V kabině nechci křičet, tvrdí Řepík. Kapitán Sparty vzhlíží k Voráčkovi

Foto: hcsparta.cz

Návratu do Sparty dal přednost před pokračováním v cizině i jinými extraligovými nabídkami. Michal Řepík se rozhodl, že zamíří zpátky do týmu, kde se kdysi prosadil mezi elitu. „Hrozně rád bych se Spartou udělal velký úspěch," přiznává vynikající bruslař a střelec.

HokejkaTV

Účastník olympiády v Koreji i čtyř posledních světových šampionátů bude jedním z lídrů obrozené Sparty, slavný klub navíc do sezony povede jako kapitán. „Od chvíle, kdy přišel, byl v kabině znát. Komunikoval s týmem, má pro tuto roli předpoklady," vysvětlil hlavní kouč Uwe Krupp.

Co pro vás znamená kapitánské "céčko" ve Spartě?
Určitě je to pro mě čest. Zvlášť v takhle velkém klubu, jako je Sparta. Ale zase na druhou stranu – nějak moc si to nepřipouštím, nebo spíš neberu. Máme silnou skupinu lídrů, budeme si pomáhat navzájem.

Jak jste se o jmenování dozvěděl?
Proběhla komunikace mezi mnou a Uwe Kruppem. Ptal se mě, jestli se na to cítím, zda bych to zvládl. Já mu říkal, že si myslím, že jo. Samozřejmě jsme to probírali s Honzou Piskáčkem, který tady jako kapitán končil minulou sezonu. Bavili jsme se, jestli je to OK. Myslím, že to přijal úplně v pohodě. Pak se Uwe rozhodl, že to budu já.

Jaký budete kapitán?
Musím být lídr na ledě. Samozřejmě, nebojím se něco říci v kabině, i když doufám, že to nebude potřeba. Moc tam křičet nechci. Spíš jde o to občas poradit, něco si vyříkat. Ale je mi jasné, že může občas nastat situace, kdy se hlas zvýšit musí. Myslím, že tak je to u každého týmu, u každého kapitána.

Foto: hcsparta.cz

Kdy jste byl kapitánem naposledy?
V mládeži, později jsem dělal spíš asistente. V dospělých jsem kapitánem nebyl, pokud tedy nepočítám krátkou epizodu v nároďáku během přípravy na mistrovství světa.

Znamená pro vás nová funkce větší odpovědnost?
Asi trošku jo. Musím se snažit předvádět nejlepší výkony, co to půjde. A pomáhat týmu, trošku se i o mužstvo a o kluky starat. Pokud nastanou nějaké problémy, asi budu ten první, který bude komunikovat s trenérem, abychom to hodili na tu správnou vlnu.

Na posledním mistrovství světa jste zažil, jakým způsobem dělal kapitána národního mužstva Jakub Voráček. Může váš něčím inspirovat?
Voras se mi hodně líbil. Má u kluků přirozený respekt, líbilo se mi, jak komunikoval s trenéry. Vzhlížím k němu, jak nás na mistrovství vedl. Není typ kapitána, který by něco v kabině vykřikoval. Ale když bylo třeba něco říci, nebo změnit ve hře, tak to říkal ve správný čas. Mělo to váhu. Tohle bych si od něj chtěl vzít.

Od chvíle, kdy jste se Spartou podepsal smlouvu, už uteklo dost času. Jaký ten váš návrat prozatím je?
Určitě dobrý. Jsem tady zase po dvou letech a poprvé hned od začátku sezony. Máme za sebou dlouhou přípravu, kdy jsme se snažili dát dohromady herně i v kabině. Už se všichni těšíme na čtvrteční začátek proti Plzni.

Patříte k nejzkušenějším hráčům týmu, přijímáte roli jedné z předpokládaných opor?
Mým úkolem bude, abych se snažil pomoci do útoku a být jedním z lídrů, kterých ale máme víc. Chceme pomoci k tomu, abychom Spartu dostali na vedoucí příčky. Musíme chytit start, máme těžké rozlosování. Nesmí nám to nějakým způsobem utéci, abychom to pak museli dohánět. Celou sezonu potřebujeme mít konstantní dobré výsledky.

Foto: hcsparta.cz

Cítíte jako výhodu, že se do Sparty nevracíte v rozehrané soutěži, jako tomu v minulosti bylo dvakrát po loučení v KHL?
Uvidí se, jak začneme sezonu. Ale já myslím, že jo. Dvakrát jsem do toho vstupoval ve chvíli, kdy tým bojoval kolem šestého až desátého místa. Což nebylo jednoduché. Určitě je lepší, že mohu být s klukama úplně od začátku přípravy, tmelit partu a být její součástí.

Sparta před každým ročníkem toužila po návratu na nejvyšší příčky, zatím se to ale nepovedlo. Jsou letos předpoklady k tomu, abyste to konečně zlomili?
Nevím, jak na to odpovědět (usměje se). Doufám, že máme silný tým a silnou kabinu. Mužstvo se posílilo, doufám, že my hráči i vedení potáhneme za jeden provaz. Je potřeba, abychom se nedostávali zbytečně pod tlak, protože ten na Spartu vždycky byl a bude. Věřím, že jsme připraveni a uděláme si kvalitní pozici na play off. Chtěli bychom být v top čtyřce, abychom začínali doma. Ale všichni víme, že play off je pak jiná soutěž. To je teď daleko. Hlavně musíme dobře zvládnout základní část.

Trenér Krupp vás zařadil do formace k dalším nováčkům v týmu Růžičkovi a Kvapilovi. Jaký z toho máte pocit?
Odehráli jsme spolu asi šest přáteláků. Mozkem lajny asi bude Marek Kvapil, přes něj to bude chodit. Doufám, že to bude fungovat. Nějaké góly jsme v přípravě dali, na druhou stranu tempo extraligy bude vyšší, přípravné zápasy třeba také nehráli všichni ti nejlepší. Takže uvidíme. Věřím, že by to mohlo jít.

Když bude Kvapil mozkem formace, jaké role mají Řepík s Růžičkou?
Všichni víme, že Kvápa je hračička, ten by to měl rozehrávat. Já se budu snažit všechno obruslit, Růža si s tím také rád hraje. Dá se říci, že máme dva hračičky. Já tam budu lítat a snad i dávat nějaké góly (usměje se).

Oba parťáci přišli odjinud, v minulosti váleli na straně velkých soupeřů. Probouzíte v nich postupně vztah ke Spartě?
Probudit v někom sparťanské srdce, to je dost těžké. Jsme na profesionální úrovni, kluci jsou teď ve Spartě. Doufám, že jsou v takovém klubu rádi a že pro Spartu odevzdají to nejlepší.

Probíhá v kabině na tohle téma nějaké hecování?
Nějaké vtípky a narážky tam jsou, hlavně na Vláďu Růžičku. Ale už to uhasíná. Myslím, že je v pohodě kluk. Přijal to, jak se má. Je rád, že tady může být. Podle mě to ani neřešil, že hrál dlouho ve Slavii. Samozřejmě, není to úplně obvyklé, ještě s jeho jménem. Ale chová se fantasticky.

Foto: hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz