V Havlíčkově Brodě končí Přidal či Semrád. Kdo dorazil ze Šumperka?

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Bez přehánění se dá říct, že Havlíčkův Brod startuje letošní sezonou novou éru. Svědčí o tom i pohled na aktuální kádr Bruslařů, který se oproti letům minulým výrazně změnil.

O Kapku lepší hokej

Začněme u odchodů. Soubor z Kotliny oznámil prostřednictvím zprávy na svém webu, že jeho součástí už nebude hned několik významných opor z let minulých. Například obránci Tomáš SemrádKryštof Kulhánek.

V případě Semráda jde o citelnou ztrátu konstruktivního beka, jehož největší přednost tkvěla v přesilovkách. Byl to právě on, kdo působil jako dispečer modré čáře při těchto herních situacích, právě z jeho hole vyšlo mnoho nechytatelných projektilů nebo přihrávek, z nichž pak těžili kupříkladu Miroslav Třetina či dříve Lukáš Endál.

Kryštof Kulhánek platil pro změnu za spolehlivého defenzivního beka, který ale uměl stejně jako Semrád podpořit zároveň útočné snažení. 

Zadní řady Havlíčkova Brodu opustil rovněž Ladislav Pospíchal. Vysoký zadák tak v Kotlině vydržel pouze jednu sezonu. Odchovanec jihlavského hokeje působil dříve v Moravských Budějovicích, popřípadě Pelhřimově.

Trenér Konečný nebude moci oproti původním předpokladům počítat ani s Robertem Věžníkem. Loňská stálice Hodonína míří do univerzitní soutěže.

Také útočné šiky Bruslařů procházejí nemalou restrukturalizací. V mužstvu tradičního druholigového účastníka končí produktivní esa Patrik Přidal a Roman Mikeš.

Prvně jmenovaný tvořil několik let elitní útočnou formaci spolu s Miroslavem Třetinou a Lukášem Endálem. Své kvality prokazoval i loni, kdy zaznamenal 39 kanadských bodů.

To Mikeš  končí v Havlíčkově Brodě po anabázi trvající jednu sezonu. Nevysoký šikula je ve druhé lize spjatý zejména s Moravskými Budějovicemi. S Žihadlem na hrudi nastupoval dlouhé čtyři roky. 

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Své sbohem dal Bruslařům rovněž další kvalitní útočník Jakub Kadlec.

Opomenout nelze ani otazník, který (stále) visí nad pokračováním místního rutinéra Miroslava Třetiny. Jedna z největších druholigových osobností se totiž už nějakou dobu rozmýšlí, jestli v kariéře pokračovat, nebo pověsit brusle na pomyslný hřebík.

Nahradit výše zmíněné dostanou za úkol Aleš Padělek, Tomáš Mlynář či Jakub Čejka. Havlíčkobrodský dres pravděpodobně obleče i talentovaný bek Matěj Vála

Stejně tak se řeší příchod dalšího beka Michala Smutného, o kterém už jsme psali. Nově pak dorazili na zkoušku Štěpán Dudycha a David Haluza, kteří se neprobojovali do kádru prvoligového Šumperka. 

Aktuální kádr Havlíčkova Brodu

Brankáři: Martin Nedvěd.

Obránci: Michal Kliment, Jaroslav Ludvík, Jiří Benák, Pavel Zvěřina, Matěj Krejčí, Michal Smutný (zkouška), Štěpán Dudycha (zkouška), Matěj Vála (s týmem je domluven).

Útočníci: David Kalač, Luboš Voříšek, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Vojtěch Holenda, Richard Cachnín, Jakub Čejka, Marek Tecl, David Košťál, Aleš Padělek, Tomáš Mlynář, Jan Janiurek (zkouška), David Haluza (zkouška).  

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz