V Benátkách končí dva hráči a Špaček je zraněný. Cíl? Atakovat play off

Lukáš Stehlík a Szymon Bieniek | Foto: Martin Voltr

Zásah do kádru. V Benátkách nad Jizerou neuspěli na zkoušce obránce Szymon Bieniek a pětadvacetiletý útočník Daniel Svoboda. Klub o tom informoval na své facebookové stránce.

Fanshop národního týmu

Daniel Svoboda je odchovancem Bílých Tygrů, v dospělém hokeji hrál třeba  za Trutnov i Vrchlabí ve druhé lize.

V Chance lize nastupoval právě za Benátky nad Jizerou, kam nakoukl už v sezoně 2015/2016.

Loni stihl za středočeský klub sedm zápasů, ve kterých dvakrát skóroval. Mimo to oblékl v uplynulé sezoně třikrát dres druholigového Jablonce nad Nisou (3+4) a jeden zápas odehrál za Univerzitu Karlovu (1+0).

Foto: Aneta Procházková

V Praze na škole se věnuje tělovýchově a sportu se zaměřením na hokej, měl by po vystudování získat také trenérskou licenci, díky čemuž se bude moct věnovat koučování.

Teď si však musí najít nové angažmá. Zamíří opět do druhé ligy, kde byl produktivní?

V Benátkách nad Jizerou skončil na zkoušce pětadvacetiletý útočník DANIEL SVOBODA. Ten v uplynulé sezóně odehrál v...

Zveřejnil(a) HC Benátky nad Jizerou dne Čtvrtek 22. července 2021

Druhým hráčem, se kterým Benátky nepočítají, je mládežnický reprezentant Polska Szymon Bieniek.

Před rokem přitom na zkoušce ve zmíněném klubu uspěl: dokonce se stal historicky prvním Polákem, který si zahrál za Benátky nad Jizerou.

Za partnerský klub Liberce ale nastoupil jen do šesti duelů a ani jednou nebodoval. Pár startů stihl ještě za liberecké juniory.

Foto: Martin Voltr

Bieniek má za sebou i zajímavé angažmá v Americe. Zkusil si jednu sezonu v juniorské NAPHL. V mládežnických kategoriích vystřídal Vítkovice, Přerov i Hradec Králové.

Dobrá zpráva je, že se z marodky vrátili Petr Kolmann a také Vojtěch Jiruš.

Ale zranění stále trápí pětatřicetiletého Daniela Špačka. „V úvodu sezony nám bude hodně chybět. Věříme a přejeme mu, ať je co nejdříve v pořádku," sděluje trenér Valdemar Jiruš pro klubový web.

„Náš cíl je atakovat pozice v play-off. Věříme, že budeme mít vyvážený kádr."

Ten by rád přivedl ještě jednoho zkušeného útočníka: „Měl by nám pomoci na ledě i s výchovou mladých hráčů, které i letos budeme mít v kádru."

Klub od řeky Jizery opět skládá mladé mužstvo pro další sezonu. Nicméně v té může spadnout až pět týmů...

„Náš cíl je atakovat pozice v play-off. Věříme, že budeme mít vyvážený kádr. Starší hráči, ve spojení s mladými, vytvoří tým, který tuto náročnou sezónu zvládne," povídá Jiruš.

„Přesto věříme, že vše ustojíme. Na nový ročník se těšíme, i když bude jiný."

„Jako farmářský tým máme spoustu povinností. Musíme být připraveni posunout ihned hráče do Bílých Tygrů, budeme se muset vypořádat s absencí hráčů, kteří budou na reprezentačních akcích a mohou přijít i další nečekané situace," vyhlíží budoucnost.

„Přesto věříme, že vše ustojíme. Na nový ročník se těšíme, i když bude jiný,“ říká závěrem pro hokejbenatky.cz.

Soupiska HC Benátky nad Jizerou

Brankáři: Daniel Král, Matěj Žajdlík.

Obránci: Miloslav Adamec, David Aubrecht, Daniel Bukač, Jan Hampl, Petr Kolmann, Filip Kovář, Vratislav Kunst, Jakub Šedivý, Jakub Žůrek.

Útočníci: Jan Cikhart, Sebastian Čederle, Erik Čermák, Adam Dlouhý, Luboš Dospěl, Matěj Hájek, Filip Jansa, Vojtěch Jiruš, Adam Klapka, Jan Křepelka, Lukáš Pabiška, Daniel Špaček, Benjamin Vomáčka, Petr Wiencek, Adam Kalaj.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz