UZÁVĚRKA PŘESTUPŮ: Jaké změny se udály na poslední chvíli?

Foto: hc-kometa.cz

V pátek 31. ledna o půlnoci skončilo v českých soutěžích přestupové období. V podrobném onlajn článku jsme sledovali přesuny, spekulace a další informace z týmů Tipsport extraligy, Chance ligy i 2. ligy.

1. únor

9:38
Další novinky z konce přestupového období už budeme na hokej.cz přinášet v samostatných článcích. Dění pomalu utichá, zpráv už nebude tolik jako v předešlých hodinách. Děkujeme za sledování tohoto onlajnu.

9:33 – Půhoný pomůže Stadionu
Tahoun druholigového Dvora Králové Jiří Půhoný může v případě potřeby nastupovat za Litoměřice. Půhoný má v letošní sezoně za třicet zápasů v Rodosu bilanci 13+23. V první lize už v minulosti hrál za Slavii nebo Šumperk.

9:22 – Klikorka mění Ústí za Litoměřice
Další odchod ze Slovanu! Obránce Karel Klikorka se během přestupové uzávěrky stěhuje do Stadionu. K dispozici pochopitelně bude dál i kmenové Mladé Boleslavi. Účastník nedávného juniorského šampionátu byl pro Ústí klíčovým obráncem: v jedenácti zápasech získal šest bodů (3+3).

9:16 – Kdo další přibyl na plzeňskou soupisku?
V plzeňské sestavě se na konci sezony teoreticky mohou objevit ještě obránci Jan Holý (Jihlava) s Patrikem Marcelem (Litoměřice) a útočník Michal Poletín (Jihlava). Záleží, jak daleko dojdou jejich týmy v Chance lize.

9:09 – Indiáni dopsali další tři brankáře
Kromě Tomáše Krále přibyli na plzeňskou soupisku ještě tři gólmani z Chance ligy: Roman Málek mladší (Slavia), Dominik Pavlát (Chomutov) a Jan Strmeň (České Budějovice). Na rozdíl od Krále pro ně ale prioritou zůstávají týmy, v nichž působí nyní.

9:05 – Král se připojí k Plzni
Brankář Tomáš Král míří z Litoměřic na pomoc do rodné Plzně. „K našemu týmu se připojí už od středy, protože stále nevíme, jak na tom bude Jarda Pavelka zdravotně," uvedl na plzeňském webu sportovní manažer Tomáš Vlasák. Král letos kvůli zranění odchytal v Chance lize pouze deset utkání (90,71% úspěšnost zákroků, 2,97 G/Z).

9:00 – Hadamczik míří do Německa
Devatenáctiletý obránce Filip Hadamczik, který má za sebou několik startů v mládežnických reprezentacích, opouští akademii Salcburku. Sezonu dohraje ve třetí nejvyšší německé soutěži za Blue Devils Weiden.

8:10 – Ústí přichází i o Kružíka
Prvoligový Slovan, který už dávno přišel o naději na postup do play off Chance ligy, opouští také jeho druhý nejproduktivnější hráč Daniel Kružík (43 utkání, 11+22). Třiadvacetiletý útočník dohraje sezonu ve třetí nejvyšší německé soutěži, jako novou posilu ho představil Deggendorf.

0:21 – Piráti čelí insolvenčnímu řízení
Chomutovský klub se na svém webu vyjádřil k aktuální situaci. Kompletní znění tiskové zprávy přinášíme v kurzívě, zdrojem je web piratichomutov.cz.

Ve středu 29. ledna podaly společnosti ALL SPORTS a.s. a SPORTTIME, s.r.o. u Krajského soudu v Ústí nad Labem insolvenční návrh s návrhem na prohlášení konkurzu společnosti Piráti Chomutov, a.s. Soudce neshledal důvody k rozhodnutí o úpadku, přesto insolvenční řízení dál běží. Aktuální stav popisuje za klub statutární ředitel Ing. Adam Zwettler.

Jsme si vědomi, že závazek vůči oběma společnostem existuje, na druhou stranu jeho část rozporujeme. Krok protistrany nás do určité míry překvapil, ale zároveň ho rozhodně nebereme na lehkou váhu. Vše je sice čerstvé, přesto jsme se všichni z výboru sešli, abychom začali pracovat na vyřešení této nepříjemné situace, která nám v úsilí zachránit chomutovský hokej příliš nepomáhá.

V tuto chvíli chceme všechny fanoušky ubezpečit, že dospělý hokej jako takový v ohrožení není, neboť licence je vedená na zapsaný spolek. Do června chceme mít uhrazené veškeré splátkové kalendáře vůči hokejovým subjektům. Nové uzavírat nebudeme, protože v aktuální sezóně mají hráči uhrazeny všechny výplaty.

Jsme si vědomi, že u mimohokejových subjektů nám umazávání dluhů nejde tak rychle, jak bychom sami chtěli, ovšem i v tomto směru jsme se posunuli. Bohužel zmíněné společnosti jsou jediné, se kterými jsme se nedohodli na splátkách.

Vzhledem ke konci přestupního termínu nyní napneme všechny síly, abychom nastalý problém vyřešili tak, aby se hráči mohli soustředit výhradně na hokej a dosáhli v play-off co nejlepšího výsledku.“

0:11 – Šišovský byl tahounem Detvy
Krátké představení nové vítkovické posily. Jde o osmadvacetiletého útočníka, který letos nastoupil do tří utkání za slovenskou reprezentaci. Na klubové scéně zářil v Detvě, kde byl se 34 body (13+21) v 31 zápasech nejproduktivnějším hráčem.

0:05 – Šišovský do Vítkovic
No a je to tu, jako kdybychom to neříkali! Posilou opravdu last-minute je slovenský útočník Peter Šišovský, který podepsal smlouvu s Vítkovicemi.

0:04 – Onlajn pokračuje
Tento článek budeme dál aktualizovat, protože se ještě může leccos zajímavého oznámit.

0:02 – Přestupy se ale ještě mohou oznámit
To, že je po půlnoci, pochopitelně neznamená, že odteď už se žádné přestupové novinky nedozvíme. Záleží pouze na klubech, kdy s konkrétními informacemi přijdou.

0:00 – Končí přestupové období
Od této chvíle už kluby Tipsport extraligy, Chance ligy ani 2. ligy nemohou přivádět posily. Případné změny v kádru se už mohou týkat pouze odchodů do zahraničních soutěží, v nichž je uzávěrka přestupů později než u nás.

31. leden

23:42 – Upshall skončil ve Švýcarsku
Šestatřicetiletý útočník Scottie Upshall, který odehrál v NHL bezmála 800 zápasů, je bez angažmá. Ukončil smlouvu s Ambri-Piottou (letos dvanáct utkání s bilancí 4+3). Ale to píšeme pouze pro zajímavost, nemáme žádné informace, že by byl v kontaktu s některým z extraligových týmů. 

23:25 – Známé jméno nedorazí
Nejmenovaný extraligový klub usiloval o to, aby z KHL přišel 33letý útočník Kyle Chipchura. „Hráč souhlasil, ale navzdory velké snaze se nepodařilo včas uzavřít dohodu s ruským Čerepovcem o rozvázání kontraktu," řekl hokej.cz zástupce hráče Tomáš Krejčí ze společnosti Unlimited Sports Management. Chipchura má za sebou takřka 500 startů v NHL, výborné jméno si díky nesmlouvavé hře udělal především ve Phoenixu. 

23:22 – Dodatek
Ještě k té překvapivé zprávě, o které jsme se zmínili níže. Abychom alespoň trochu rozptýlili spekulace, šušká se o možném odchodu jedné z ligových hvězd do zahraničí. Protože jsou ale v některých ligách přestupové termíny až v polovině února, je možné, že se tato zpráva potvrdí až později – a tedy ne dnes či zítra (a taky toto jednání může úplně padnout). Uvidíme. 

23:17 – Hradci může pomoct čtveřice hráčů z Chance ligy
Střídavé starty mají nově do Mountfieldu obránce Karel Plášil (Č. Budějovice) a útočníci Lukáš Nedvídek (Třebíč), Marek Tomica (Chomutov) a Jan Veselý (Č. Budějovice).

23:09 – Orsava odchází na přestup
Jakub Orsava nebude v Hradci Králové pouze hostovat, ale rovnou tam přestupuje. Osmadvacetiletý útočník letos za Kometu nastoupil ke 48 utkáním s bilancí 8+8.

23:04 – Náhrada za Červeného
Hradec Králové bere příchod Jakuba Orsavy jako náhradu za odcházejícího Rudolfa Červeného. „Usilovně jsme sháněli náhradu za Rudolfa Červeného a na poslední chvíli se nám podařilo dojednat příchod Jakuba Orsavy," uvedl na hradeckém webu generální manažer Aleš Kmoníček. „Jde o produktivního útočníka v nejlepším hokejovém věku, který si každý rok udržuje slušnou bodovou bilanci. Doufáme, že nám Kuba svými výkony pomůže v závěru letošní sezony k dobrým výsledkům."

23:03 – Orsava do Hradce
Útočník Jakub Orsava mění brněnskou Kometu za hradecký Mountfield. Kluby o tom informovaly na svých webech. A ne, není to ta překvapivá zpráva, jakou jsme avizovali.

22:52 – Přijde překvapivá zpráva?
Přestupové období končí za hodinu. Momentálně se hovoří o jedné opravdu nečekané zprávě, potvrdí se?

22:15 – Odchod z Komety?
Brněnský tým dnes zřejmě opustí jeden hokejista ze základní sestavy.

22:02 – Hořava bude trénovat Spartu
Podle deníku Sport povede sobotní trénink Sparty Miloslav Hořava. Pražané to mají oficiálně oznámit zítra. O tom, že je Hořava favoritem na post nového hlavního kouče, už jsme na hokej.cz psali v předešlých dnech. Už brzy to bude oficiální.

21:55 – Vyjádření Vítkovic k jednání se Zbyňkem Irglem
Vítkovický klub na svém webu oznámil, že očekávaný příchod Zbyňka Irgla padá. „V posledních dnech jsme intenzivně jednali s HC Olomouc, a to s manažerem olomouckého klubu Erikem Fürstem. Naše vzájemná dohoda byla taková, že po kompletním pátečním kole padne finální rozhodnutí, zda se uskuteční návrat Zbyňka Irgla k nám. Bohužel, o půl desáté večer jsem dostal od Erika Fürsta finální rozhodnutí, že Zbyňka Irgla k nám nepustí. Je nám to líto, ale boj o záchranu budeme muset zvládnout i bez Zbyňka,“ uvedl na klubových stránkách majitel Aleš Pavlík.

21:55 – Všechno je jinak! Irgl zůstává v Olomouci
Velký zvrat, Zbyněk Irgl nakonec do Vítkovic neodejde. „Boj o záchranu budou muset Vítkovice zvládnout bez Zbyňka Irgla. Navzdory původním záměrům a vyjádření samotného vítkovického odchovance jej nakonec hanácký klub neuvolní," stojí na webu Vítkovic.

21:45 – A ještě jedna posila pro Vítkovice!
Ostravané přivedli pro zbytek sezony ještě jednu posilu, tentokrát ovšem do obrany. Do Vítkovic dorazí maďarský reprezentant (ovšem rodák z Kanady) Jesse Dudas. Ten hrál letos za Jegesmedvék ve slovenské extralize a ve 34 zápasech získal devatenáct bodů (5+14). Více o jeho příchodu čtěte v samostatném článku.

21:39 – Ve Spartě už bude klid?
Podle vyjádření sportovního manažera Jaroslava Hlinky po zápase s Třincem se dnes (a tím pádem už ani ve zbytku sezony) ve Spartě žádné velké změny nechystají.

21:24 – Irgla chtěla také Sparta
Podle informací hokej.cz se v předešlých dnech o Zbyňka Irgla hodně zajímala i Sparta.

21:15 – Návrat po dlouhých třinácti letech
Je to dlouho, co Irgl hrával za Vítkovice. Naposledy oblékl jejich dres v sezoně 2006/2007. Následovala prestižní angažmá ve Švýcarsku a v KHL. Po návratu z ciziny zamířil do Třince, čímž naštval spoustu vítkovických fanoušků. Teď se ale do Ostravy hodlá vrátit na pomoc s těžkou záchranářskou bitvou!

21:11 – Irgl je nejproduktivnějším hráčem Olomouce
Zbyněk Irgl získal ve 42 zápasech probíhajícího ročníku 33 bodů, vládne tak týmové produktivitě. Se čtrnácti góly je druhým nejlepším střelcem Mory. 

21:07 – Olesz do Vítkovic asi ne
V souvislosti s přesunem z Olomouce do Vítkovic ještě padalo jméno Rostislava Olesze. Ale tenhle návrat se podle všeho neuskuteční.

21:03 – Irgl chce pomoct k záchraně
Důvod šokujícího přesunu Zbyňka Irgla? Osobní. A srdeční. Chce mateřskému klubu pomoci k záchraně extraligy.

20:59 – Tomajko Irglův odchod komentovat nechtěl
Olomoucký trenér Jan Tomajko se po utkání se Zlínem k odchodu Zbyňka Irgla zatím vyjádřit nechtěl.

20:56 – Irgl mluvil o odchodu
O odchodu do Vítkovic se zmínil sám Zbyněk Irgl, a to v rozhovorech s novináři po pátečním zápase.

20:51 – Schyluje se k bombě?
Pozor! Zaslechli jsme, že má do Vítkovic namířeno olomoucký střelec Zbyněk Irgl.

20:43 – Langkow odstoupil ze zápasu
Chris Langkow svoje první utkání za Litvínov nedohrál. Po hitu od Stepana Zacharčuka byl otřesený: zkoušel to ještě v pár střídáních, do druhé a třetí třetiny už ale nezasáhl. Rozhodčí Zacharčuka potrestali dvouminutovým trestem ↓

20:31 – Nepřiletí Michálek?
Během loňské přestupové uzávěrky vyvolal poprask příchod Zbyňka Michálka do Komety. Žije s rodinou v Americe, protože ho ale hokej stále bavil, posílil tehdy Brno. Chtěl se dočkat týmového úspěchu. Nedočkal se. Co letos? Nebude se mu chtít znovu na závěr sezony někomu pomoct? V předešlých ročnících byl v kontaktu s Motorem. Michálkovi je 37 let.

20:02 – Přerovská soupiska je uzavřená
Další pohyby v kádru Zubrů nebudou. „Výraznější změny jsme udělali už dříve příchodem útočníka Jana Bergra a obránce Lukáše Formana. Současný kádr má naši plnou důvěru a společně se střídavými starty a našimi juniory je na závěr sezony dostatečně široký,“ vysvětluje na webu hokejprerov.cz trenér Vladimír Kočara.

19:51 – Bodák dokončí sezonu v Přerově
Zatímco se Robert Černý natrvalo přesouvá do Vítkovic, na oplátku bude v Přerově až do konce ročníku hostovat jiný bek Martin Bodák. Ten letos pendloval mezi Vítkovicemi (21 utkání, 1+0), Porubou (6 zápasů, 2+0) a za Zubry pak dosud stihl sedm duelů (bez bodu). „Má extraligové parametry a je to za Roberta více než plnohodnotná náhrada," věří přerovský manažer Pavel Hanák.

19:39 – Černý zůstane ve Vítkovicích
Obránce Robert Černý dohraje sezonu v Tipsport extralize, kde už naskočil ke čtrnácti utkáním za Vítkovice (0+11). „Vítkovice projevily eminentní zájem o Roberta Černého nejen do konce letošní sezony, ale i na tu další. My jsme se změnou střídavého startu na hostování souhlasili, protože Robert si extraligu určitě zaslouží," říká na přerovských stránkách sportovní manažer Pavel Hanák. „Od příchodu z Kadaně, který se povedl, patřil k nejlepším hráčům. Přejeme mu, ať se jeho kariéra dále rozvíjí a děkujeme mu za práci, kterou u nás odvedl.“ 

19:28 – Ryšavý na střídavé starty k Zubrům
Dalším přerovským odchovancem, který ale v dorosteneckém věku přestoupil do většího klubu, je Martin Ryšavý. Tahoun reprezentační sedmnáctky patří Vítkovicím, kde momentálně nastupuje za juniorku (20 utkání, 7+12). Pokud se ale letos objeví také v Chance lize, nebuďte překvapení. Zubři během přestupové uzávěrky Ryšavého dopsali na soupisku, šestnáctiletý útočník k nim má střídavé starty.

19:23 – Svozil dopsán na přerovskou soupisku
Talentovaný obránce Stanislav Svozil má střídavé starty z Komety do mateřského Přerova. „Pokud se v některém zápase objeví, tak to určitě bude výborné i pro naše fanoušky. Vše bude záležet na jeho vytížení v klubu,“ říká pro web hokejprerov.cz sportovní manažer Pavel Hanák. Svozil má poměrně stabilní pozici v základní sestavě Brna, odehrál za něj už třicet utkání (2+2). Patří k nejtalentovanějším hráčům ročníku 2003 nejen v Česku, ale i v celém evropském hokeji.

19:17 – V Čeljabinsku působí dva Češi
Bídnou sezonu zažívá také Čeljabinsk. V jeho kádru jsou i dva čeští reprezentanti: Tomáš Hyka s Lukášem Sedlákem. První jmenovaný údajně koketoval s návratem do Mladé Boleslavi, podle deníku Sport ale tenhle comeback nevyjde. A co Sedlák? Zbožné přání mají fanoušci Českých Budějovic, kde Sedlák začínal s hokejem. Do konce přestupového období zbývá pět hodin.

19:07 – V Rize jsou dva "krajánci"
Za Rigu, která je nejhorším týmem dosavadního průběhu KHL, takže se do play off nepodívá, chytá Alexander Salák a v obraně je Slovák Marek Ďaloga. Oba se k týmu připojili až v průběhu sezony. Jejich jména zatím při přestupových spekulacích nepadají, ale co kdyby...

18:52 – Přijde někdo z KHL?
Každoročně největšími bombami jsou během přestupové uzávěrky příchody hokejistů z KHL. Přijde něco podobného i letos? Vzhledem k tomu, že jsou konference KHL vyrovnané a naději na play off stále drží většina týmů, se asi tentokrát velkého přílivu posil z KHL nedočkáme...

18:31 – Mlejnek o změnách v Sokolově
Trenér Sokolova Karel Mlejnek se na klubovém webu vyjádřil k aktuálním změnám v kádru. Baník, který je v tabulce poslední, ale sestup mu nehrozí, uvolnil některé své hráče konkurenci. Mlejnek mimo jiné uvedl: „Klub si velmi váží neutuchající podpory fanoušků a věřte, ze náš tým jde do každého utkání s jedinými cíli: hrát aktivní hokej a z utkání vytěžit maximum. Ano, nyní již výrazně, zdůrazňuji slovo výrazně, své postavení v tabulce nevylepšíme, ale vždy půjdeme do každého z následujících utkání se stejnými cíli. Letos nesestupová soutěž nám ukázala limity ve všech sférách v klubu a přinejmenším nám dala jasné obrysy své náročnosti a vykreslila téměř čtvrtstoletí neúčasti klubu v ni."

18:27 – Osmík je zraněný
Na sokolovskou marodku přibyl útočník Martin Osmík, který má zranění v oblasti krku a hlavy. Každý zápas, do kterého nebude moci zasáhnout, je pro Baník ztráta. Osmík je totiž hodně produktivní – v 41 zápasech získal 28 bodů (12+16).

18:05 – Soukup má střídavé starty do Ústí
Do Slovanu se vrací – v minulosti u fanoušků velmi oblíbený – brankář Jakub Soukup. Týmu pomůže formou střídavých startů z druholigového Vrchlabí. Podobně jako jeho vrchlabští spoluhráči Pavel Mrňa s Martinem Vágnerem bude pochopitelně pro vrchol sezony k dispozici už jen Stadionu, který touží po postupu do Chance ligy.

17:43 – Vodný opět za Olomouc
Útočník Marek Laš odehrál předchozí dva duely za prvoligovou Třebíč, Michal Vodný pro změnu poslední dobou pomáhá Olomouci. Bude tahle výměna dlouhodobějšího charakteru?

17:33 – Gaspar zase v útoku
Hradec Králové trápí marodka, a tak od druhé třetiny minulého zápasu zaskakoval v útoku bek Michael Gaspar. A jako forvard je vedený i pro páteční utkání. Naposledy coby útočník skóroval, stává se z něj tedy univerzál?

17:17 – O Eliáše byl zájem
O obránce Filipa Eliáše byl na prvoligovém trhu zájem. Jeho přesun do výše postaveného týmu ale nakonec padl. Eliáš je jediným hokejistou Kadaně, který je ve statistice +/- v kladných hodnotách (+6). Ve třiceti zápasech pak získal šest bodů za gól a pět asistencí.

16:45 – Kolín může využít trojici juniorů
Kozlové, kteří vévodí druholigové skupině Střed, dopsali na soupisku tři náctileté hokejisty: obránce Samuela Dottera (jun. Mladá Boleslav) s Tomášem Jelínkem (jun. Pardubice) a útočníka Matěje Hasila (jun. Slavia). 

16:29 – Gulaš s Mertlem od sebe
V průběhu minulého zápasu roztrhli plzeňští trenéři dvojku Milan Gulaš–Tomáš Mertl. Ani v pátečním utkání s Hradcem Králové nebudou hrát spolu. Gulaš nastoupí po boku Jaroslava Kracíka a Patrika Zdráhala, Mertl povede coby centr druhou formaci s Vojtěchem Němcem a Lubošem Robem.

16:16 – Jihlava má zraněné beky
Kromě Lukáše Mareše jsou na marodce Dukly ještě další dva obránci: zkušení Jan Pohl s Robinem Staňkem. Jihlavě tak přijde vhod blížící se reprezentační přestávka.

16:01 – Jeřábek opět pomůže Spartě
Vsetínský bek Radek Jeřábek si dnes připíše druhý extraligový start v této sezoně. Nastoupí vedle Villeho Koistinena ve druhé obranné dvojici Sparty v utkání s Třincem. Pražané tím reagují na absenci obětavého Jana Piskáčka, mělo by se ale jednat pouze o lehčí zranění.

15:52 – Aktuální stav karlovarské marodky
Kromě Grígera dnes po dvou týdnech na marodce do hry zasáhne obránce Dalimil Mikyska. Energii naopak budou v utkání s Kladnem chybět zkušenosti Petra Šenkeříka a Vojtěcha Poláka (bez bližšího upřesnění). Zraněný je také Ondřej Beránek.

15:45 – Gríger je zpět
Po třech zápasech strávených na marodce se dnes do karlovarské sestavy vrací třetí nejproduktivnější útočník týmu Dávid Gríger.

15:23 – Zabloudil naskočí za Karlovy Vary
Extraligovou premiéru dnes zažije jednadvacetiletý útočník Matěj Zabloudil. Šanci mu dají Karlovy Vary, kam má střídavé starty z Kadaně. U Trhačů letos sehrál 38 utkání a získal patnáct bodů (6+9).

15:18 – Jihlavě se zranil Mareš
V jihlavské sestavě bude delší dobu chybět mladý obránce Lukáš Mareš, který si v minulém zápase při blokování střely zlomil prst. Jeho zranění je o to smutnější, že se ve středu vrátil do hry po dvou měsících na marodce. A teď tam míří zpátky...

15:03 – Zlín nikoho nepotřebuje
Berani se za poslední týdny odpoutali z chvostu tabulky a týmu se daří. „Nikoho nehledáme, nikoho nepotřebujeme, ani nikoho nenabízíme. Alespoň zatím,“ uvedl proto pro Deník směrem k přestupové uzávěrce trenér Robert Svoboda.

14:50 – Kdo další má novou smlouvu v Hradci?
Kromě Petra Koukala, Radka Smoleňáka a Radima Šaldy (viz info níže) se Mountfield s předstihem domluvil na další spolupráci s obráncem Filipem Pavlíkem a útočníky Jordannem Perretem a Radovanem Pavlíkem. „I když máme v tuto chvíli spoustu starostí s probíhajícím ročníkem a především přípravou na finále CHL, nezahálíme ani v budování kádru pro další soutěžní ročník(y). Zmíněná šestice hráčů patří dnes k pilířům naší sestavy, proto jsme velmi rádi, že tito hráči budou u nás působit i nadále,“ okomentoval podpisy generální manažer Aleše Kmoníčka.

14:30 – Jenyš zpátky v Kometě
Útočník Pavel Jenyš se z měsíčního hostování v Pardubicích vrací do Brna. Za Dynamo stihl odehrát pouze dva zápasy. Předtím v Brně měl po 27 utkáních bilanci 1+1, párkrát se objevil i v Třebíči.

14:21 – Rohlík může pomoct Horácké Slavii
Do Třebíče má nově střídavé starty příbramský forvard Miroslav Rohlík, který ve 2. lize válí a ve 34 zápasech posbíral 46 bodů (19+27). V Horácké Slavii byl v létě na zkoušce, teď se do ní může vrátit.

14:02 – Obránce Mlčák jde do Třebíče
Juniorský reprezentant Jan Mlčák mění Litoměřice za Třebíč. K dispozici bude i extraligové Kometě. Osmnáctiletý bek se se Stadionem loučí po 33 zápasech (2+4).

13:40 – Bukač už za Duklu hrál
Příchod Daniela Bukače do Jihlavy je zajímavý tím, že se tento téměř dvoumetrový zadák v srpnu zúčastnil tréninkového kempu národního týmu. A v modelovém utkání mezi reprezentací a Duklou nastoupil právě za Jihlavu. Jenže další průběh Bukačovy sezony ovlivnilo zranění, první utkání absolvoval až v polovině října. Poté strávil většinu času na farmě v Benátkách nad Jizerou (29 utkání, 3+7), za Bílé Tygry naskočil pouze jednou.

13:29 – Bukač do Jihlavy
Dukla hlásí urostlou posilu do obrany: z Liberce, respektive Benátek nad Jizerou, dorazí dvacetiletý Daniel Bukač. „Daniel je velký bek a mladý kluk, který chce hrát hokej a nebojí se rozehrávky. Zajímali jsme se o něj, navíc jsme si ho všimli ve vzájemném zápasu. Je schopný odehrát přesilovky i oslabení. Navíc potřebujeme nějakou výšku a kila v předbrankovém prostoru, abychom dokázali odtlačit hráče soupeře a čistit prostor před brankářem,“ řekl pro hcdukla.cz trenér Viktor Ujčík.

13:19 – Šalda má víceletý kontrakt
Talentovaný obránce Radim Šalda se dohodl s Hradcem Králové na nové smlouvě. A rovnou tříleté!

13:13 – Hradec uplatnil opci na Smoleňáka
Kapitán Radek Smoleňák zůstane v Hradci Králové i pro příští ročník. Vedení klubu uplatnilo opci v jeho smlouvě.

13:10 – Koukal má novou smlouvu
Sedmatřicetiletý útočník Petr Koukal bude v Mountfieldu pokračovat i v další sezoně.

13:09 – Jihlava oznámí posilu
Dukla úspěšně dokončuje jednání a už brzy by měla představit nového obránce.

12:46 – Novák jen tak neskončí
Slávistický obránce Jan Novák za týden oslaví 41. narozeniny. Jak ale sám řekl pro iDnes.cz, na konec kariéry vůbec nemyslí: „Chci hrát ještě dlouho. Dělám pro to maximum, abych tady ještě chvíli byl. Hokej mě baví, naplňuje a myslím, že mám klukům pořád co dát. Když jsem na ledě, tak ještě nehořím."

12:14 – Kdo nahradí Červeného?
Jak na klubovém webu naznačil Miroslav Schön, Hradec Králové pracuje na náhradě za Rudolfa Červeného: „Sportovní vedení jeho odchodem přišlo o útočníka, ale dostalo zelenou k tomu, aby si přivedlo kvalitní náhradu ještě do konce přestupního období.“ 

12:05 – Proč Červený skončil v Hradci?
Rudolf Červený v létě podepsal s Hradcem Králové čtyřletý kontrakt, nakonec ale za Mountfield nedohraje ani první rok. Po třiceti zápasech s bilancí pěti gólů a jedenácti asistencí přestupuje do Komety. Jak se k odchodu Červeného vyjádřil prezident Mountfieldu Miroslav Schön? „I pro nás je odchod Rudy nepříjemnou záležitostí. Je však potřeba konstatovat, že Ruda přišel do týmu jako rozdílový hráč a byl nadstandardně finančně ohodnocen. Naše očekávání nesplnil, poměr cena/výkon nebyl v rovnováze, a proto se vedení několikrát s Rudou a poté i s jeho agentem sešlo, aby společně našli kompromisní řešení v motivační úpravě platu. Bohužel Ruda neprojevil sebemenší sebereflexi, a když přišlo Brno s nabídkou na odkup jeho hráčských práv, a to ještě v době, kdy Ruda není zdravotně v pořádku, rozhodli jsme se na nabídku Libora Zábranského reflektovat,“ vysvětlil Schön na klubovém webu.

12:02 – Červený v Kometě potvrzen
Hradec Králové na svém webu oficiálně oznámil odchod útočníka Rudolfa Červeného do Komety.

12:01 – Kočica do Valašského Meziříčí
Přerovský útočník Jonáš Kočica má nově střídavé starty do druhé ligy. Jako novou posilu ho představilo Valašské Meziříčí. „Jedná se o důrazného útočníka s dobrým pohybem, který dohrává každý souboj a udělá cokoliv pro úspěch mužstva," říká na klubovém webu sportovní Petr Dvořák. Kočica letos nastoupil za Přerov k sedmnácti zápasům (1+1).

11:44 – Chalupa jde do zahraničí
Obránce Lukáš Chalupa po odchodu z Kadaně odlétá do Švédska, kde bude hrát jednu z nižších soutěží.

11:22 – Motor nenechává nic náhodě
Brízgala v Českých Budějovicích vytvoří vyrovnanou trojici s Milanem Kloučkem a Janem Strmeněm. Motor opravdu neponechává nic náhodě (v minulosti v play off několikrát doplatil na marodku) a jde si za postupem. 

11:15 – Kladno si v případě potřeby může Brízgalu stáhnout
Adam Brízgala bude mít z Českých Budějovic střídavé starty zpátky do Kladna. „V kritickém případě při zranění svých gólmanů si ho může Kladno stáhnout zpět, nicméně trénovat a chytat bude momentálně v Motoru," informuje prvoligový favorit na svém webu.

11:08 – Brízgala do Motoru
Jak avizovaly, tak udělaly. České Budějovice zvýšily konkurenci v brankovišti: z Kladna přichází na hostování Adam Brízgala. U Rytířů byl trojkou, a tak často pomáhal Ústí nad Labem. Za Slovan letos odchytal 25 utkání (90,74% úspěšnost zákroků, 3,56 G/Z).

10:51 – Čejka a spol. Koho dalšího může využít Sokolov?
Baník může ve zbytku sezony využít útočníka Michaela Čejku, který v Sokolově začal sezonu, pak ale odešel do nižší soutěže. Teď je zpátky, dál ovšem bude k dispozici Chebu, který touží po postupu do 2. ligy. Na sokolovskou soupisku dále přibyli mladíci Martin Berčík (Ú, jun. Chomutov), Lukáš Stehlík (Ú, jun. Litvínov), Konstantin Tjurin (Ú, Bílina) a Vojtěch Kysela (Ú, jun. Litvínov).

10:41 – Drašar na soupisce Sokolova
Dalším hráčem z Mostu, který se teoreticky může objevit v prvoligovém Baníku, je mladý útočník David Drašar. Ten je pro změnu třetím nejproduktivnějším Lvem, když ve třiceti zápasech nasbíral 34 bodů (16+18). Do Sokolova má střídavé starty.

10:30 – Mical se může objevit v první lize
Sokolov se dohodl na střídavých startech s mosteckým útočníkem Martinem Micalem, který je nejproduktivnějším hráčem Lvů (29 utkání, 19+22). V první lize už má přes sto startů, hrával v ní právě za Most a také za Ústí nad Labem.

10:19 – Jenyšovi končí hostování v Pardubicích
Útočník Pavel Jenyš měl v Dynamu původně hostovat do konce ledna. Prodlouží se mu nyní hostování až do konce sezony, nebo se vrátí do Komety? V Pardubicích stihl pouze dvě utkání.

10:08 – Co chystá Kometa?
Asistent trenéra Komety Kamil Pokorný se pro Deník vyjádřil k případným změnám v kádru: „Přestupové období končí o půlnoci. Zažili jsme případy, kdy se příchody dolaďovaly jen pár minut před koncem, takže k případným posilám se zatím nebudu vyjadřovat. Uvidíme, co se bude dít. Samozřejmě že Libor Zábranský ani sportovní úsek nespí." 

9:56 – Vincour opouští marodku
Po třech týdnech se dnes do brněnské sestavy vrátí uzdravený útočník Tomáš Vincour (v letošní sezoně 29 utkání, 7+7). Proti Mladé Boleslavi nastoupí v útoku s Martinem Eratem a Tomášem Plekancem.

9:49 – Žolobov zpátky u Trhačů
Ruský útočník Jurij Žolobov se znovu zapojil do tréninkového procesu s Kadaní. Poslední dny strávil v Litvínově, za který odehrál dva zápasy. V dalším průběhu sezony bude Vervě dál k dispozici, pokud bude potřeba.

9:38 – Chalupa končí v Kadani
Obránce Lukáš Chalupa se s Trhači dohodl na ukončení smlouvy. Loučí se po 42 zápasech s bilancí 1+9. Kam nyní zamíří?

9:25 – Chlouba se po sezoně vrátí k Trhačům
Příští sezona už bude v Chance lize sestupová. K záchraně má Kadani pomoct i střelec Roman Chlouba, který se do týmu před novým ročníkem vrátí. Na kadaňských stránkách to uvedl generální manažer Petr Klíma.

9:18 – Wágner na litvínovské soupisce
Útočník František Wágner bude v případě potřeby k dispozici Litvínovu, kam má střídavé starty z Kadaně. Wágner je se šestnácti góly nejlepším střelcem Trhačů. 

8:57 – Uhlík se objeví v Sokolově
Čtyřiadvacetiletého útočníka Jiřího Uhlíka čeká v sobotu premiéra v Chance lize, nově má střídavé starty do Sokolova. Bude zajímavé ho sledovat: Uhlík totiž poslední sezony patří k nejvýraznějším postavám druhé ligy. Letos odehrál za Klatovy 27 utkání a získal 37 bodů (21+26).

8:45 – Vrána do Havířova
Sokolov kromě Jaromíra Kverky opouští i 24letý útočník Jakub Vrána, který odehraje zbytek sezony v Havířově. V Baníku byl dost produktivní: ve 45 zápasech dal jedenáct gólů, k tomu získal dvanáct asistencí.

8:12 – Štich pomůže Chomutovu
Piráti dále přivedli na střídavé starty litvínovského obránce Davida Šticha, který se v Chance lize rozehraje po zranění. „David Štich se vrací po zranění a potřebuje co nejvíc hrát. Počítáme, že za nás nastoupí v sobotu v Českých Budějovicích,“ informuje fanoušky chomutovský kouč Miroslav Buchal.

8:11 – Chlouba znovu Pirátem
Velká pecka: Chomutov získal z Kadaně útočníka Romana Chloubu (letos 33 zápasů, 13+21). „Oba útočníci patří k produktivním hráčům, což potvrzují ve svých týmech i v letošní sezóně a nám v posledních zápasech vázla hlavně koncovka,“ řekl na klubovém webu trenér Miroslav Buchal.

8:10 – Kverka ze Sokolova do Chomutova
Produktivní útočník Jaromír Kverka dokončí sezonu na hostování v Chomutově. Kverka byl nejproduktivnějším hráčem prvoligového nováčka: ve 46 zápasech nasbíral 40 bodů (17+23).

30. leden

23:00 – Zlín v klidu
Od Beranů se zítra moc velká aktivita nečeká, tým totiž pod trenérem Robertem Svobodou šlape. Zlín si tak pravděpodobně vystačí pouze s případnými posilami na střídavé starty z Chance ligy. Na seznamu jsou podle generálního manažera Martina Hostáka zajímavá jména. Připomínáme, že loni se Beranům střídavé starty z první ligy vyplatily: trefou do černého byl tehdy příchod Jana Dufka.

22:55 – Bulín opouští Hodonín
Jan Bulín mění Drtiče za polský Nowy Targ. Bulín byl šestým nejproduktivnějším útočníkem Hodonína: v 28 zápasech dal devět gólů, u sedmi branek pak asistoval.

22:38 – Puzič jde do Polska
Chorvatský obránce Ivan Puzič, který hrál v Česku za Vítkovice, Porubu, Šumperk a Havířov, v této sezoně dosud nikde nepůsobil. Teď se ale domluvil na smlouvě v Polsku, jako novou posilu ho představil Nowy Targ.

22:24 – Černý stále bez angažmá
Poté, co Jakub Černý opustil Chomutov (po čtrnácti zápasech s bilancí 0+8), jednal o možném návratu do Litvínova. Z toho nakonec sešlo. Zkušený útočník je tedy stále na "trhu volných hráčů". Oznámí ho zítra jako posilu některý z českých týmů? 

22:10 – Bednář by měl být po pauze fit
Klíčový havířovský útočník Lukáš Bednář se v sobotním kole zranil. V pondělí ani ve středu nehrál, v sobotu taky nenastoupí, po reprezentační přestávce už by ale mohl být AZetu zase k dispozici. Odhadovaná doba jeho léčby je totiž dvoutýdenní.

21:47 – Zamíří Vlk do extraligy?
Ve hře bylo (a možná stále je) trenérské angažmá Petra Vlka v Tipsport extralize. Rozšíří skutečně některý z realizačních týmů? Připomínáme, že Vlk na podzim skončil po mnoha letech v Jihlavě.

21:31 – V TELH byl zájem o Fontaineho
Zkušený kanadský útočník Justin Fontaine byl v kontaktu s jedním z extraligových klubů. Pro českou soutěž by to byla další velká persóna, vždyť má Fontaine za sebou tři kompletní sezony v NHL za Minnesotu. Jeho příchod do Česka ale padl, místo toho zamířil do německého Kolína.

21:01 – Hertl přijde o zbytek sezony
Šokující zpráva ze zámoří: útočník San Jose Tomáš Hertl už do letošního ročníku kvůli zranění kolene nezasáhne. Detaily čtěte v samostatném článku.

20:59 – Vítkovice posílí v obraně
Ostravané úspěšně dokončili příchod nové tváře do trápící se defenzivy. 

20:38 – Litvínov potvrdil Pospíšilův příchod
Tak už je to oficiální i ze strany Litvínova: zkušený útočník Tomáš Pospíšil podepsal s Vervou. „Tomáš má velice povedenou sezonu, má zkušenosti z české extraligy a je to další posila do našich ofenzivních řad. Měl by nám pomoci posunout se výše v tabulce. Jeho extraligové zkušenosti budou určitě přínosem. Tímto krokem jsme také dále rozšířili kvalitu našeho kádru,“ uvedl na litvínovském webu Jiří Šlégr.

20:33 – Pospíšil vládl týmovému bodování
Tomáš Pospíšil měl v letošním ročníku slovenské extraligy parádní čísla: ve 42 zápasech získal 42 bodů (18+24). Byl tak nejproduktivnějším hokejistou Nových Zámků. V minulosti hrál třeba za Kometu, Slavii, Liberec nebo Mladou Boleslav. Od roku 2017 působil v zahraničí, teď se vrací do Česka. Jak sám říká, návrat do extraligy je pro něj obrovská šance a motivace.

20:25 – Pospíšil má namířeno do Litvínova
32letý útočník Tomáš Pospíšil se v dojemném vzkazu rozloučil s fanoušky Nových Zámků. Slovenský klub informuje, že Pospíšil míří do Litvínova. Verva zatím jeho příchod oficiálně nepotvrdila.

20:17 – Rác odešel do Polska
Slovenský útočník Roman Rác po neúspěšném angažmá v Nitře zamířil do polské nejvyšší soutěže. V Gdaňsku už má za sebou první start. Rác v minulosti působil v Olomouci, Havířově či Vsetíně.

20:06 – Litvínov je z Moravčíka nadšený
Jiří Šlégr se v rozhovoru pro hcverva.cz vrátil k senzační výměně Adama Jánošíka za Michala Moravčíka: „Hráli jsme víceméně vabank. Dali jsme svého nejlepšího beka, který hrál opravdu obětavě a měl to tady rád. Předpokládalo se, že tady bude delší dobu. Pak se vám ale naskytne možnost vzít beka z národního mužstva... Rozhodli jsme se tak a zatím se to jeví jako dobré rozhodnutí. Michal hraje na úrovni par excellence, je to opravdu vynikající bek. Má přehled a klid na hokejce. Strašně moc nám pomáhá.“ Moravčík zatím za Litvínov stihl tři utkání, v nichž získal jednu asistenci a ve statistice +/- má pět plusových bodů.

19:43 – Šagát uspěl na zkoušce u Pirátů
Ještě o jedné novince z Chomutova jsme na hokej.cz neinformovali. Veterán Martin Šagát uspěl na testech a podepsal s Piráty smlouvu do konce sezony.

19:35 – Lukeš se vrací do Chomutova
Pozorní fanoušci už tuhle informaci nejspíš zaregistrovali. Každopádně: brankář Štěpán Lukeš má nově střídavé starty z Hradce Králové do Chomutova. Za Piráty nastoupil už ve středečním utkání proti Vsetínu. Pro Lukeše se jedná o třetí klub, kam měl v této prvoligové sezoně střídavý start: chytal ještě za Litoměřice a Přerov.

19:21 – Růžička je nespokojený se čtvrtou lajnou
Útočníci Aleš Jergl s Patrikem Miškářem se v úterním extraligovém zápase nevešli do hradecké sestavy. Trenér Vladimír Růžička nebyl spokojený s tím, jak často čtvrtá lajna inkasuje. „Docela mi došla trpělivost. Už před měsícem jsem jim říkal, že když se výkony nezlepší a budou dostávat góly, půjdou do hry junioři. Teď inkasovali ve Vítkovicích i Liberci,“ vysvětlil Růžička změny v sestavě pro Hradecký deník. Mimo hru často bývá i Adam Kubík, který tak nastupuje za Slavii. Šanci naopak v úterý dostali mladíci Petr Poppel s Matějem Morongem.

19:04 – Na litvínovské marodce je i Jánský
Útočník Peter Jánský, který přišel Litvínovu na pomoc z Litoměřic, svoje první utkání po návratu nedohrál. „Zranil se v prvním zápase, ve kterém hrál velice dobře. Samozřejmě extraligové tempo je jiné než v první lize, z toho možná zranění vzešlo,“ řekl pro hcverva.cz Jiří Šlégr. V případě Jánského by ale nemělo být zranění tak vážné jako u Hedberga.

18:42 – Litvínov vyhověl Hedbergovi
Dodatek k předchozí bleskovce o odletu útočníka Edwina Hedberga do Švédska. „Přistoupili jsme na to, že poletí do Švédska, kde má fyzioterapeuta, se kterým pracuje. Pokusí se dát dohromady tam. Jakmile by byl připravený, tak okamžitě přiletí,“ uvedl pro hcverva.cz Jiří Šlégr, generální ředitel Litvínova.

18:37 – Bílek zase naskočí za Kladno
Vítězslav Bílek v pátek oblékne dres Rytířů v zápase s Karlovými Vary. Kladno doufá, že si přenese střeleckou pohodu i do extraligy. Během střídavých startů ve Slavii totiž v šesti zápasech nasázel devět gólů!

18:32 – Zraněný Hedberg se odletěl léčit do Švédska
Útočník Edwin Hedberg, který se po sedmi startech za Litvínov (0+1) zranil, odletěl domů do Švédska. Prohlédnou ho tamější specialisté.

18:10 – Kašpar posílil Boleslav
Potvrzeno: Lukáš Kašpar se stal novou posilou Mladé Boleslavi. „Do závěru sezony jsme potřebovali přivést někoho ostříleného. Hodně se snažíme sázet na mládí, ale dobře víme, že play off často rozhodují spíš právě ty zkušenosti,“ uvedl pro bkboleslav.cz asistent sportovního ředitele Václav Nedorost.

18:00 – Hyka v Boleslavi? Asi ne
Delší dobu se hovořilo o tom, že by se Tomáš Hyka mohl během přestupové uzávěrky vrátit domů do Mladé Boleslavi. S Čeljabinskem v KHL totiž na úspěch nedosáhne. Podle deníku Sport ale k Hykově přesunu do Mladé Boleslavi nedojde.

17:45 – Kašpar do Boleslavi?
Útočník Lukáš Kašpar má podle informací deníku Sport namířeno do Mladé Boleslavi.

17:44 – Dluhoš se může objevit v Kopřivnici
Porubský obránce Jan Dluhoš má nově střídavé starty do druholigové Kopřivnice. V Chance lize letos odehrál 45 utkání s bilancí 2+3.

17:29 – Detroit povolal Zadinu z AHL
Podle očekávání se na soupisku Red Wings vrací český talent Filip Zadina. Během přestávky kvůli Utkání hvězd se Zadina udržoval v zápasovém tempu na farmě v Grand Rapids. 

17:26 – Jandač do Sparty nepůjde
V souvislosti s novým trenérem Sparty padalo mezi fanoušky jméno Josefa Jandače. „Někdy se k trénování vrátím, úplně jsem ho nezavrhl. Nějaké nabídky jsem řešil, ale tahle štace bude beze mě. V nejbližší době určitě nic neplánuju,“ cituje ovšem Jandače iDnes.cz. Připomínáme, že podle informací hokej.cz má do Sparty nejblíž Miloslav Hořava.

17:21 – Toronto se zajímá o Dumbu
Blíží se také uzávěrka přestupů v NHL (24. února). Aktivní chce být Toronto, v jehož hledáčku se ocitl obránce Minnesoty Matt Dumba.

17:18 – Hromada může na střídavých startech pomoct Porubě
Prvoligová Poruba pro jistotu dopsala na soupisku Petra Hromadu, který chytá ve druhé lize za Kopřivnici. 

17:11 – Holaně jednání Poruby zklamalo
Miloše Holaně dost zaskočilo, když se o víkendu dozvěděl, že v Porubě skončil. „Toto jednání mě zklamalo. Měl jsem chuť v Porubě pracovat, proto jsem podepsal smlouvu na pět let, jinak bych se o to třeba ani nezajímal," uvedl Holaň v rozhovoru pro Moravskoslezský deník. „Holt věřil jsem lidem a spálil jsem se. Takový je hokej. Majitelé rozhodnou, že vás vymění a udělají to. K trenéřině to patří."

16:43 – Novou smlouvu má také Ivan
A ještě jednoho mladého hokejistu si Pardubice s předstihem pojistily pro nadcházející ročník. Klub uplatnil opci na slovenského beka Michala Ivana (letos 34 zápasů, 1+1). „Michal je talentovaný bek, který má velmi dobré bruslení, nebojí se podpořit útok, a proto věříme, že se může stát stabilním článkem naší obrany,” tvrdí Dušan Salfický.

16:40 – V Dynamu zůstane i Matýs
Druhým hokejistou, na kterého dnes Pardubice uplatnily opci, takže bude pokračovat v týmu i v následující sezoně, je dvacetiletý útočník Ondřej Matýs. V extralize letos nastoupil k 29 utkáním (1+0).

16:36 – Pardubice uplatnily opci u Blümla 
Matěj Blümel, účastník letošního mistrovství světa juniorů, zůstane v Dynamu i pro další sezonu. „Uplatnění opce jsme využili, protože s Matějem, jako pardubickým odchovancem, chceme pracovat dál. Matěj by měl být v budoucnu jedním z hlavních ofenzivních lídrů s reprezentačními ambicemi,” uvedl na klubovém webu předseda představenstva Dušan Salfický. Devatenáctiletý útočník letos odehrál za Dynamo 26 utkání (3+1).

16:22 – Perret bez vážnějšího zranění
Hradecké fanoušky vyděsilo, když francouzský rychlík Jordann Perret nedohrál úterní zápas proti Kladnu. Jeho zranění by ale nemělo být vážnějšího charakteru. 

16:04 – Střídavé starty směr Nová Paka → Slavia
Prvoligová Slavia může v případě marodky využít několik hráčů z druhé ligy: brankáře Michala Mahdala, obránce Davida Malíka s Markem Mlčochem a útočníky Aleše Půlpána, Tomáše Půlpána, Františka Hnika i Tibora Hrice.

15:49 – Hamrlík zůstane Beranem
Zlín uplatnil opci na mladého obránce Matyáše Hamrlíka, který tak u Beranů zůstane minimálně do dubna 2021. Hamrlík momentálně sbírá zkušenosti i v prvoligovém Prostějově.

15:39 – Střídavé starty směr Slavia → Nová Paka
Za Novou Paku může ve zbytku sezony naskočit pětice slávistů: obránce Ondřej Holý a útočníci Michal Hotěk s Martinem Petrákem, Maximem Havrdou a Jakubem Jančou.

15:31 – Spolupráce Slavie s Novou Pakou
Prvoligová Slavia se domluvila na vzájemné pomoci s nováčkem druhé ligy Novou Pakou. Podle vyjádření BK Nová Paka se bude jednat o dlouhodobější spolupráci.

14:50 – Schaus do Chomutova
Americký obránce Nicholas Schaus se vrací do Česka. Poprvé v kariéře ovšem míří do Chance ligy: posílil Chomutov. „Nicholas zvažoval dvě konkrétní nabídky z jiných zahraničních soutěží, určitý kontakt proběhl i v Tipsport extralize. Piráti ale předložili zajímavý návrh, který Schause oslovil," řekl pro hokej.cz hráčův zástupce Tomáš Krejčí. Detaily najdete v samostatném článku.

14:43 – Povede Spartu Hořava?
Jak už jsme zmínili dříve, favoritem na nového kouče Pražanů je podle našich informací Miloslav Hořava. Potvrdí se to? Sparta na svých stránkách oznámila, že s novým trenérem už dolaďuje pouze detaily.

14:42 – Realizační tým Sparty opouští i Nedvěd
Společně s Uwem Kruppem na střídačce končí také jeho asistent Jaroslav Nedvěd.

14:41 – Proč Krupp skončil?
Generální manažerka Barbora Snopková Haberová na klubovém webu oznámila důvody, proč Uwe Krupp skončil jako trenér Sparty: „S blížícím se play off bylo třeba udělat razantní rozhodnutí s ohledem na klesající výkony týmu, které zůstávaly za naším očekáváním. Kádr jsme před sezonou i v jejím průběhu výrazně posílili. Ač jsme pro zlepšení situace udělali maximum a trenérskému tandemu dali stoprocentní důvěru, tým nadále výsledkově a především herně stagnoval. S trenéry jsme proto ukončili spolupráci a jejich nástupce představíme v průběhu několika dní."

14:39 – Spartu dočasně povedou Ton a Hlinka
Než Sparta dotáhne jednání s vyhlédnutým nástupcem Uweho Kruppa, tým provizorně převezmou sportovní manažer Jaroslav Hlinka se sportovním ředitelem Petrem Tonem.

14:35 – Krupp skončil na Spartě!
Potvrzeno: Uwe Krupp byl odvolán z pozice hlavního kouče pražské Sparty.

14:31 – Hodně otázek v Praze?
Spartě se poslední dobou nedaří, expert O2 TV Sport Jakub Koreis naznačil, že vedení klubu proto nyní řeší spoustu otázek.

14:13 – Změna na Spartě?
Sparta zřejmě vymění trenéra. Místo Uweho Kruppa by mohl na její střídačku přijít Miloslav Hořava.

13:44 – Motor shání brankáře
Příchod Patrika Bartošáka nevyšel, České Budějovice tak hledají jiného gólmana. Zatím mají k dispozici Milana Kloučka a Jana Strmeně. „Jeden brankář by ještě přijít měl. Pro play off potřebujeme mít tři,“ prozradil pro Českobudějovický deník generální manažer Stanislav Bednařík.

13:16 – Vlach posílil Vsetín
Třicetiletý útočník Roman Vlach poprvé v kariéře míří do Chance ligy. Vrací se do rodného Zlínského kraje: s ambiciózním Vsetínem podepsal smlouvu do dubna 2021. Víc informací v samostatném článku.

13:05 – České Budějovice přiznaly zájem o Bartošáka
Generální manažer Stanislav Bednařík v rozhovoru pro Deník potvrdil, že Motor oslovil hvězdného gólmana Patrika Bartošáka: „Zájem jsme měli a jednali jsme. Patrik nám řekl, že půjde buď k nám, nebo do zahraničí. Nakonec jde do Švédska.“ 

12:55 – Vlach do Motoru nepůjde
Informace MF DNES o zájmu Českých Budějovic o útočníka Romana Vlacha zřejmě nebyly pravdivé. „Registrovali jsme, že je volný, ale zájem jsme neměli,“ uvedl pro Deník generální manažer Motoru Stanislav Bednařík.

12:40 – Bukarts dohraje sezonu ve Vítkovicích
Ve hře byly varianty, že by se Roberts Bukarts mohl koncem ledna vrátit do Sparty či odejít do jiného extraligového týmu. „My si ale nemůžeme dovolit přijít o tak zkušeného a střelecky disponovaného hráče. Proto jsme se s ním dohodli na prodloužení smlouvy do konce sezony. Jsme rádi, že sám Roberts s tím souhlasil a má chuť za Vítkovice hrát a bojovat i nadále,“ říká na vítkovickém webu majitel klubu Aleš Pavlík. 

12:17 – Kašpar zůstane v extralize
Mistr světa z roku 2010 Lukáš Kašpar do zahraničí neodejde, pokračovat bude v české nejvyšší soutěži.

12:10 – Co bude s Čechy, co hráli za Čínu?
Čínský hokejový klub podle plánu opouští druhou ligu – ve 42 zápasech ani jednou nevyhrál. Čínští hráči se nyní vrací domů. Kde ale dokončí sezonu Češi, kteří za China Golden Dragon hráli? Řeč je o Michalu Kučerovi, Pavlu Husarikovi, Adamu Zichovi, Martinu Bláhovi, Jakubu Kučerovi a Martinu Nagyovi.

12:00 – Co oznámí Vsetín?
V odpoledních hodinách představí novinku prvoligový Vsetín.

11:30 – Jméno pro nováčka NHL?
Zajímavá informace, byť se netýká přestupů, se šíří mezi novináři v zámoří. Hokejový klub ze Seattlu, který od sezony 2021/2022 vstoupí do NHL, se pravděpodobně bude jmenovat Seattle Kraken. 

11:21 – O Corrada mělo zájem Brno
Kometa údajně jednala o příchodu 26letého kanadského obránce Franka Corrada. Z tohoto přesunu ale nejspíš sešlo. Corrado v předešlých sezonách pendloval mezi NHL a AHL, působil například v Torontu či Vancouveru.

10:16 – Jelínek pomůže Slavii
Kladenský útočník Šimon Jelínek mění v Chance lize angažmá. Formou střídavých startů bude působit v pražské Slavii. Devatenáctiletý talent letos nastupoval převážně za ústecký Slovan (24 zápasů, 4+3), v extralize zvládl sedm utkání za mateřské Kladno.

9:47 – Mahbod a Hedberg mimo hru
Litvínov zároveň oznámil zdravotní trable dvou předchozích posil. Zatímco u Edwina Hedberga by se mělo jednat o zranění dlouhodobějšího charakteru, Samson Mahbod by mohl v pátek nastoupit v důležitém utkání na ledě Pardubic. 

9:37 – Chemici reagují na zranění, přivedli Langkowa
Jméno další litvínovské akvizice už je známo. Vervě do konce sezony pomůže kanadský útočník Chris Langkow, který naposledy působil ve slovenské nejvyšší soutěži. Klub si od třicetiletého hokejisty slibuje především zlepšení produktivity. Zajímavostí je, že se jedná o bratrance slavného Daymonda Langkowa, jenž v NHL odehrál přes tisíc zápasů. Více informací ZDE.

9:21  Müllera z Ústí trápí zdravotní problémy
Na marodku Slovanu přibyl obránce Jakub Müller (na cca měsíc), který si přivodil zranění v domácím zápase s Třebíčí.

9:07  Koho získá Verva?
Těsně před koncem přestupového období se po dalších posilách do boje o záchranu poohlíží i extraligový Litvínov. „Jednoznačně jednáme o posílení. Předpokládáme, že dotáhneme některé věci do konce. Telefon zvoní od rána do večera a my jsme v takové situaci, v jaké jsme. Rozhodně potřebujeme mít široký kádr a pokusit se co nejvíce posílit,“ říká generální manažer severočeského klubu Jiří Šlégr.

8:42 – Machač v Prostějově
Další posila Prostějova přichází do útoku. Jestřábi získali pardubického Michala Machače, který v dresu Dynama letos naskočil do patnácti utkání. V aktuálním ročníku kromě toho hrál za Jihlavu a Kadaň. 

8:05 – Haas na prostějovské soupisce
Devatenáctiletého brankáře Radka Haase čeká v Chance lize další stěhování. Z Mladé Boleslavi už měl střídavé starty do Litoměřic, Sokolova a během přestupové uzávěrky ho na soupisku dopsal Prostějov. Jestřábi mají v kádru ještě veterána Tomáše Štůralu a mladíčka Daniela Hufa.

7:55 – Dvořák skončil v Prostějově
Dvacetiletý gólman Daniel Dvořák ukončil svoje angažmá u Jestřábů. Odchytal za ně osmnáct zápasů (88,16% úspěšnost zákroků, 3,38 G/Z). „Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení," uvedl na prostějovském webu sportovní manažer Jiří Vykoukal.

29. leden

23:13 – Vrátí se Frk k hokeji ještě letos?
Druholigový Jablonec stále doufá, že by mu ve zbytku sezony mohl pomoct útočník Marek Frk. Od 26. října má zastavenou činnost, v afektu totiž vyhrožoval rozhodčím. Od disciplinární komise dostal stopku do konce ročníku. Promine se Frkovi zbytek trestu?

23:09 – Abraham zůstane v Nové Pace
Jablonec jednal o návratu zkušeného obránce Lukáše Abrahama, který u Vlků strávil skoro celou kariéru, letos ovšem působí v Nové Pace. V této sezoně se ovšem Abraham do Jablonce nevrátí, Nová Paka nechce přijít o svého důležitého hráče. Informaci přinesl Jablonecký deník.

22:38 – Slovinec do Kolína
Druholigový Kolín přivítal novou tvář: z mladoboleslavské juniorky dorazil osmnáctiletý útočník Erik Mežnar. Při svém debutu za Kozly rovnou skóroval. Za juniorku Mladé Boleslavi letos nastoupil k 28 utkáním s bilancí 7+15.

22:20 – Bartošák podepsal s MODO
Oficiálně potvrzeno: brankář Patrik Bartošák bude chytat ve druhé nejvyšší švédské soutěži za MODO. S tradičním klubem chce postoupit mezi elitu. Detaily o jeho nové smlouvě si můžete přečíst v samostatném článku.

22:07 – Kýve se pod Kruppem židle?
Z více zdrojů slýcháme, že pozice trenéra Uweho Kruppa rozhodně není neotřesitelná. Sparta prohrála pět z posledních šesti zápasů, dnes schytala šestku od Liberce. 

22:03 – Bartošáka chtěly České Budějovice
O Patrika Bartošáka údajně hodně stál i prvoligový Motor, který opravdu nechce nechat nic náhodě. Hvězdný gólman se ale nakonec rozhodl pro odchod do zahraničí. 

21:40 – Jirásek opět za Stadion
Pro vyvrcholení sezony bude Vrchlabí moci využít také dvacetiletého útočníka Filipa Jiráska, specialistu na oslabení. Stejně jako Dvořák kvůli vyššímu ice timu hostoval v jiném druholigovém týmu – Trutnově. V 28 utkáních získal deset bodů (7+3). Jirásek strávil předešlé dvě sezony v litoměřickém projektu Dukla.

21:26 – Dvořák se vrátí do Vrchlabí
Během přestupové uzávěrky si prvoligové Vrchlabí stáhne útočníka Jaroslava Dvořáka, který poslední týdny kvůli většímu vytížení hostoval v nedaleké Nové Pace. Dvacetiletý Dvořák má na svůj věk už dost zkušeností s mužským hokejem: hrál extraligu za Hradec a první ligu za Litoměřice. V letošní sezoně druhé ligy stihl v 27 zápasech 22 bodů (11+11).

21:21 – Beran zpátky v Litoměřicích
Třetí utkání po sobě odehrál za Litoměřice důrazný útočník Matěj Beran. V extraligových Pardubicích dosud naposledy naskočil 12. ledna. Celkem za ně v probíhajícím ročníku sehrál osmnáct utkání s bilancí 2+0.

21:00 – Jihlava chce obránce
Po přestupovém trhu se stále rozhlíží i prvoligová Dukla. Ve svém kádru by ráda uvítala především posilu do obrany. 

20:37 – Schausův comeback?
Obránce Nicholas Schaus je podle všeho blízko návratu do Česka. Třiatřicetiletý Američan hrál v minulosti za Pardubice či Kometu. Část letošního ročníku strávil na Floridě v nižší ECHL (12 utkání, 0+5).

20:33 – Vítkovice hledají také v zahraničí
Už jsme zmínili, že se Ostravané snaží posílit, jak jen to půjde. Dorazit by měl hráč ze zahraničí.

20:11 – Valský se vrátil do Liberce a hned skóroval
Útočník Jakub Valský se z rozpačitého hostování na Kladně (25 utkání, 2+4) přesunul zpátky do Liberce. Nastoupil za něj už dnes proti Spartě a okamžitě se připomněl gólem.

20:04 – Koho přivede Kometa?
Brno se snaží na poslední chvíli svůj tým co nejvíc posílit, ve hře může být několik posil. Delší dobu se spekulovalo o možném příchodu mladoboleslavského obránce Marka Hrbase. Pokročila nějak jednání, nebo už tahle varianta padla? Či to snad od začátku byla fáma?

19:45 – Útočník Valchař to zkusí ve slovenské extralize
Hokejový cestovatel Radim Valchař zamířil na zkoušku do maďarského klubu DVTK Jegesmedvék, který působí v elitní soutěži na Slovensku. Třicetiletý Valchař letos nikde nehrál, v minulosti ale prošel ligami v Rumunsku, Francii, Finsku, Slovensku i zámořskými juniorkami. V Česku se naposledy mihl v Havířově, byť za něj nastoupil jen v rámci letní přípravy na sezonu 2016/2017.

19:32 – Pěnčík doplnil Prostějov
Středeční kolo Chance ligy přineslo hned několik premiér. První utkání v nejvyšší soutěži má za sebou i devatenáctiletý obránce Martin Pěnčík, který letos nastupuje za hradeckou juniorku (36 utkání, 5+14) a nakoukl do druholigového Trutnova (3 zápasy, 0+0).

19:23 – Šír se vrátil z marodky
Důrazný útočník Jan Šír se po měsíci představil v zápase. Šír naposledy nastoupil ve čtvrtfinále na domácím mistrovství světa juniorů, pak byl zraněný. Dnes se ovšem do sestavy Benátek vrátil a hned se připomněl gólem.

19:18 – Vlach do Motoru?
Když už jsme u Romana Vlacha, tak zkušený útočník po odchodu z Pardubic trénoval se Vsetínem. Podle MF DNES o Vlacha navíc projevily zájem České Budějovice. Zamíří do Chance ligy? 

19:12 – Co novým týmům můžou nabídnout Kašpar a Vlach?
Velkým jménem na "trhu volných hráčů" je mistr světa Lukáš Kašpar (naposledy Litvínov). K mání je i zkušený Roman Vlach (naposledy Pardubice). Co o těchto dvou hráčích říkají rozšířené statistiky? V čem by mohli být novým klubům užiteční? Tady je článek z rubriky Hokej v číslech.

19:08 – Kometa se zajímala o obránce Graňáka
Podle informací dnešního vydání deníku Sportu se Brno zajímalo o veterána Dominika Graňáka. Karlovy Vary se ale s Kometou na výměně nedohodly.

18:51 – Debuty mladíků v Chance lize
Benátky nad Jizerou nasadily do středečního utkání hned tři útočníky, kteří mezi muži dosud nehráli. Premiéry ve druhé nejvyšší soutěži právě zažívají osmnáctiletý Benjamin Vomáčka a šestnáctiletí Bennet Rossmy s Petrem Gajdou. Rossmy pochází z Německa.

18:30 – Červený má namířeno do Komety
O přesunu třicetiletého útočníka Rudolfa Červeného z Hradce Králové do Komety se hovoří delší dobu. Teď už by ale podle informací hokej.cz měl být jeho příchod do Brna hotový. Červený letos za Hradec Králové nastoupil do 30 utkání, v nichž dal pět gólů a k tomu získal jedenáct asistencí. Ve statistice +/- je na +1. 

18:19 – Langkow má namířeno do TELH
Extraligu by mohl oživit další kanadský hokejista. Hovoří se o příchodu třicetiletého útočníka Chrise Langkowa, který letos působil ve slovenské nejvyšší soutěži. Nastupoval za maďarskou Újbudu (40 utkání, 23+17). V minulosti hrál na farmách v zámoří (AHL, ECHL), vyzkoušel si i EBEL. Jeho bratrancem je slavný Daymond Langkow.

18:11 – Nejproduktivnější junior 2. ligy pomůže Ústí
Klatovský útočník Josef Hasman, který je nejproduktivnějším juniorem 2. ligy (35 zápasů, 31+21), právě zažívá debut v Chance lize. Ve středečním kole nastoupil za Ústí nad Labem.

18:02 – Vítkovice jsou hodně aktivní
Ostravané hrají o vše, namočili se do boje o sestup. Podle zdrojů hokej.cz jsou proto Vítkovice na poslední chvíli hodně aktivní.

17:45 – Grim do Sokolova
19letý útočník Jan Grim si v této sezoně vyzkouší už čtvrtý klub. Kromě extraligové Boleslavi působil v první lize: v Litoměřicích a v Ústí nad Labem. Během přestupové uzávěrky se přesouvá do Sokolova. Grim hraje za Baník už dnes a hned se uvedl gólem!

17:33 – Další odvolaný kouč v TELH? 
Pozor: v Tipsport extralize nemusí příští dny dojít jen k hráčským přesunům, v kuloárech se totiž šušká o konci dalšího trenéra!

17:24 – Kachyňa se vrátí do Motoru
Obránce Ondřej Kachyňa se dnes loučí s Havířovem. Posledním lednovým dnem mu totiž skončí hostování a vrátí se do Motoru. Urostlý bek prožívá průlomovou sezonu: ve 46 zápasech získal sedmnáct bodů (6+11). 

17:11 – Voženílkové v Litoměřicích
Vrchlabský obránce Marek Voženílek (letos 30 zápasů, 3+5) pomůže v následujících dvou zápasech Litoměřicím. V jednom týmu se tak potká s mladším bratrem Danielem, který je nejproduktivnějším hráčem Chance ligy.

17:00 – Druhá liga přichází o velké jméno
Poté, co Tomáši Plíhalovi skončilo hostování v Jablonci z pražské Kobry, se útočník se zkušenostmi z NHL rozhodl odejít do Německa. Hrát bude za Landshut ve druhé nejvyšší německé soutěži. Pro ambice pražského celku, který hodlá postoupit do Chance ligy, je to pořádná rána.

16:51 – Mrňa pomůže Ústí
Jednatřicetiletý útočník Pavel Mrňa stráví nadcházející měsíc na hostování v Ústí nad Labem. Mrňa letos působí v druholigovém Vrchlabí, kde ve třiceti zápasech získal 36 bodů (15+21). Před play off se do ambiciózního týmu, který touží po postupu do Chance ligy, zase vrátí.

16:43 – Bartošák odmítl nabídky z extraligy
Patrik Bartošák poslední týdny trénoval v Jihlavě pod uznávaným koučem brankářů Petrem Jarošem. O Bartošáka se vážně zajímaly celky ze spodku extraligové tabulky: Pardubice či Litvínov. Sám Bartošák prý ale nechtěl do týmu, který by v boji o záchranu konkuroval jeho bývalému klubu z Vítkovic. A tak je na odchodu do Švédska.

16:28 – Bartošák do Švédska?
Pozor, hned na úvod našeho onlajnu článku přichází velká bomba! Jeden z nejčtenějších švédských webů expressen.se přispěchal s informací, že se do tamější druhé nejvyšší soutěže přestěhuje Patrik Bartošák. Jednička české reprezentace na posledním mistrovství světa podle všeho posílí MODO. Expressen.se informuje, že Bartošák už přiletěl do Švédska a dnes či zítra ho klub oficiálně oznámí jako novou posilu.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz