Už jsem neměl kde brát, hlásí Svoboda. Proti "svým" Vítkovicím nechtěl prohrát

Foto: Marek Švamberg, hcplzen.cz

22. listopadu 2021, 7:52

Matěj Vybíral

Během reprezentační přestávky si chtěl odpočinout, nečekaná nominace ale jeho plány překopala. Za národní tým odchytal Miroslav Svoboda jedinou třetinu, ve které inkasoval třikrát z pěti střel a střídal. Také proto poté dostal dvakrát v plzeňské brance přednost Dominik Pavlát. V duelu 25. kola už ale chytal od první minuty znovu Svoboda a proti Vítkovicím, svému bývalému týmu, pomohl k vítězství 3:2 v prodloužení.

Týden hokeje 2022

Pro Svobodu byl zápas speciální. Ve Vítkovicích strávil poslední dvě sezony. Středeční zápas proti stejnému soupeři odchytal Pavlát, v neděli už dostal prostor rodák ze Vsetína. „Všechny kluky jsem rád viděl. V týmu mám pořád hodně kamarádů, se kterými se vídám v Ostravě přes léto. Rozhodně jsem proti trenéru Holaňovi nechtěl prohrát,“ říká Svoboda.

To se mu nakonec povedlo, plzeňská výhra se ale nerodila lehce, Ridera šla do vedení díky přesilovkové teči Lukáše Krenželoka. „Krželda ani jinak góly nedává. Vždyť ta střela ani nešla na branku. Na tečování je opravdu výborný,“ chválí Svoboda svého bývalého spoluhráče.

Škoda otočila zápas v přesilovkách. Využila tři z devíti. „Jsme nadšení, že jsme si početními výhodami pomohli,“ raduje se Svoboda. Západočeši šli do vedení na 2:1, které Vítkovice smazaly v 58. minutě. Deset sekund před koncem mohl Lakatoš využít chyby v domácí rozehrávce, ale ke střele se nedostal. „Naštěstí se tam náš bek stihnul vrátit a možná i díky drobnému háčku jsme situaci zvládli. Kdyby to byl gól, tak bych asi bouchnul naštváním,“ myslí si šestadvacetiletý gólman.

Indiáni nakonec dovedli duel k vítězství v prodloužení. „Za výsledek jsme rádi. Vítkovice jsou díky návratu Dominika Lakatoše o mnoho silnější. Všechny týmy s nimi budou mít problém,“ očekává Svoboda. Západočeši tak dobře zareagovali na vysokou prohru 4:7 v Hradci Králové. „Máme teď tři kvalitní obránce mimo sestavu (zranění Kindl, Graňák a V. Lang – pozn. red.), hrají mladí kluci. Klobouk dolů, dneska si poradili výborně,“ je rád Svoboda.

Plzeňský brankář se ještě vrátil k nedávné zkušenosti v národním týmu. „Už jsem měl toho plné zuby, neměl jsem kde brát. Těšil jsem se, že si během přestávky odpočinu a jen potrénuju. Přece jen vracel jsem se na začátku října po dlouhém zranění,“ vysvětluje. Místo odpočinku ale letěl na turnaj Karjala, který se mu navíc osobně ani týmově nepovedl. „Proto jsme se s plzeňskými trenéry domluvili, že mi dají chvilku volna jen na trénink a jako jednička jsem naskočil až teď. Podle mě to byla dobrá volba,“ myslí si Svoboda.

O tom, kdo bude chytat v jakém duelu, se v Plzni rozhodují před každým utkáním zvlášť. „Řekneme si, jak se cítíme. A pak se rozhodne trenér gólmanů Ruda Pejchar,“ prozrazuje Svoboda. S brankářským parťákem Dominikem Pavlátem vychází dobře. „Navzájem si pomáháme a podporujeme se. Oproti plzeňskému angažmá před třemi roky je výhoda, že nemusím chytat všechny zápasy a máme vyrovnanou dvojku,“ doplňuje plzeňský gólman.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz