Úžasné gesto ve 2. lize! Andris odvolal svůj gól

Foto: Facebook HC Bobři Valašské Meziříčí

V sobotním druholigovém utkání mezi Valašským Meziříčím a Žďárem nad Sázavou byli diváci svědky velmi pěkného gesta fair play. Postaral se o něj domácí útočník Tomáš Andris, který odvolal vlastní branku, která byla chvíli předtím uznána.

partneři českého hokeje

Tak tohle by nemělo zapadnout. Devatenáctiletý útočník Bobrů z Valašského Meziříčí Tomáš Andris se stal hrdinou utkání, které svedlo dohromady Valachy a Plameny ze Žďáru nad Sázavou. Na tom by snad nebylo nic zas tak zvláštního, avšak způsob, jímž se Andris do dějin zápasu zapsal, rozhodně stojí za nemalou zmínku.

Běžela sedmá minuta úvodní třetiny, když domácí Bobři vstřelili gól na 2:0. To se ale nesetkalo s pochopením Plamenů. Hosté hned od počátku protestovali, protože byli přesvědčení, že gól byl dosažen vysokou holí.

Hlavní rozhodčí Vaněk branku nejdříve uznal. Sám si ale nebyl jistý, proto probíhaly další porady, které měly za cíl vnést do celé situace jasno. Účastnili se jich všichni muži v pruhovaném, stejně tak kapitáni obou celků.

„Je to borec. Takhle by to mělo vypadat vždycky."

A právě v tento moment přišla chvíle Tomáše Andrise. Mladý útočník Valašského Meziříčí se totiž sám přiznal, že gólu dosáhl vysokou holí.  Stav zápasu se tedy neměnil. Málo vídané gesto fair play pak ocenily tábory obou mužstev.

„Takhle by to mělo vypadat. Ten kluk je borec," chválí generální manažer Plamenů Miloslav Šimon. „My už sice sezonu jen dohráváme, ale naši kluci si chtějí zahrát dobrý hokej, který nebude ovlivněný nějakými nepřesnými rozhodnutími. Proto před ním smekám klobouk. Jak už jsem řekl, takhle by to mělo být vždy.“ 

„Je dobře, že se čím dál víc objevuje fair play. My jsme to opravdu ocenili,“ přidává jeden z nejproduktivnějších útočníků Žďáru nad Sázavou Aleš Heinrich.

Na závěr dodejme, že všechny tři body nakonec zůstaly ve Valašském Meziříčí. Svěřenci trenéra Doboše zvítězili 4:2, přičemž na jejich vítězství se podílel i hrdina Andris, který si do statistik zápasu zapsal dvě asistence. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz