Ústí pomůže Janu Alinčovi: spustilo sbírku a oblékne dresy se čtyřlístkem

Foto: slovanusti.cz

Prvoligové Ústí nad Labem věnuje poslední domácí utkání v této sezoně svému bývalému útočníkovi Janu Alinčovi, který se potýká s vážnými zdravotními problémy po úrazu při inline hokeji.

O Kapku lepší hokej

47letý Alinč je od května loňského roku po nešťastném nárazu hlavou do mantinelu ochrnutý. 

Před týdnem přišel Blesk s informací, že je Alinč ve vážném stavu v nemocnici a bojuje s plicní embolií. „Táta je v pořádku. Je s námi normálně doma a žijeme normálně!" vyvrátila tuhle zprávu Alinčova dcera Kamila. „Žasneme, jaké neskutečné informace noviny mají."

Alinčovo neštěstí každopádně hodně zasáhlo celý český hokej. Svého času totiž patřil k největším hvězdám Tipsport extraligy, prosadil se i v zahraničí a s národním týmem se zúčastnil ZOH 1994.

Fanoušky bavil ještě v sezoně 2017/2018, kdy hrál za druholigový Most.

Bohužel v květnu 2019 se mu sport stal osudným, a to si přitom jen šel zablbnout s kamarády...

Na pomoc už Janu Alinčovi před nedávnem přispěchali hokejisté a trenéři Karlových Varů, kteří mezi sebou vybrali 50 tisíc korun. Dalšími dvaceti tisíci pak přispěl fanoušek, který si v charitativní aukci koupil dres Václava Skuhravého.

Foto: hokejkv.cz

Nyní podávají pomocnou ruku i v Ústí nad Labem, kde Alinč odehrál čtyři úspěšné sezony. 

Slovan nastoupí 4. března proti Jihlavě ve speciální sadě dresů. „Dres byl vybrán v zelené barvě, která značí barvu naděje. Ve čtyřlístku můžete vidět iniciály Jana Alinče a číslo dresu, které oblékal ve Slovanu," píše se na ústeckých stránkách.

Foto: slovanusti.cz

Trikoty půjdou po utkání do dražby – výtěžek se věnuje na Alinčovu léčbu. Kromě toho byl zřízený transparentní účet (ZDE), pomoct tak může kdokoliv.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz