Útočné eso pro Bobry! V začátku sezony jim pomůže Podešva

Foto: Kamila Chmel, hcorli.cz

Velmi zajímavé jméno se nově připojilo do přípravy Valašského Meziříčí. S Bobry totiž začal trénovat nejen extraligou ošlehaný útočník Martin Podešva. Informuje o tom oficiální web klubu.

Fanshop národního týmu

„Martin Podešva projevil zájem a připojuje se do letní přípravy valašskomeziříčských hokejistů a s největší pravděpodobností by měl v modrobílém dresu i zahájit začátek sezony," uvedl klub na svém webu.

Vsetínský odchovanec má přitom poměrně pestrý hokejový životopis. Do nejvyšší soutěže poprvé nakouknul během ročníku 2006/2007, kdy odehrál tři utkání v dresu mateřského oddílu.

Poté se nevysoký, ale o to hbitější útočník pohyboval mezi mantinely druhé nejvyšší soutěže. Objevil se například v Prostějově, Havířově nebo Šumperku. V první lize si Podešva připsal celkem 90 kanadských bodů.

✅ 47 startů v extralize (Vsetín, Třinec, Zlín) ✅ 132 kanadských bodů v EBEL lize ✅ Průměr 1 bod na zápas v 2. lize ...a...

Zveřejnil(a) HC Bobři Valašské Meziříčí dne Čtvrtek 15. července 2021

Výrazný předěl přišel v Podešvově kariéře na počátku roku 2011, kdy zamířil do kádru znojemských Orlů. Právě zde totiž později zažil své nejlepší hokejové období. Mezinárodní EBEL mu seděla, stal se jedním z klíčových hráčů týmu, který to na jaře 2016 dotáhl až do finále. V něm Jihomoravané nestačili na Salzburg.

I tak šlo o největší úspěch v historii klubu.

Pro další ročník se Podešva stěhoval do Zlína, kde na své výkony nenavázal. Z části kvůli tomu, že jej trápilo zranění. V dresu Beranů zasáhl do dvaceti střetnutí, aby se později mohl znovu vrátit do města okurek, kde sezonu 2017/2018 dohrál.

Petr Leška doporučil HC Bobři Valašské Meziříčí nadějného útočníka ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Středa 14. července 2021

Následně strávil Podešva rok a půl doma na Vsetíně, odkud zamířil do slovenské Žiliny. U našich východních sousedů zároveň oblékal dres Detvy.

Přeď loňskou sezonou se nyní dvaatřicetiletý hokejista vrátil do Znojma, jenže ve svém osudovém klubu toho tentokrát kvůli zkrácené a atypické sezoně příliš neodehrál. Druhá liga se totiž v podstatě ani nerozběhla.

Nyní by ji měl okusit ve Valašském Meziříčí, ale dá se předpokládat, že jeho prioritou je stále ještě lukrativnější angažmá. Dočká se?

Foto: hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz