyšší soutěže... To je obrovský průšvih.

„Je to velká komplikace a musím upřímně říct, že s těmi penězi, co máme k dispozici, 1. ligu provozovat nechci. A víc zajistit neumím. Seznámím s tím majitele a uvidíme, jaký k tomu zaujmou postoj. Jestli mají v záloze někoho jiného, nebo půjde Slovan do 2. ligy,“ přemýšlí jednatel.

„Já jsem jen třináctiprocentní vlastník, většinu ve společnosti s ručením omezením drží mládež. A je na ní, jestli má v záloze někoho jiného, nebo zvolí 2. ligu. Za ty dva měsíce jsem neviděl jiné aktivity k tomu, aby se soutěž pro Ústí zachránila.“

Problémy mají vlivem pandemie koronaviru i další společnosti, stejně jako města, která do sportu dávají hodně peněz. V případě ústecké radnice to bylo šest milionů, které jsou nyní také v ohrožení.

Přihlášku do Chance ligy musí týmy podat do konce května, teoreticky tak ještě má Slovan čas na hledání prostředků. I když není potřeba zdůrazňovat, jak složité to teď bude mít.

Jiří Zdvořáček už nyní pracuje pro klub v demisi, přesto – nebo spíš právě proto – měl na přilákání sponzora zásadní podíl. Když totiž v únoru rezignoval na svou funkci, ozval se mu investor a právě Zdvořáčkovo pokračování měl jako podmínku vysokého příspěvku.

„Březnové výplaty jsme odeslali, dubnové jsou připravené. Hráči mají průměrný plat 25 tisíc, kdyby ho neobdrželi, dostali by se do existenčních problémů.“

Teď už ale stávající jednatel nepočítá s variantou, že by zůstal. Rezignaci hodlá ke 30. dubnu naplnit.

„Měli jsme už kostru kádru, kterou teď musíme rozpustit. A já nemůžu být ten, co řekne, co bude dál. Vlastník musí říct scénáře. Třeba přihlásit 1. ligu a čekat. Ale taky musí říct, kdo to povede. Já to nechci vést v agónii, která tady dva roky byla, skládat mužstvo z přebraných hráčů. A teď není doba, abychom se zvedli,“ pokračuje na stránkách slovanusti.cz v hodně hořkém tónu.

Peníze za dobíhající sezonu každopádně hokejisté dostanou v plné výši. „Březnové výplaty jsme odeslali, dubnové jsou připravené. My sezonu skončili ještě před koronavirem, v rozpočtu jsme play off neměli, byla by to vážně jen vychytralost. Hráči mají průměrný plat 25 tisíc, kdyby ho neobdrželi, dostali by se do existenčních problémů,“ ví Zdvořáček.

„Hráčům jsem rozeslal zprávu a oni tu situaci chápou. Cení si, že se to dozvěděli teď a můžou jednat s ostatními kluby,“ doplňuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz