V kabině byl pořádný hluk. Ale zůstali jsme trpěliví a otočili, raduje se Kantner

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

30. září 2020, 9:06

Matěj Vybíral

V loňské sezoně se poprvé prosadil až v 16. kole, ale nakonec nasbíral 37 kanadských bodů. Letos se Matyáš Kantner skóroval už ve svém čtvrtém zápase, gólem 73 sekund před koncem rozsekl ze samostatného úniku vyrovnaný duel proti Českým Budějovicím, který Plzeň vyhrála 4:2.

Partneři Českého hokeje

Západočeši sice otevřeli skóre, ale Motor dvěma trefami otočil ještě v první části. „Ta se nám vůbec nepovedla. V kabině byl pořádný hluk,“ přiznává Kantner. Proti nováčkovi soutěže se Plzeň dlouho trápila. „Jsou výborní bruslaři a výborně bojovali. My jsme se s tím rovnali celý zápas a tři body jsme museli vydřít,“ říká dvaadvacetiletý útočník.

Škodovka byla střelecky aktivnější, ovšem ve druhé části se jí srovnat nepovedlo. „Ale už jsme se dostávali snáze dopředu. Museli jsme zůstat trpěliví, což se nám vrátilo ve třetí třetině,“ popisuje Kantner.

V poslední části Plzeň nejprve vyrovnala a v 59. minutě rozhodl po hrubce Prokeše na útočné modré právě Matyáš Kantner, který ujížděl sám na branku.

„Chtěl jsem si dovolit udělat kličku. Věděl jsem, že gólman je menšího vzrůstu a že by na ni dosáhnout nemusel,“ vysvětluje plzeňský rodák, který bekhendovým blafákem nájezd proměnil.

„Bylo to pro mě stejné jako jet do úniku kdykoliv jindy. V tu chvíli si člověk důležitost situace neuvědomí,“ doplňuje.

Poprvé ze čtyř dosavadních zápasů Škoda svého soupeře přestřílela. A vydřela třetí vítězství. „Už po zápase s Mladou Boleslaví jsme si říkali, že hru musíme zjednodušit. Také tréninky směřovali k tomu, že budeme více střílet a tlačit se do branky,“ říká vysoký křídelník, který vypálil na brankáře Pateru hned čtyřikrát. „A dnes jsme měli 32 střel, takže jsme to docela splnili.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz