Ústí pomohlo Janu Alinčovi, vybralo přes 85 tisíc korun

Foto: slovanusti.cz

Prvoligové Ústí nad Labem finančně pomohlo svému bývalému útočníkovi Janu Alinčovi, který se potýká s vážnými zdravotními problémy po úrazu při inline hokeji. Vybralo skvělých 85 869 korun!

partneři českého hokeje

Téměř čtvrtina z částky byla vybrána v aukci zelených dresů se čtyřlístkem, které Slovan oblékl v posledním domácím zápase sezony proti Dukle.

Speciální trikoty vynesly celkem 20 278 korun. Kromě toho byl zřízen transparentní účet, na kterém přistálo dalších, fantastických 65 591 korun.

Celý výtěžek z akce, se kterou přišel ústecký trenér Tomáš Mareš, jde na léčbu Jana Alinče, jenž v Ústí nad Labem sehrál čtyři prvoligové sezony.

47letý účastník ZOH 1994 v Lillehammeru a bývalý extraligový hráč Litvínova, Karlových Varů a Slavie Praha působil i v Německu, Švédsku a Finsku.

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Ještě v sezoně 2017/18 hrál za Most, ale od loňského května, kdy si šel zahrát inline hokej, je po nešťastném nárazu hlavou do mantinelu ochrnutý.

Alinčovi nedávno pomohli i hráči a trenéři Karlových Varů, kteří mezi sebou vybrali 50 tisíc. Dalších 20 tisíc vynesla aukce dresu Václava Skuhravého.

Foto: hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz