V Kopřivnici chtějí být do čtvrtého místa. Kdo může dorazit z Poruby?

Foto: Facebook HC ISMM Kopřivnice

16. září 2020, 12:34

Pavel Mandát

Kopřivnice je ve druhé lize nenápadným celkem, který ale neustále posouvá své možnosti. Ve stejném duchu budou chtít Severomoravané pokračovat i letos. Jejich cílem je umístění do čtvrtého místa.

O Kapku lepší hokej

„Myslím si, že jsme připraveni dobře. Hráčský kádr jsme vhodně doplnili a také naši partneři, kteří nám pomáhají s financováním, zůstali klubu nakloněni," začíná své povídání manažer Jaroslav Hrubý na klubových stránkách.

A skutečně. Tradiční druholigový útočník nemá důvod si zoufat. V jeho dresu se bude i nadále objevovat brankářská stálice Petr Hromada, útočnou vozbu posílili kupříkladu Michal Velecký a Dominik Pokorný, oba mají na to, aby se zařadili k největším hvězdám soutěže. Opomenout nelze ani setrvání řady starých známých tváří, kopřivnický útok se bude moci i nadále opírat o jména jako Ondřej Sluštík, Jakub Mach či Patrik Gola.

Slabším místem Kopřivnice může být defenziva, která ztratila po odchodu Stříže a Imricha své dlouholeté opěrné body. Právě na tomto postu tak chtějí Kopřivničtí posílit. „ V obraně ještě pracujeme na doplnění i když si myslím, že naši obránci udělali v průběhu loňské sezóny obrovský pokrok a jsou na velmi dobré úrovni," hlásí Hrubý.

Foto: hcismm.cz

„V obraně ještě pracujeme na doplnění."

Pomoci by mohla spolupráce s Porubou. Tu v Kopřivnici deklarovali už před časem, přičemž nyní to vypadá, že se na obzoru začínají objevovat konkrétní jména, která by družině trenéra Kofroně mohla být k dispozici.

Jsou mezi nimi i obránci Filip Dundáček, Tomáš Pastor, Dominik Rudl a Marek Slavík. Pokud by byť jen jeden z nich Kopřivnici během sezony pravidelně vypomáhal, získala by její defenziva punc kvality a zkušeností.

Injekci z Poruby však může dostat taktéž kopřivnický útok. Do klubu by na střídavé starty mohli dorazit Petr Kanko, Radim Toman, Jan Káňa, Jiří Brodek, Daniel Häring, Michal Hlinka a Michal Hotěk, který se už v Kopřivnici objevil během přípravných zápasů. „ Ale všichni hráči jsou ještě v jednání a musí se vše řádně doladit," dodává Hrubý v rozhovoru na klubovém webu.

Kopřivnici se daří také na sponzorském poli. Zásluhou manažera Hrubého se do organizace vrátil významný partner z let minulých - společnost Tatra Trucks.

„Pro letošní sezonu se mi podařilo opět přivést jako významného partnera klubu společnst Tatra Trucks."

„Věřím, že i po stránce ekonomické bude vše bez problémů i když mohou nastat vzhledem k situaci kolem COVID-19 nějaké komplikace. Pro letošní sezónu se mi podařilo opět přivést jako významného partnera klubu firmu Tatra Trucks a.s. a ostatní partneři jsou již dlouhodobí. I když jsem zatím ještě nejednal úplně se všemi, tak věřím že zůstanou věrni i na další sezonu," popisuje Hrubý.

Ten se zároveň těší na konfrontaci se Znojmem, právě Orli totiž jeho tým vyzvou hned v prvním kole. „Znojmo je pro nás atraktivní soupeř, kterého doufám fanoušci u nás rádi uvidí. Hrají stejnou soutěž jako my a uvidíme, jak se jim povede," říká.

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Přehnaným respektem vůči věhlasnému soupeři každopádně Jaroslav Hrubý netrpí. Navzdory tomu, že parta Miroslava Fryčera a spol disponuje na druhou ligu mimořádně nadstandardním rozpočtem.

„Rozpočet soupeřů neřeším."

„Rozpočet soupeřů neřeším. Za těch pět sezón jsme si již zkusili zápasy s ambiciózními týmy – ať už to byl Frýdek-Místek, Vsetín nebo Poruba, které také měly větší rozpočty. Ale my s nimi byli schopni sehrát vyrovnaná utkání," osvětluje manažer Kopřivnice svůj pohled na věc.

A vysněná kopřivnická meta pro následující sezonu? „Můj cíl, který bych považoval za úspěch, je umístění do 4. místa po základní části," uzavírá Jaroslav Hrubý.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz