Úžasné gesto! Juraj Valach pošle Buchtelovi 25 tisíc

Sám ví, jaké to je, když mu osud hází klacky pod nohy. Sám ví, jak se život může ve vteřině změnit. I přesto (nebo možná proto) se slovenský obránce Juraj Valach rozhodl podpořit léčbu Ondřeje Buchtely.

partneři českého hokeje

Ne ledajakou částkou... Na nově vzniklý transparentní účet pošle úžasných 25 tisíc korun!

Na Instagramu se rozjela spontánní akce – hokejisté na svých profilech spustili aukce hokejek, dresů nebo rukavic. V komentářích pak probíhají improvizované dražby. Výtěžky z nich poputují právě na podporu benáteckého obránce Ondřeje Buchtely, který ve dvaceti letech bojuje s – v Česku neznámou – rakovinou srdce.

Jedním z prvních, kdo na Instagramu začal s charitativní dražbou, byl kladenský útočník Nicolas Hlava, který hrál s Buchtelou za Piráty. 

Právě do aukce Hlavovy hokejky se zapojil další bývalý Buchtelův spoluhráč z Chomutova Juraj Valach. Hodlal ji vydražit za 25 tisíc korun.

S Hlavou se ale nakonec domluvil, že tuto částku rovnou pošle na transparentní účet. Klobouk dolů! 

Hlavova hokejka se tedy draží dál. Zatím je její cena na 7 000 Kč. Stejně tak probíhají další aukce: zapojili se třeba útočníci ze zámoří Jakub Lauko, Martin Kaut a David Kaše.

A právě u hokejky Kašeho se objevil další neskutečný dar. Kateřina Kellnerová a její rodina hodlá pomoci Buchtelovi neuvěřitelnými 50 tisíci! „Musíme si pomáhat," napsala.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz