V Hodoníně se loučí osm hráčů. Dva chtějí prorazit v Chance lize

Foto: Veronika Braunová-Lénartová, hcmb.cz

Noví hodonínští trenéři Tibor Janás a Stanislav Balán se budou muset v příštím ročníku druhé ligy obejít minimálně bez osmi hráčů loňského kádru. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

21letý obránce Ondřej Ševčík po zdařilé čtrnáctibodové sezoně myslí na posun do Chance ligy, chystá se s Třebíčí. Zkoušku má o patro výš absolvovat i o rok starší útočník Tomáš Mlynář, jenž Drtičům pomohl 24 body (10+14). V první lize už dřív odehrál 51 zápasů za Horáckou Slavii.

Velkou ztrátou pro obranné řady týmu je odchod zlínského šampióna Oldřicha Horáka, autor 13 bodů (2+11) se rozhodl skončit z rodinných důvodů. Z beků se loučí rovněž mladíci Robert Věžník s Petrem Slabým, který se na spolupráci dohodl v krajské lize s Velkým Meziříčím.

Stejnou soutěž bude hrát i mladý forvard Tom Polák. Poté, co Drtičům pomohl 17 body (6+11), se vrací do týmu SHKm Hodonín. Šestnáctibodový Jakub Čejka (8+8) se stěhuje v rámci druhé ligy, má namířeno do Havlíčkova Brodu. Dvougólový Patrik Bulín si zatím angažmá hledá.

Dobrou zprávou pro tým je pokračování nejproduktivnějšího hráče Tomáše Komínka, který se blýskl 52 body (23+29) a řekl si o kapitánské céčko. Po ledě bude dál kroužit i další zkušený útočník Stanislav Balán (6+26), nový asistent trenéra bude zároveň i členem hráčské kabiny.

Pokračovat budou i další hráči kádru, který se zatím tvoří. „Jádro mužstva z minulých sezon zůstává pohromadě. Chceme tým zase doplnit mladými a talentovanými kluky. Samozřejmě hledáme i nové tváře, které by nás měly v nové sezoně posílit,“ hlásí hlavní trenér Tibor Janás.

„Jádro mužstva z minulých sezon zůstává pohromadě. Chceme tým zase doplnit mladými a talentovanými kluky. Samozřejmě hledáme i nové tváře, které by nás měly v nové sezoně posílit.“

Jeho svěřenci se už dali do práce. Příprava na nový ročník jim začala v pondělí, ale bude omezená. „Chceme kluky ochránit před možnou nákazou koronavirem, tudíž jsme jim rozdali individuální plány přípravy, která bude mít čtyři fáze,“ informuje nový šéf hodonínské střídačky.

Individuálně budou Drtiči trénovat do 26. června, ve druhé půlce července už se budou chystat společně. Ve třetí fázi pak budou kombinovat tréninky na suchu a ledě. Nástup na něj je v Hodoníně naplánován na 17. srpna, ale vedení klubu se snaží s městem dohodnout na dřívějším datu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz