V hlavě jsem pořád 18letý kluk, směje se Krenželok. Zařve i na Muellera?

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

11. září 2022, 16:23

Adam Bagar

Zkušený útočník Lukáš Krenželok vykročí už do své 22. extraligové sezony a 12. v barvách mateřských Vítkovic, které se v nové roli kapitána pokusí dovést k vytyčenému cíli. „V minulé sezoně jsme se dostali do čtvrtfinále, teď bychom chtěli zase o krůček dál,“ hlásí 39letý matador.

Měl jste po uplynulém ročníku hned jasno, že budete pokračovat v kariéře?
Už během sezony se řešila smlouva a řekl jsem, že ještě chci hrát. Už je mi sice 39 let, ale v hlavě jsem pořád osmnáctiletý kluk. (usmívá se)

Dovedete si představit, že byste hrál třeba do padesáti jako Jaromír Jágr?
Určitě ne, vždyť to je nemožné zvládnout. Klobouček dolů, že se pořád drží a má tu motivaci. Zdravotně mě zatím nic netrápí, ale záleží třeba i na tom, jaká bude sezona... Něco se může stát a konec může být za chvilku, nebo se to naopak může natáhnout. Nepřemýšlím nad tím, jak dlouho budu hrát. Nějak to dopadne.

Minulá sezona se vám bodově povedla (17+13), gólově byla dokonce nejpovedenější ve vaší dosavadní kariéře. Nepřekvapilo vás to?
To se hodně odvíjelo od mého postu. Na Slavii jsem dal v základní části 15 branek, ale to jsem hrával jinde. Teď jsem měl před bránou hodně dorážek a tečovaných puků, ale to se taky počítá. Určitě jsem nečekal, že dám nejvíc gólů takhle v závěru kariéry.

„Určitě jsem nečekal, že dám nejvíc gólů takhle v závěru kariéry.“

Co čekáte od nadcházejícího ročníku?
Jako mančaft jsme posílili, člověk se chce samozřejmě dostat co nejdál. Už dvacet roků říkám, že vždycky je důležité udělat play off. Ve finále to vypadá jako lehké, ale vše si musí sednout, musí být dobrá parta... Zatím to vypadá dobře, ale napoví až začátek soutěže. Zažil jsem nějaké medaile a to je na hokeji nejhezčí, když si o ně můžete zahrát. Každá sezona by k nim měla směřovat. Nikdy jsem nešel do sezony, že ji nějak uhrajeme a dobrý. Hokejový život je tak krátký... U mě trvá sice už dvacet let, ale přijde mi, že to strašně uteklo. Od každé sezony chci co největší úspěch. Musíme jít zápas od zápasu, každý bod bude důležitý.

V čem bude největší síla Vítkovic?
Do ofenzivy bychom měli být silnější, dávat góly. Měli bychom, ale uvidíme, stát se může cokoliv. Budeme hrát podobný hokej jako loni, jen by měla být větší pravděpodobnost, že bude padat více gólů. Chceme hrát ofenzivní hokej pro lidi.

„Když mi praskne elektronka, tak zařvat umím. A je mi úplně jedno na koho.“

K tomu má výrazně přispět střelec Peter Mueller, jaký je to spoluhráč?
Zažil jsem už nějaké hvězdy v týmu a musím říct, že je to profík. Líbí se mi, jak pracuje, jak je připravený. Za mě zatím hodně dobrý. Je to skvělý hokejista, můžeme se od něj jen učit, hlavně pro mladé kluky je to super.

Roman Šimíček říkal, že jej Peter Mueller před příchodem varoval, že nesnáší prohry a bývá po nich nepříjemný. Už jste to poznali i v přípravě?
Jo, byl protivný ve Francii. (usmívá se) Ale to nikdo nemá rád. Já taky nemám rád, když se prohraje. Ale zase jsem se za ty roky naučil, že lepší než dělat smutného je zregenerovat, připravit se na další zápas a jdeme odznova. Nemusím být protivný na ostatní, ale každý je jiný. Já vím, že je to za mnou, nevrátím to zpátky a jdu se soustředit na další zápas.

Nově povedete tým jako kapitán, změní se nějak vaše role?
Dá se říct, že se nic nezměnilo. Jen teď v létě musím řešit více věcí, jako jsou obědy a tak. Až jsem říkal, že na to by snad měla být nějaká sekretářka nebo někdo. (směje se) Ale až sezona napoví, jaké to bude.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Dokážete v kabině i zařvat?
Když mi praskne elektronka, tak zařvat umím. A je mi úplně jedno na koho. Ale jsem spíše klidnější, řeknu, jak máme hrát. Chyby, že někdo ztratí puk nebo tak, neřeším. Když udělá někdo kličku a vypíchnou mu to, to je normální. Chybu přece udělá úplně každý. Aby se na někoho řvalo, že zkusil nahrávku a nevyšlo mu to, tak tohle nemám rád. Ale když se někdo vykašle na bekčeking, že se mohl vrátit a není tam, tak to mi vadí.

Takže i Peter Mueller může čekat, že na něj zvýšíte hlas?
Když bude dělat blbiny, tak jasně. (usmívá se) Když si budeme hrát na hvězdy a nehvězdy, tak nemůžeme dojít daleko. Musíme být jedna parta. Zažil jsem už vítězné sezony a tam to přesně takhle bylo nastavené.

Kapitánské céčko jste převzal po Romanu Polákovi, jak moc bude Vítkovicím chybět?
Poly byl dobrý parťák. Možná ještě mohl hrát, ale asi už neměl správnou motivaci, jak jít dál. Už toho měl hodně, celý život byl venku a rozhodli se s rodinou, že to ukončí. Určitě bude chybět i v kabině, byl to takový správný lídr. Budu ho muset zastoupit a trošku na to dohlédnout, poradit mladším klukům. Ale parta je zatím dobrá, vždycky jsme měli kabinu v pohodě.

„Srpen je největší peklo, začíná mě to bavit až se startem ligy.“

O vás se ví, že nemáte v oblibě letní přípravu. Těšíte se o to víc na start extraligy?
Pro mě je příprava jedno z nejhorších období. Srpen je největší peklo, máte ještě strašně moc tréninků, do toho přípravné zápasy. Člověk je nehraje úplně v pohodě, je to trošku jiné než liga. Mám rád, když se už najede na normální režim. Těším se na soutěž, tam už máte všechno. A hlavně radost už jen z toho, že zblokujete střelu, ujedete, vystřelíte. Začíná mě to bavit až se startem ligy, když už je všechno zodpovědnější a o něco se hraje.

Zpříjemnil jste si to „peklo“ aspoň nějakou dovolenou?
V červenci jsme byli s rodinkou v Turecku. Sice mám rád i hory, ale před sezonou preferuju spíš takový odpočinkový týden a ne aktivní dovolenou. Navíc máme i malé dítě, takže jsme si udělali takovou pohodičku. Ale člověk musí opatrně, protože po dovolené máme vážení.

Foto: Facebook HC Vítkovice Ridera

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz