Uvidí pyramidy hokejovou bitvu? Egypt chce být další africkou zemí v IIHF

Foto: The Hockey News

29. června 15:33

Václav Jáchim

Mají minimální zkušenosti, ale nechybí jim touha ani odvaha. Představitelé egyptského hokeje usilují o členství v IIHF, trpělivě vybírají vhodné hráče do národních týmů mužů i žen a zároveň vymýšlejí marketingové aktivity, aby získali přízeň fanoušků či sponzorů. Jak informuje The Hockey News, hlavní akcí má být chystaný projekt hokejového utkání před pyramidami v Gize.

partneři českého hokeje

Hybnou silou egyptského hokeje je Sameh Ramadan. Žije v americkém New Jersey, podniká v oblasti prodeje a marketingu. Ve volném čase věnuje velké úsilí, aby probudil k životu egyptský klubový hokej a tamní asociaci pomohl zařadit mezi členy Mezinárodní hokejové federace IIHF.

Ramadan takříkajíc tvoří na zelené louce. V Egyptě je hokej popelkou, najít slušné hráče dá fušku. Podnikavý organizátor hledá potenciální reprezentanty na všech frontách, ve Spojených státech i v jiných koutech planety. Sleduje videa, s uchazeči komunikuje na sociálních sítích.

Zároveň chystá aktivity, aby zaujal a oslovil větší okruh lidí. Ramadan kupříkladu navrhl hokejové dresy, jimž dominuje hlava faraona s maskou hokejového brankáře. S dalšími čtyřmi kolegy pracuje ale především na tom, aby mohl proběhnout hokejový zápas před pyramidami v egyptské Gize.

Na první pohled divoký nápad má konkrétní obrysy, určitě není žádnou sci-fi představou. Náhorní plošina před pyramidami v minulosti hostila řadu koncertů, společenských či sportovních akcí včetně každoročního egyptského Squash Open. *Jen si to představte, hrát hokej před pyramidami, To by bylo šílené!" usmál se Ramadan v rozhovoru pro The Hockey News.

Foto: The Hockey News

Dobře ví, že tenhle hokejový zápas by vešel do dějin. „Pokud by se nám to povedlo, jednalo by se o kultovní záležitost – hokej na poušti před pyramidami," připomněl. Ramadan mimo jiné spolupracuje s charitativními organizacemi  Hockey4All a The Hockey Foundation. Jeho snem je vybudování klasického kluziště s umělým ledem a realizace duelu hokejových týmů v unikátním prostředí úžasných historických památek.

Tahle událost by měla bezpochyby pozitivní vliv na rozvoj egyptského hokeje. Jelikož tamní svaz není členem IIHF, nesmí se národní tým účastnit mezinárodních soutěží. Na klubové úrovni to možné je, prim v týmech měli dosud cizinci. Ovšem postupně se to mění. Ramadan potvrdil, že platí snaha zařazování většího počtu hráčů a hráček s egyptským pasem. „O výsledky nejde, potřebujeme zvedat sportovní úroveň," řekl.

Kromě nedostatku ledových ploch je problémem i výstroj a potřebné vybavení, nicméně díky spolupráci se zmíněnými charitativními organizacemi se daří dostávat brusle či hokejky k těm, kteří by si hokej rádi vyzkoušeli. V Egyptě věří, že veškeré aktivity skončí úspěšným přijetím do řad Mezinárodní hokejové federace. Z afrických zemí jsou členy IIHF zatím pouze Alžírsko, Maroko a Jižní Afrika.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz