V Havlíčkově Brodě nečekaně končí brankář. Kdo může přijít z Jihlavy?

Foto: bkhb.cz

12. září 14:59

Pavel Mandát

Havlíčkův Brod na čtvrteční tiskové konferenci představil několik novinek z hráčského kádru: končí brankář Čeněk Novák, ve hře jsou naopak příchody Matěje Vály nebo Lukáše Mareše.

HokejkaTV

Hlavní trenér Richard Cachnín se na setkání s médii nejprve vrátil k uplynulé sezoně, v níž Bruslaři nestačili na Moravské Budějovice. „K týmu jsem se po výměně s Jiřím Čelanským dostal loni na podzim. Sezonu jsme nakonec dokončili na prvním místě, ve finále nám to ale uteklo. Tam jsme shořeli. Když budu mluvit naostro, rozdíl byl v gólmanech. Kritika se špatně poslouchá, ale to je realita,“ ohlížel se Cachnín.

„Rozdíl byl v gólmanech. Kritika se špatně poslouchá, ale to je realita.“

Pak už přišla řada na sezonu následující. V ní bude Havlíčkův Brod operovat se znatelně nižším rozpočtem než v minulosti.

Havlíčkobrodští však i přes tuto nevýhodu složili kádr plný zvučných jmen. Mezi novice patří bývalé opory Moravských Budějovic Ladislav Pospíchal, Michal Kliment či Marcel Juráň Romanem Mikešem.

Opomenout nelze ani zkušeného Tomáše Plachého, respektive Jakuba Kadlece. Oba zmínění mají havlíčkobrodské hokejové kořeny.

V Kotlině navíc navázali spolupráci s Duklou Jihlava, díky které se může v dresu Bruslařů objevit kupříkladu Matěj Vála či Lukáš Mareš. Klub jedná o dalším doplnění také s Třebíčí, odkud má do Havlíčkova Brodu vyřízeny střídavé starty David Michálek a nemusí zůstat jen u něj.

„Za mě je to nejsilnější tým, který tady od sestupu byl.“

Nepříjemností je nečekaný odchod brankáře Čeňka Nováka, který oznámil svůj konec před několika dny. „Měli jsme připravenou kvalitní brankářskou dvojici – Čendu Nováka a Martina Holíka. Čenda nám ale oznámil, že s kariérou končí, že dává přednost zaměstnání. Teď sháníme, abychom měli druhého gólmana,“ prozradil Cachnín.

A jaké jsou cíle Havlíčkova Brodu před nadcházející sezonou? Bavit diváky. Přesně v tomto duchu se nechali slyšet prakticky všichni zúčastnění. Bruslaři chtějí produkovat hru, která bude oku fanouška lahodit.

Ambice sice konkrétně stanoveny nejsou, je však jasné, že očekávání mají v Kotlině vysoká. „Mančaft je silný na to, abychom skupinu vyhráli. Cíle nejsou vypsané, protože musíme být realisté. Ale mančaft je na to, abychom hráli o postup, na ledě pro to uděláme všechno. Za mě je to nejsilnější tým, který tady od sestupu byl,“ nechal se slyšet kapitán Miroslav Třetina.

Soupiska BK Havlíčkův Brod

Brankáři: Martin Holík, Martin Nedvěd.

Obránci: Michal Kliment, Kryštof Kulhánek, Ladislav Pospíchal, Tomáš Semrád, David Vala, Matěj Vála, Lukáš Mareš.

Útočníci: Richard Cachnín ml. Vojtěch Holenda, Marcel Juráň, Jakub Kadlec, Petr Kuchta, Tomáš Ludvík, Jakub Matušík, Roman Mikeš, Tomáš Plachý, Patrik Přidal, Miroslav Třetina, Luboš Voříšek.

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz